I NMP T Harmonisatie monumenten Zuidpias Orka '97 succesvol op NK Floriade is ver-van-je-bed- show geworden Flessenactie Thuisfront commissie Koffie-uurtje ouderen adviseur kootmobieldag www.verenigingmolenvrienden.nl I De vereniging molenvrienden Rottemerengebied heeft sinds kort een website: HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 27 JUNI 2012 3 Vinzwemmen verbouwen Aquarel van Moordrechts Weeshuis: MlP-pand nog zonder status van gemeentelijke monument. De ploeg van Orka '97: Rianne Smit, Fanny Yela, Karin van den Breul, LucSjouken, Diego Quintero, Dimitri Kruithof, Peter Blanker, DirkArij de Jong en, tweede van links, trainer Gerard Veurink. Waddinxveen/Regio - "De buurman geeft duidelijk signalen af dat hij geen barbecue festijn in zijn achtertuin wil houden. Toch is heel de buurt nog druk bezig met het organiseren van een buurtbarbecue in buurmans achtertuin. Een vreemde gang van zaken, nietwaar7 Dit gevoel bekruipt ons nu wij van daag met elkaar spreken over het raadsvoorstel, waarin het college nog steeds voorstelt om deel te nemen aan de floriade. Dit terwijl het college van Lansingerland zijn raad adviseert om tegen deelname te stemmen." Boven staande situatie werd geschetst door Chris van Harten (PCW) op woensdag 20 juni. Nieuwerkerk aan den IJssel - In september komt de harmonisatie van de gemeentelijke monumen ten in Zuidpias in de commissie en de raad. Als voorschot schreven Oud Zevenhuizen-Moerkapelle en de Historische Verenigingen van Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel samen een brief aan col lege en raad. Zij willen aansluiten bij de eerdere selectiecriteria van Zevenhuizen-Moerkapelle, die daar 28 gemeentelijke monumenten op leverde. Als richtlijn dient dan het Monumenten Inventarisatie Project (MIP) dat de provincie rond 1990 voor alle gemeenten uitvoerde. In Moordrecht leidde dat nog niet tot actie en in Nieuwerkerk alleen nog maar tot een conceptlijst daaruit met minder panden. Overigens is veel intussen verdwenen. Eindhoven/Moordrecht - Orka '97 nam in het weekend van 23 en 24 juni in Eindhoven deel aan de Ne derlandse Kampioenschappen vin- zwemmen. Met een deelnemersveld van ruim 170 zwemmers uit zeven landen was het drukker dan vorig jaar. De zwemmers van Orka '97 namen 26 gouden, elf zilveren en zeven bronzen medailles mee naar huis. Met name de jeugdige nieuwkomers Rianne Smit en Luc Sjouken weer den zich kranig op hun eerste NK en wisten respectievelijk drie en vijf medailles te veroveren. Ook de ve teranen, 35 jaar en ouder, stonden hun 'mannetje'. Karin van den Breul en Dirk Arij de Jong bereikten alleen maar eerste plaatsen en scherpten ook nog enkele Nederlandse records aan. Moerkapelle - Om geld in te za melen voor het zendingswerk van de familie Van der Lee gaat zater dag 30 juni vanaf 9.00 uur voor de negende keer een aantal jongeren langs de deuren om lege statiegeld- Het doel van dit initiatief is het aanbieden van een gezellige dag, waar plaats is voor een hapje en een drankje, voor muziek, informatie en diverse activiteiten. Diverse organisaties die in Zuidpias werkzaam zijn geven op de informa tiemarkt uitleg over hun werkzaam heden, een chantykoor verzorgt een optreden, er is een lunch en er wordt op het Raadhuisplein een parcours uitgezet waar men met de scootmobiel aan een aantal behen- flessen op te halen. De actie wordt elk halfjaar herhaald en maakt het, tezamen met andere financiële ac ties, mogelijk voor de familie Van der Lee haar zendingswerk in Thai land te blijven doen. digheidsproeven kan deelnemen. Tamara Venrooy, voormalig wethou der van Nieuwerkerk aan den IJssel en thans lid van de Tweede Kamer, opent om 11.00 uur het evenement. Wethouder Jan Verbeek verzorgt rond 16.00 uur de prijsuitreiking. Aanmeldingen kunnen gezonden worden aan Eric van Nierop, Mo- zartstraat 26, 2912 XJ Nieuwerkerk aan den IJssel of via het formulier dat te vinden is op www.scootmo- bieldagzuidplas.nl. Zuidpias- De ouderenadviseur houdt in alle kernen een koffie-uurtje. Tij dens dit koffieuurtje kunnen senio ren elkaar voor de