Zuidpias Jaarrekening 2011 wm gemeente ouiitke dorps WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 27 JUNI 2012 Jeugd en politiek Qwiek: luisteren naar inwoners Afval Ambonwijk Revitalisering Moerkapelle Veilig thuis in Zuidpias Regionalisering brandweer Ontwikkelingen Zuidplaspolder Van N219 naar Burgemeester Klinkhamerweg Subsidie muziekonderwijs 258.000 euro Subsidie bibliotheken 786.000 euro De jeugd van onze dorpen wordt op verschil lende manieren bij de politiek van Zuidpias van 2011, na een tekenwedstrijd, beschil derd en geplaatst. De kinderen bezochten in het eerste kwartaal het provinciehuis en de Tweede Kamer. Jaarbudget: 10.000 euro In 2011 hebben er vijf Qwieke dorpsdagen plaatsgevonden waarbij de vier dorpen en Oud Verlaat werden bezocht. Het college heeft in de dorpen werkbezoeken afgelegd ,'s Avonds hebben inwoners met elkaar over actuele thema's binnen elk dorp gesproken. en te versterken. Belangrijk aandachtsge bied hierbij is de ontwikkeling van voldoende bedrijfsterreinen in de gemeente. Het onder nemersloket is sinds 2011 beter te vinden op de website. Zowel de portefeuillehouder als het college heeft in 2011 diverse bedrijfsbe zoeken gebracht. Op 31 mei 2011 is het de economische visie voor de gemeente Zuidpias "Op het laagste punt aan de top" door de raad vastgesteld. Het actieprogramma wordt uitgevoerd samen of in nauw overleg met ondernemers. De Ambonwijk in Moordrecht omvat de Prinses Marijkestraat, Prinses Margrietstraat, Prinses Wilhelminstraat en (een deel van) de Koningin Julianastraat. In deze ruim opge zette wijk wonen zo'n 140 Molukse gezinnen. Centraal in de wijk ligt een groot grasveld en een basketbalveld. Eind 2011 is gestart met de renovatie van de woningen. De werkzaamhe den worden eind 2012 afgerond. Investering: 6,9 miljoen euro Het actieprogramma 'Veilig thuis in Zuidpias' is gericht op een veiligere en leefbare gemeente. Onze gemeentelijke boa's (bij zondere opsporingsambtenaren) en bikers leggen veel contacten met inwoners, waar onder jongeren. Ze werken nauw samen met politie en jongerenwerkers. In 2011 is de regionale samenwerking versterkt. In de Veiligheidsregio Hollands-Midden is rampen bestrijding en crisisbeheersing verbeterd. Om te meten hoe veilig inwoners zich in Zuidpias voelen, hebben 1.149 bewoners meegedaan aan de Veiligheidsmonitor. Uit dit onderwerp is in 2012 gebleken dat de inwoners van de gemeente Zuidpias zich iets veiliger in eigen buurt voelen dan het gemid delde in Nederland. Twee burgemeesters: Charlotte Knop met Gert-Jan Kats betrokken, onder meervia gastlessen en de kindergemeenteraad De collegeleden gaven in 2011 gastlessen op scholen over het onder werp Respect, tijdens de Dag van het Respect. Kindergemeenteraad 2010-2011 in de Tweede Kamer De kindergemeenteraad heeft in het voorjaar varr 2011 besloten om prullenbakken of bomen bij scholen te realiseren. Die zijn aan het einde Economische zaken Gemeente Zuidpias stimuleert een goed ondernemersklimaat door het te beschermen In 2011 is de eerste kindergemeenteraad van Zuidpias gekozen. De kindergemeente raad bestaat uit leerlingen (groep 8) van alle basisscholen in de gemeente Zuidpias. Dilian Ritmeester werd in 2010 als eerste kinderbur gemeester uit alle kandidaten geselecteerd. Charlotte Knop uit Zevenhuizen volgde haar op. De kinderburgemeester vervult een repre sentatieve rol naast de 'echte' burgemeester. Ze trekken samen op bij belangrijke evene menten in de gemeente, zoals de intocht van Sinterklaas, Koninginnedag en de herdenking van 4 en 5 mei. Per 1 januari 2011 zijn alle gemeentelijke brandweerkorpsen en de huidige regionale brandweer samengegaan in de nieuwe brand weer Hollands Midden. Deze samenwerking is gericht op betere kwaliteit van de brandweer zorg voor inwoners tegen dezelfde of minder kosten. Jaarbudget brandweerzorg: 2,3 miljoen euro In 2011 hebben de plannen voor