r<Êj> Kandidaten aan de clubsandwich 30+ disco Sponsordans Passe-Partout Uw trekhaken- specialist HART VAN HOLLAND NESSELANDE 27 JUNI 2012 35 www.trekhaken.nl Wij hebben trekhaken en fietsendragers voor personenauto's busjes, campers en caravans BOVAG Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Kinderen rennen over de SiciIiëboulevard Wie wordt kinderburgemeester van Nesselande? Expositie verstandelijk beperkten Jaap Eindhoven Koordeinde 25a Zevenhuizen Een ambtelijke lunch in de zomerzon Nesselande - Het EK voetbal zou de politieke campagnes naar de achter grond drukken, was de voorspelling. Nesselande is de uitzondering. In de wijk is de strijd om het kinderburgemeesterschap onlangs begonnen. De zes kandidaten die nog over zijn, gingen op woensdag 20 juni om de tafel bij brasserie Lookies. Door Pepijn de Groot Circa twintig leerlingen uit de bo venbouw van drie basisscholen - het Spectrum, Passepartout en het Tangram - gaven zich op voor het ambt. Na verkiezingen onder leer lingen zijn er van elke school twee kandidaten over. Van het Spectrum zijn dat Nova van den Bogerd (10) en Arun Harnam (10). Passepartout leverde Aisha Langendoen (10) en Yara Arpadzic (10) als kandida ten. Kelly Verkaart (11) en Lucas de Bruijn (10) nemen deel aan de race namens het Tangram. Onder het ge not van sandwiches leerden de zes kandidaten elkaar kennen. Ideeën genoeg Je kunt politieke leiders vragen naar de prijs van een casinowit, het be langrijkste zijn hun ideeën. En die hebben de potentiële burgemees ters genoeg. Ik wil dat kinderen meer gaan sporten. In Lanzarote staan allerlei fitnessapparaten op het strand. Dat wil ik hier ook wel vertelt Yara. Nova hoopt dat er een sportdag georganiseerd kan worden op hetzelfde strand. Aisha weet dat het lang niet altijd lekker weer is om buiten te spelen. Hopelijk komt er een plek waar kinderen naartoe kunnen als het regent. Kelly sleepte op haar school veel stemmen in de wacht met haar idee voor een kin derdisco. Ook is Kelly voor de komst van een skatebaan, net als Lucas. Hij legt politieke dwarsverbanden. "Ik wil niet dat er bezuinigd wordt op activiteiten voor de jeugd. Als je benzine duurder maakt, gaan meer mensen fietsen en wordt het veili ger in de wijk." Arun pleit voor lan gere pauzes op school en hoopt dat er een plek komt waar jongeren na school kunnen relaxen. Hij heeft al een vijfkoppig campagneteam, kos teloos. "Als ik win, hoef ik ze alleen te bedanken in mijn speech." Kinderraad Verder zou een van de kandidaten haar juf willen ontslaan en wil een ander een persoonlijke ijscoboer - grapjes kunnen er onder de kandi daten ook vanaf. Deze concurrenten staan elkaar allerminst naar het leven, zelfs niet in verkiezingstijd. Dat mag ook wel, want ze moeten het nog lang met elkaar doen. Na de verkiezing en installatie van de kin derburgemeester op 14 september vormen de vijf andere kandidaten namelijk de kinderraad. Dit zestal wordt de komende twee jaar dus de stem van de jeugd in Nesselande. Met zulke mondige volksvertegen woordigers zal die stem wel ge hoord worden. Nesselande - Werk van de Schil dersgroep verstandelijk beperkten is vanaf donderdag 5 juli te zien in De Kristal. Op dinsdag 21 augustus zijn de kunstenaars vanaf 19.30 uur zelf aanwezig in de expositieruimte om uitleg te geven over hun werk en wordt een rondleiding gegeven. Docent Aad Smit en zijn vrouw Jan- nie begeleiden en ondersteunen de deelnemers tijdens de cursusavon den. Het echtpaar Smit is trots op de prestaties van hun 'kunstmakers'. De expositie is dagelijks te bezich tigen van 9.00 tot 17.00 uur in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Voor meer informatie: 010-286-2760 of tineke.vanden berg@buurtwerk-alexander.nl. Binnen tien minuten hadden alle deelnemers de eindstreep bereikt. Door Bart Jansen Nesselande - De Leontien Ladies Ride is intussen een begrip in Nes selande. De Leontien Ladies Run en de daarbij behorende Kids Run moeten dat nog worden, maar de eerste edities van beide evenemen ten zorgden voor een goede start. Atletiekvereniging Trackstars orga niseerde de Kids Run die zaterdag 23 juni om half zeven van start ging. Vijftig jonge deelnemertjes moesten een afstand van één ki lometer rennend afleggen. Voor de meesten bleek dit geen probleem. Al direct na het startschot, dat op de parkeerplaats aan de Kretalaan klonk, werd de sprint ingezet en de kinderen hielden niet op totdat zij de finish aan het einde van de Siciliëboulevard hadden bereikt. Binnen tien minuten hadden alle deelnemers de eindstreep bereikt. Nesselande Nesselande - In het clubhuis van OMHC aan het Marcel Duchamp- plein 810 vindt op zaterdag 30 juni een 30+ disco plaats, ledereen van dertig jaar en ouder kan zich uitle ven op de muziek van bijvoorbeeld Elvis, Donna Summer, Madonna of Abba. Wie in stijl gekleed komt betaalt 7,50 euro; zo niet, dan be draagt de toegang 10,- euro. Het dansfeest duurt van 21.00 tot 00.30 uur. It's disco time! Nesselande - Voor de nieuwbouw- locatie Kindcluster 2, waarin basis school Passe-Partout gevestigd is, lig gen plannen klaar om een schoolplein te realiseren. Om dit plein van extra's als een klimrek en een verkeersplein te kunnen voorzien hebben de leerlingen op woensdag 20 juni meegedaan aan een sponsordans met als doel geld in te zamelen om de extra's te financie ren. Het evenement, dat vijftien minuten duurde, vond plaats op het hockeyveld voor het gebouw aan het Marcel Du- champplein. Naar voorbeeld van Tara Groen en Chayenne Denz uit groep 8 dansten alle kinderen vol overgave mee. De opbrengst van de sponsordag wordt later bekend gemaakt.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 35