Plasje springen tijdens Avond4Daagse Jonge vakfotografen exposeren in Nesselande Eerste woningen fase twee Hollands Goed opgeleverd 34 HART VAN HOLLAND NESSELANDE 27 JUNI 2012 -2* *ryf Nesselande - Zon, regen, zon, plensbui. Qua weer was het vrijdag 22 juni een dag van extremen. Geen ideale omstandigheden voor het lopen van een Avondvierdaagse. In Nesselande is men niet van suiker: ruim vijfhonderd lo pers gingen met een medaille naar huis. De hemel toonde zon en donderwolken maar het bleef droog. Door Pepijn de Groot Een enthousiaste vader wrijft in zijn handen. "Het is gestopt met regenen, we kunnen beginnen!" De vijf kilo meterlopers houden het droog. Ten minste, als ze niet uit baldadigheid in een plas springen. De hoosbuien hebben hun sporen nagelaten op de route maar met de grootste souples se worden de plassen ontweken. Het weer is geen spelbreker maar toch was de Avond4Daagse bijna niet doorgegaan. Jan Lemmers en Marcel de Bakker, twee 'oervrijwilligers', konden het afblazen van zo'n evene ment niet over hun hart verkrijgen. In een tijdsbestek van een halve maand zetten de twee de Avond4Daagse op poten. "In het Oude Westen, waar ik vandaan kom, liep ik altijd mee met dit soort evenementen. Nog in de tijd dat we voorin liepen met vlaggen en 'een potje met vet' zongen", vertelt De Bakker. "Toen het hier niet door dreigde te gaan, wat van mij niet zou mogen, hebben wij de hand schoen opgepakt. Het was kort dag, maar met de inzet van alle vrijwil ligers hebben we er iets moois van gemaakt. Ik ben tevreden", aldus een glimlachende De Bakker. Ondanks dat de lopers onderweg soms bijna uit hun schoenen worden geblazen door de wind, zit de stem ming er goed in. Het EK voetbal is beroerd verlopen, toch is er een en keling getooid in oranje. Beau uit klas 4a van basisschool Passepartout bij voorbeeld. Samen met haar klasge noot Yip loopt ze voor de eerste keer mee. Een oranje hoed staat schuin op haar hoofd, haar nek is onzicht baar door een oranje boa. Beau heeft zich niet in het oranje getooid uit solidariteit met het Nederlands Elf tal. "De voetballers deden hun best niet, ze speelden verschrikkelijk." Dat er een waaghals met een Portugees trainingspak meeloopt, doet Beau verder weinig. Jubilaris Naast debutanten is er ook een ju bilaris. Harmke Pater loopt voor de 25e keer de Avondvierdaagse. Bij de ontvangst in de Brede School Nes selande krijgt ze van de kandidaat- kinderburgemeesters een bos bloe men en een medaille aangereikt. Dit jaar heb ik de vijf kilometer gelopen. Vorig jaar heb ik de tien gedaan maar daar werd ik wel erg moe van. Bij aankomst krijgen de deelnemers een bakje schaafijs en dat laat Pa ter zich ook smaken. Ergens achterin de stoet loopt een kleine jongen die nog een voetbalspeeltje om zijn nek draagt. Olé, olé-olé-olé, we are the champions, we are the champions, galmt door de speaker. De lopers worden behangen met snoep en ge zoend door familieleden: ze worden onthaald als kampioenen. Nesselande - Zeven oud-studenten van de Fotovakschool in Rotterdam exposeren de komende twee man den hun eindwerk in KUNSTwerk aan de Winkel. Het zevental studeerde in maart af en tonen nu voor het eerst hun werk aan het publiek. Door Christine de Vos Een grote variatie aan werken siert de muren van de voormalige tex tielwinkel aan het Maltaplein: asiel honden, portretten en landschappen en het dorpsleven in Berkenwoude. Photoshoppen is geen valsspelen maar een kunstvorm, zo bewijst Shahram Rad. Hij fotografeerde zichzelf in verschillende situaties om zijn boodschap duidelijk te ma ken. "Kijk deze', zegt hij, wijzend naar een foto waarin een casual geklede Shahram zijn alter ego in kostuum als een marionet bestuurt. "Om mee te kunnen draaien in de maatschappij wordt er van je ver langd dat je kleedt en je gedraagt op een manier die eigenlijk de jou we niet is. Je bent dus een marionet van jezelf." Een andere foto toont een nare groene uitslag op Shah- ram's wang die verder bedekt is met scheerschuim. Verbijsterd kijkt hij naar het scheermes in zijn hand. Een aanklacht tegen reclamemakers die met halve waarheden komen. Anja Stolk fotografeerde Schotse Hooglanders en Koningspaarden in de ongerepte natuur. Tenminste, daar lijkt het op in eerste helft van Portret van Hans door Glenn van Vredegem. Puppet (Shahram Rad). Schotse Hooglanders van Anja Stolk. de serie. De beesten blijken in de landtong bij Rozenburg te staan, letterlijk onder de rook van de Bot lek. "Ik wilde iets met grote grazers en ben toen gaan Googlen waar die staan. Toen ik hier kwam dacht ik in eerste instantie 'he, nee maar al snel werd ik gegrepen door het con trast tussen natuur en industrie. Eén keer kwam een man voorbij die zei: mooi is het hier hè? En daar had hij eigenlijk wel gelijk in. In de hoek bij de ingang kijken drie gezichten de bezoekers indringend aan. Het zijn duidelijk mensen met een verstandelijke beperking. Foto graaf Glenn van Vredegem koos hen om uit zijn comfort zone te komen. "Ik vind portretten maken heel las tig. Het gaat om het contact, om het moment. Mensen zonder beperking vinden verstandelijk gehandicapten een beetje raar, eng zelfs. Ik vind dat ze een bepaalde schoonheid hebben en echt iets uitstralen. Dat wil ik la ten zien met mijn portretten." De expositie is tot augustus te zien in KUNSTwerk aan de winkel aan het maltaplein in Nesselande, op za terdag en zondag van 13.00- 17.00 uur. Nesselande - Bouwfonds Ontwikke ling vierde op woensdag 20 juni de start van de bouw van fase drie van nieuwbouwproject Hollands Goed én de oplevering van de eerste wo ningen in fase twee. Patrick Meijer, portefeuillehouder Wonen van deelgemeente Prins Alexander, verrichtte samen met Joyce Zeeven, één van de toekom stige bewoners, de officiële hande ling. Na afloop vond in restaurant Lookies nog een bijeenkomst plaats. Paul B'echt van Bouwfonds Ont wikkeling: 'Er is blijvend veel be langstelling voor het plan Hollands Goed. Dat komt onder andere door het positieve imago van Nesselande en door de gunstige prijs-en kwali teitsverhouding van onze woningen. Er is nog een beperkt aantal wonin gen in fase twee en drie beschikbaar, maar ik verwacht dat deze voor de oplevering zijn verkocht." Hollands Goed Het nieuwbouwproject Hollands Goed bestaat uit 85 woningen. Het is één van de laatste te realiseren deelplannen van Rotterdam-Nes- selande. Hollands Goed is centraal gelegen, vlakbij het winkelcentrum en bij de boulevard aan de Zeven- huizerplas. Hollands Goed wordt in meerdere fases opgeleverd. Door de diversiteit van de woningen zijn deze geschikt voor starters, gezin nen en doorstromers. Patrick Meijer, Joyce Zeeven en Paul Brecht.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 34