revitalisering van Moerkapelle meer vorm gekregen. De dorpskern wordt gerevitaliseerd met onder andere een nieuwe supermarkt tegenover de kerk aan de Dorpsstraat. Nu het woonzorg centrum Beth-San is opgeleverd, wordt het oude woonzorgcentrum gesloopt. De revitali sering wordt mogelijk gemaakt door subsidie uit Investeringsbudget Stedelijke Vernieuwing (ISV) van VROM. Het ISV levert een belang rijke bijdrage aan leefbaarheid van steden en wijken. Budget via ISV subsidie. Het project Zuidplaspolder is een grote gebiedsopgave in Zuidpias met een ambitie tot 7000 (uiteindelijk 15000) woningen, glas, groen en infrastructuiur. Het project wordt gedaan met onze partners, de provincie en de omliggende gemeenten. Dit is vastgelegd in het Intergemeentelijk Structuurplan Zuidpias. Dat plan is de basis voor de verschillende bestemmingsplannen. In 2011 heeft de Raad van State daarbij belangrijke uitspraken gedaan. Een deel van de plannen gaat nog niet door, maar de locaties Zevenhuizen-Zuid (1200 woningen) en Moerkapelle-Oost (500 woningen) zijn nu onherroepelijk. Dat laatste is belangrijk voor de revitalisering van Moerkapelle-centrum. Ookisernog ruimte voor ontwikkelingen in Nieuwerkerk-Noord terwijl eveneens het glast'uinbouwbedrijvenlandschap Knibbelweg Oost (aansluitend op de nieuwe N219) kan doorgaan. Dat lijkt goed nieuws, maar het gemeentebestuur onderkent wel dat deze plannen nu vertraging dreigen op te lopen door de grote crisis in de woningbouw. Toch wordt geprobeerd met de verschillende ontwikkelaars tot oplossingen te komen om in 2013 met de bouw op sommige locaties te kunnen beginnen. Het grondbezit binnen deze locaties is een zorg: de gemeente is deels eigenaar van gronden maar het overgrote deel is bezit van de gezamenlijke publieke Grondbank (ter waarde van ruim 100 miljoen euro. De planvertragingen zorgden al voor een afwaardering van 28 miljoen euro. De gemeente is voor 9% mede-eigenaar van deze grond in Zudiplas en heeft dus ook voor 2,5 miljoen euro gereserveerd om deze afwaardering te kunnen bekostigen. Inzameling: ondergronds en diftar voor inzameling restafval Op 29 maart 2011 heeft de gemeenteraad gekozen voor inzameling van afval via ondergrondse containers. Ook is een besluit genomen over de manier waarop afval aan inwoners wordt doorberekend. Er is gekozen voor diftar. Dit is een afkorting voor gedif ferentieerde tarifering. Het betekent dat ieder huishouden hetzelfde vastrechtbedrag per jaar betaalt en daarnaast een variabel tarief afrekent per keer dat een inzamelmid- del wordt gebruikt. Hoe minder afval wordt aangeboden, hoe minder door inwoners wordt betaald voor het afval. Het nieuwe afvalbeleid richt zich op betere afvalscheiding, waardoor afvalinzameling goedkoper en minder belas tend voor het milieu wordt. In december 2011 is huis-aan-huis de eerste informatiekrant verspreid om inwoners te informeren over het nieuwe afvalbeleid. Afvalinzameling in Zuidpias is kosten dekkend en wordt verrekend via de afvalstoffenheffing. In 2010 is de nieuwe N219 opgeleverd door de provincie. De Burgemeester Klinkhamerweg is, na de overdracht aan de gemeente, in 2011 opnieuw ingericht. Inwoners van Zevenhuizen hebben meegepraat over de inrichting van de weg. De gekozen inrichting voldoet aan het 'Duurzaam Veilig'-principe, gericht op minder vekeersdoden en -ongevallen. Het gedrag van verkeersdeelnemers is het uitgangspunt. Omdat zij fouten kunnen maken zijn de wegen zo ingericht dat die zoveel mogelijk voorko men worden. De Burgemeester Klinkhamerweg is ingericht in 3 zones waar respectievelijk 30, 50 of 60 km/h gereden mag worden. Sommige delen hebben een specifieke inrichting gekregen om voetgangers en fietsers voorrang te geven. Het budget voor de herinrichting is deels afkomstig van de provincie [1,6 miljoen euro). Gemeentelijke investering: 850.000 euro

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9