gezelligheid ont moeten, maar ook vragen stellen. In Moordrecht vindt het koffie- uurtje plaats op dinsdag 3 juli van 13.30 tot 14.30 uur in De Zespunt aan de Molenlaan 1a. In Zevenhui zen op donderdag 5 juli van 13.30 tot 14.30 uur in dorpshuis Swanla aan de Burgemeestr Klinkhamer- weg. Het 'koffiedrinken met de oude renadviseur' in Moerkapelle vervalt in de maanden juli en augustus omdat dorpshuis Op Moer in deze periode gesloten is. Senioren zijn welkom van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.00 uur in de 'huiskamer' in de Meidoorn 1A in Nieuwerkerk a/d IJssel. Telefonisch is het Steunpunt Ouderenadvisering en Mantelzorg (MeidoornlA) in de vakantieperiode te bereiken onder nummer 0180- 310050. Door Annemieke de Nijs Nu Lansingerland hoogstwaar schijnlijk afziet van deelname aan de Floriade verliest de Waddinx- veense raad zijn vertrouwen in het project. Het gevoel van Van Harten had meerdere raadsleden de afge lopen tijd bekropen. Bestond voor heen nog volop enthousiasme voor het organiseren van de tuinbouw tentoonstelling in samenwerking met Zoetermeer, Lansingerland en Boskoop-Alphen-Rijnwoude nu lijkt er alleen nog maar ruimte voor kritiek. Volgens veel raadsleden is de Flo riade een ver- van- je -bedshow geworden, omdat het in het huidige plan op het grondgebied van Zoe termeer wordt georganiseerd. Nu Lansingerland ook nog twijfelt over deelname, lijkt de Waddinxveense politiek geen enkel financieel ri sico meer te willen lopen. Jan van der Loo (PvdA): "er wordt alleen nog gesproken over risico's en niet over de rol van Waddinxveen, laat staan voordelen voor Waddinxveen. De beste manier om geen risico te lopen is 'niet doen'. Het is toch nauwelijks een Waddinxveens'plan meer." Zelfs de WD, de partij die eerst voor stander was van de floriade, ziet af van deelname. Raymond Boer: "wij waren eerst voor de floriade, maar wij zijn ook voor een solide finan cieel beleid. Het risico is te groot." Daarnaast neemt hij de kritiek van de Boskoopse tuinders ter harte die hebben aangegeven helemaal niet op de floriade te zitten te wach ten. Bovendien maakt de komst van de floriade naar Zoetermeer de kans op een Factory Outlet Center in deze plaats wellicht alleen maar groter. De koppeling van deze twee projecten is naar Boers idee nood zakelijk om de floriade te kunnen financieren. "Kiezen voor de floriade is kiezen voor het outlet center. Dit is grote concurrentie voor ons win kelcentrum, waar we al veertig jaar voor strijden." Van der Loo (PvdA) viel hem bij. "Veel mensen zullen het ontkennen, maar het gaat ge woon gebeuren. Zoetermeer wil de outlet en Gedeputeerde Staten zijn niet tegen." Het CDA wil afwachten met het in nemen van een definitief standpunt over wel of niet deelnemen aan de floriade totdat Lansingerland een besluit heeft genomen. Volgens Weerbaar Waddinxveen is dit al. niet meer aan de orde en kan de raad nu al haar afkeuring uitspreken. Om dit standpunt te verduidelijken maakte Stephan Peters voor het gemak ge bruik van de metafoor van Van Har ten: "Ongeacht wat Lansingerland doet, het wordt helemaal in Zoeter meer georganiseerd. Ik heb geen zin om me te bemoeien met het bood schappenlijstje van de barbecue van de buurman, zeker niet als dit een buurman uit een hele andere straat is." Albert Grooten (D66) zei de zaken heel simpel te zien: "de kansen zijn zo klein geworden door dit soort discussies in verschillende raden. Wij hoeven ons helemaal niet meer druk te maken, dit gaat gewoon niet door." In de besluitvormende raad op 27 juni wordt definitief besloten over de toekomst van de floriade. BOUW (010)2221010 www.knaapbouwbedrijf.nl garaktt Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij&van der Wende advocaten Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Evenement organiseert in samenwer king met Lionsclub Nieuwerkerk aan den IJssel voorzaterdag 25 augustus van 10.30 tot 16.00 uur een Scootmobieldag vooralle inwoners van de gemeente Zuidpias die voor hun mobiliteit zijn aangewezen op een scootmobiel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3