.JÉk Moerdregt 1 1 "Ik ga beter op de labeltjes in mijn kleding letten" Geslaagd! Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Bewoners Moerdregt naar Blijdorp Pim te Lintelo herovert clubtitel te HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 27 JUNI 2012 31 Film Achtbaanscholieren vertoond in zorgcentrum Moerdregt Judo Knollentuin viert verjaardag Muziek in de bibliotheek Laptops gezocht voor Brazilië Kleine presentjes SP open avond r Schaken Moordrecht - Zo'n vijftien bewoners - vooral dames - van zorgcentrum Moerdregt kwamen op vrijdag 22 juni naar de recreatiezaal voor een docu mentaire over kinderarbeid. Die werd de afgelopen maanden gemaakt door kinderen van de plusklas van basisschool De Achtbaan. Het begin van een samenwerking. Jong en oud kijken gezamenlijk naar de documentaire. Ook klasgenoten uit de groepen 5 tot en met 8 kwamen voor de ver toning naar het zorgcentrum. In de documentaire vertellen de plus- klassers wat ze graag doen in hun vrije tijd: voetballen, muziek maken, 'beeldschermen'. Ook hebben ze een interview met Johan Vuik, over zijn werk als kind in de steenovens van Hitland. De documentairemakers belichten ook het probleem van kin derarbeid in déze tijd, door bijvoor beeld te bekijken in welke risicolan den hun eigen kleding is gemaakt. Gewoon fijn Maria Boudier (83) zit achterin de zaal. Ze heeft de film met interesse bekeken. "Heel leerzaam, ook voor ons", zegt ze. "Ik ga zeker beter op de labeltjes in mijn kleding letten." Moordrecht - Op initiatief van Vrienden van Moerdregt vertrok op donderdag 14 juni een bus met bewoners en begeleiders van zorg centrum Moerdregt richting Rotter- Het thema kinderarbeid is ver van haar bed. "Ik heb het heel goed gehad in mijn jeugd; het was geen luxe, maar gewoon fijn. Na de mulo mocht ik verder leren aan de hbs. Daarna heb ik in de verpleging en verzorging gewerkt. Aan kinderen zijn we nooit begonnen. Ik bewon der de vrouwen hier om me heen, die er soms wel zeven hadden." Hoewel kinderarbeid in Nederland niet meer aan de orde is, ziet ze wel problemen: "Steeds meer mensen gaan naar de voedselbank,.Dat moe ten we goed in de gaten houden!" Spelletje doen Na de film was er geen gelegenheid voor een gesprek tussen de kinderen en de ouderen. Een gemiste kans? "Misschien wel", stelt remedial tea- dam voor een bezoek aan dierentuin Blijdorp. De bewoners genoten van het zonnige dagje in de dierentuin en van de persoonlijke aandacht die hen deze dag ten deel viel. cher Anika de Jong, die de kinderen in de plusklas de extra uitdaging biedt die ze nodig hebben. "Maar er staan wel andere vormen van samenwerking op de rol. Kinderen van De Achtbaan zullen vaker naar het zorgcentrum komen om met de Moordrecht - Slechts verlies in de laatste ronde zou voor Pim te Lin- telo de herovering van zijn clubtitel in de weg staan. Dan zou zijn nog enige concurrent, Léon Jacobse, wel moeten verliezen. Zo ver kwam het niet. Te Lintelo meldde zich af en Jacobse kwam tegen Gerard van der Wouden niet verder dan remise. Die remise werd al voor de twintig ste zet genoteerd. Van der Wouden maakte een pion buit in de ope ning en zag vervolgens zijn remise aanbod geaccepteerd. Hij sloot de competitie af met een mooie derde plaats, want de winst van Frank Vis ser tegen Leen Boonstra was voor Visser niet voldoende om hem op de ranglijst te achterhalen. Boonstra bood overigens goed tegenstand en bleef lange tijd op gelijke voet. Pas in de slotminuten ging het mis toen hij, onder druk gezet, met een blun der een stuk verspeelde. Het waren niet de laatste zetten in deze com petitie, die kwamen op naam van Ad Multem en Mick van den Berg. Een eenzame centrumpion was hier lang het doelwit van aanval en verdedi ging. Dat verdedigen deed Van den Berg bekwaam en hij bleef overeind bewoners te lezen of een spelletje te doen." Ook mogen de bewoners een kijkje op school komen nemen, om met eigen ogen te aanschou wen hoe schoolbord en krijt hebben plaatsgemaakt voor nieuwerwetse zaken als het digibord. ondanks hardnekkige pogingen van zijn tegenstander. Die kwam eerder minder te staan dan beter en moest in de laatste minuten zelfs een pion inleveren. Niet meer genoeg voor winstplannen van zijn tegenstander en dus werd het toch remise. De top tien bij De IJssel: 1. Pim te Lintelo, 2. Léon Jacobse, 3. Gerard van der Wouden, 4. Frank Visser, 5. Ad Multem, 6. Mick van den Berg, 7. Aad van den Berg, 8. Sjaak in 't Veld, 9. Leen Boonstra, 10. Rien Duine. Jeugdkampioen