KLIKKEN MAG Opening Theetuin The Old Bakery Pergamon Produkties verzorgt 't Karrewiel gaat over in nieuwe handen ambachtelijk inlijstwerk Groente- en fruitzaak blijft voor www.hartvanholland-online.nl HART VAN HOLLAND ZUIDPU\S 27 JUNI 2012 33 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. Welsly Eind, rechts, heeft zichzelf ingelijst. "Mensen zeggen me gedag", con stateerde Martijn van Oosterhout (25) met enige verbazing na een paar dagen meedraaien in de win kel die hij vanaf zondag de zijne mag noemen. "De mentaliteit is hier anders dan in Den Haag. Men sen hebben meer voor elkaar over." En laat dat nu precies het geheim zijn van het succes van Klaas en Corry van Diemen. Zij hebben de zaak van de grond af opgebouwd, juist door scherp oog te hebben voor de wensen van de klant. Van Diemen: "Een half bloemkooltje of halve komkommer? Natuurlijk kan dat. Zijn de tassen zwaar, dan dra gen we ze naar de auto. Of we be zorgen de boodschappen thuis. De BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Zevenhuizen - The Old Bakery heeft onlangs haar theetuin geopend. Bij mooi weer kan men hier genieten van een High Tea, waarbij de uitba ters zo dicht mogelijk bij de Engelse versie proberen te blijven. De High Tea begint met een kop je Juliennesoep, waarna diverse hartige en zoete gerechten vol gen: een cucumber sandwich, een stukje quiche, een spoon (bolletje ijs met prosecco), scones met 'clot ted cream' en aardbeiencham pagne, rabarber ginger confituren en orange marmelade; een petit four, cupcakes, bonbons en verse thee en koffie. De kosten bedragen 22,50 euro per persoon, exclusief extra drankjes. Reserveringen voor de High Tea, vanaf twee personen, dienen mini maal een week van te voren binnen te zijn. De High Tea kan gebruikt worden tijdens openingstijden van The Old Bakery; van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur. The Old Bakery is gevestigd aan de Dorpsstraat 73. Voor meer informatie en reserve ren: 0180-634556. Genieten van een High Tea in de theetuin van The Old Bakery. Pergamon Produkties voert een bijzonder assortiment met niet alledaags lijstwerk van de beste producenten uit Italië, Spanje, Duitsland en België, maar met mo gelijkheden voorelke portemonnee. In het kleine maar professionele atelier aan de Waterloostraat 174-d in het Rotterdamse Kralin gen wordt met grote zorgvuldig heid gewerkt en dat is terug te zien in het eindresultaat. Het gebruik van museumglas is bij voorbeeld belangrijk element waar 'de leek' nooit bij stilstaat, maar waar Pergamon op wijst vanwege de voordelen tegen een geringe meerprijs. Museumglas ontspiegelt en is UV-werend en laat daardoor de kleuren helderder doorschijnen. Pergamon ondersteunt haar klan ten in hun, op het eerste gezicht, eindeloze zoektocht naar de juiste keuze voor kleur en materiaal waardoor de uiteindelijke lijst met inhoud een pronkstuk wordt. Pergamon heeft ook kunstwerken in de verkoop; van Nederlandse schilders zoals Koekoek, Van den Blijk en Pannenbakker. Op ver zoek komt Pergamon Lijstenma kerij langs bij kunstkringen om de vele mogelijkheden te presenteren. Voor meer informatie: 010-4132040, 06-30390313 of www.pergamonprodukties.nl. Rotterdam - Bij Pergamon Produkties is men aan het goede adres voor het Zevenhuizen behouden inlijsten van zowel zeldzame en unieke kunstwerken als voor eenvoudig inlijstwerk van familieportretten tot borduurwerk, krantenknipsels of an dere dierbare zaken die een lijst verdienen. Klaas en Corry van Diemen (links) bedanken hun klanten voorde klandizie en het vertrouwen en wensen Denise Hendriks en Martijn van Oosterhout (rechts) veel succes. 'bovenop zitten' als wij altijd heb ben gedaan, verwacht ik dat het helemaal goed komt." Van Oosterhout en Hendriks (26) zeggen op dezelfde voet verder-te zullen gaan als de Van Diemens. Met Klaas en Corry vertrekt welis waar ruim veertig jaar ervaring, de nieuwe eigenaren echter brengen hun geheel eigen expertise mee. Hendriks had eerder een groente zaak in Den Haag en kent het klap pen van de zweep. "Op een gege ven moment waren de geschilde aardappels ons best verkopende product. Mensen gaan steeds meer voor gemak." Van Oosterhout is kok en weet dus met die gemakstrend wel raad. "Bij 't Karrewiel kun je vanaf volgende week niet alleen terecht voor verse groenten en fruit, maar ook voor verse soepen, sappen, salades en kant-en-klaar- maaltijden uit eigen keuken." Zevenhuizen - Achttien jaar geleden kwamen ze vanuit Den Haag naar de Zevenhuizense Dorpsstraat om een groente- en fruitzaak te starten. Per 1 juli stoppen Klaas (61) en Corry van Diemen (58) ermee. Maar 't Karrewiel draait door, met opnieuw twee Haagse eigenaren. producten moeten natuurlijk vers, vers en nog eens vers zijn. En het is belangrijk je gezicht te laten zien; komt de avondvierdaagse voorbij, dan zorg je als plaatselijke groen teboer uiteraard voor een lekker appeltje." Toen het echtpaar aankondigde te gaan stoppen, ontstond er bij veel klanten een soort paniek. "We hoorden vaak: 'Er verdwijnt al zoveelHet was ook ónze grote vrees dat we geen opvolgers zou den kunnen vinden. De opluchting was groot toen we konden melden dat de groentezaak voor Zevenhui zen behouden blijft. Als Martijn en zijn compagnon Denise er net zo

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 33