Voor de tweede achtereenvolgende maal ging de titel bij de jeugd naar Harm Hoogeveen. Een derde zal er niet komen, want volgend seizoen gaat hij meespelen bij de senioren; 2. Neal Twigt, 3. Tobias Lipschart, 4. Storm Revet, 5. Jent Imelman. In de B-groep ging de beker naar Silvan de Berg uit Gouda; 2. Rijk Re- vet, 3. Jeroen Pons, 4. Pascal Admi raal, 5. Max van Vuuren. De bekers voor de diverse leeftijds categorieën waren voor Harm Hoo geveen (C), Neal Twigt (D), Martijn van Noort (E), Tobias Lipschart (F) en Joram Dul (G/H). f*» - L Moordrecht - Ter ere van haar dertigjarig bestaan is het zaterdag 30 juni feest bij Volkstuinvereni ging De Knollentuin. Tussen 11.00 en 15.00 uur kunnen kinderen onder andere meedoen aan een speurtocht, een imker geeft uitleg over zijn beroep, belangstellenden kunnen een rondleiding krijgen over het tuinencomplex en er is een stekjesmarkt. De Knollentuin is gelegen aan de Oostringdijk 3a. Kom per fiets of te voet, want er is deze dag geen parkeergelegen heid. Moordrecht - In de bibliotheek wordt woensdag 27 juni muziek gemaakt. Van 14.00 tot 16.30 uur treden leerlingen van muziekles en -therapiepraktijk Muziekerie uit Moordrecht op. Het niveau van de leerlingen is een mengeling van beginners en gevorderden, leder een is welkom. Moordrecht - De Brazilië Groep is op zoek naar goed functionerende laptops waar de kinderen van de Braziliaanse woonboerderij Sitio Shalom mee aan de slag kunnen. Op zaterdag 21 juli vertrekt een afvaardiging van de groep naar Brazilië om aldaar voor zaterdag 4 augustus voor de kinderen een feest te organiseren ter ere van het twintigjarig bestaan van de woonboerderij. Om de kinderen iets extra's te kunnen geven is de Brazilië Groep tevens op zoek naar allerhande kleine presentjes die meegeno men kunnen worden in de koffer. Bijvoorbeeld 'oranje' artikelen die bij supermarkten nu gratis worden aangeboden. Voor meer informa tie: www.brazilie2012.reismee.nl en www.helpmijleven.org of 0182-375503. Moordrecht - Als vervolg op de open avond in februari houdt de SP opnieuw een open avond in Moordrecht. Maandag 2 juli vanaf 20.00 uur zijn leden en andere geïnteresseerden uit Moordrecht welkom in het gebouw van de IJs club aan de Leliestraat 72. Doel van de avond is om in discussie te gaan over lopende zaken uit het dorp met inwoners en de SP- afdeling en fractie. Naast afdelingsvoorzitter Lydia Reicher zijn ook raadslid André Muller en enkele commissieleden uit de fractie aanwezig. "Vorige keer is er gesproken over onder houd en over het Prinsessenkwar- tier. Nog steeds spelen er allerlei zaken. Tijdens deze avond gaan we met de aanwezigen kijken wat er speelt en hiermee aan de slag", aldus afdelingsvoorzitter Lydia Reicher. Na de zomer komen er ook weer open avonden in Zeven huizen en Moerkapelle. Moordrecht - In de week van 2 tot en met 6 juli vinden in Centrum Moerdregt de volgende activiteiten plaats: Maandag 2 juli: 10.30 uur Koersbal, een leuk spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30-16.30 uur biljarten, van 14.15-16.00 uur sjoelen. Dinsdag 3 juli, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. p Woensdag 4 juli, 10.00 uur Modehuis Rovers komt met uitverkoop van zomerkleding. Donderdag 5 juli, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw geheugen vitaal en actief met spelletjes, quizzen en oefenin gen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rum- mikub, scrabble, sjoelen en Wii. Vrijdag 6 juli, 10.00 uur Creatieve kaarten maken met verschillende technieken. Informatie over deelname en tarie ven is op te vragen bij de receptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of telefonisch via 0182-373844. Zorgpartners M i dden - H o11 and Moordrecht - Bij Fit a Fun Sports werden onlangs examens afgeno men. In de Buitelgroep slaagden Storm Gouw, Skyler Peters, Jari Bos nia, Ties Jongsma, Storm Verzijlen- berg, David Knoop, Yessin Guenoun en Quint van den Berg. In groep 1: Wessel Swart, Mike van Gameren, Thijn van Haaften, Thij- men Nieuwenhuyse, Kyle Hammond, Victor Alders, Ryan Hammond, Joep de Meijer, Russel Jackson en Tristan Paalvast. Groep 2: Lonne van Tilborg, Roy Kyle en Ryan Hammond. Spoor, Max Dul, Lionne Gorrissen, Kaya Hacquebard, Marten Heerkens, Joppe in 'tVeld en Yannick Tuynder. Groep 3: Max van Vuuren, Joris van Rijswoud, Scott Ottingh, Vera Dijk man, Alex Kouwenberg, Paul Post, Bas Ketting, Artur van der Bas en Alex Knoop.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 31