Met sirenes aan door het dorp Veel bekeuringen bij gordel controle Concert voor gasten Zonnebloem Zwart Wit in 'De Meander' Zomer-Muziek-School Brothers wint in Duitsland HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 4 JULI 2012 15 Boksen adte** im. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft woensdag 27 juni tus sen 9.30 en 15.30 uur een gordel controle gehouden op de rotonde Europalaan/Ringvaartlaan. In totaal werden vijftig boetes uitgedeeld aan mensen die de gordel niet droegen. Daarnaast zijn er vier boetes gege ven aan mensen die niet-handsfree belden en één bekeuring voor het rij den terwijl de APK van het voertuig verlopen was. Deze overtreders zijn meteen aangehouden en hebben de boete overhandigd gekregen. Donderdag 28 juni is er op de Eu ropalaan op snelheid gecontroleerd, hierbij reden 126 van de 1.884 pas santen sneller dan de toegestane 50 kilometer per uur. De-tioogst geme ten snelheid bedroeg 75 kilometer per uur. Deze overtreders krijgen de boete binnenkort thuisgestuurd. In de rij voor een rondje in de brandweerwagen. Het Nieuwerkerks Vrouwenkoor trad op voorgasten van de Zonnebloem. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tradi tiegetrouw verzorgde het Nieuwer kerks Vrouwenkoor aan het einde van de maand juni voor de gasten van de Zonnebloem een optreden. Op donderdag 28 juni werden de gasten in het Ontmoetingscentrum ontvangen met koffie en gebak, waarna het koor een groot aantal liederen ten gehore bracht. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Woonzorgcentrum De Meander, Bo- slaan 1, wordt zaterdag 7 juli om 15.00 uur de expositie 'Zwart Wit' geopend. Ineke van der Vlugt, Agaath de Kwaadsteniet, Ingrid Bovenkerk, Adriana Bontenbal, Janny de Keijzer en Remco Mackenbach laten rond het thema Zwart Wit gevarieerd werk zien. Er is een breed aanbod aan schilderijen, pentekeningen, linosne den en keramiek. De tentoonstelling is tot eind september dagelijks te be zoeken; de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Sport school Brothers had onlangs een topdag in Duitsland waar vier van de zes leden een overwinning wis ten te behalen. Nick Schipper werd winnaar op knock-out, Henk 01de- jans, Jacco Pompe en Mark van Duijn wonnen alle drie'op punten. Mickey Kreukniet en Henk Ferdinandus ver loren op punten. Na de zomervakantie staan wed strijden op het programma in Den Haag, op 2 september, op 29 sep tember wederom in Duitsland en op 24 november in Nieuwerkerk aan den IJssel bij de sportschool zelf. Nieuwerkerk aan den IJssel - Corry de Klepper verzorgt van maandag 9 tot en met vrijdag 13 juli voor kinderen van acht tot twaalf jaar een cursus 'Bamboefluit maken en bespelen' in de Nieuwerkerkse Mu ziekschool. In vijf ochtenden maken de kinderen een eigen bamboefluit en leren ze erop spelen. De lessen duren van 9.00 tot 12.30 uur. Voor meer informatie en aanmel den: jdkcb@xs4all.nl of www.muziekschoolnieuwerkerk.nl. (USAR) Team. Dit team zet honden in om levende mensen onder het puin vandaan te halen. Marcel de Man van Brandweer Nieuwerkerk kondigt dit team dan ook met enige trots aan. Dit moeten jullie zien. Dit team is onder andere in Haïti en Marokko geweest toen daar aardbe vingen plaats hadden gevonden. Voor de kazerne ligt een berg pallets opgestapeld waar een persoon onder bedolven is. Er wordt een hond op af gestuurd die wat rondloopt, snuffelt en binnen een minuut de persoon gevonden heeft. Die kan vervolgens worden bevrijd. Indrukwekkend. Crashtender Toch is niet alleen de rondrit met de brandweerwagen interessant voor de bezoekers. Bij de kazerne aan de Prins Alexanderlaan is namelijk veel meer te beleven. Zo is er de crashtender, een groot blusvoertuig van de luchtbasis Soesterberg, dat speciaal voor de brandweerdag naar Nieuwerkerk is gekomen. Het grote gele voertuig herbergt zo'n 11700 Voorde brandweerdag kwam de crashtender speciaal vanuit luchtbasis Soesterberg naar Nieuwerkerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wie niet beter wist, moet afgelopen zaterdag hebben gedacht dat Nieuwerkerk in brand stond. Brandweerwagens, al dan niet met loeiende sirenes, reden continu door het dorp. Gelukkig was er geen brand uitgebroken en liet de brandweer alleen maar aan de toeschouwers zien hoe het is om in een brandweerwagen te rijden. Door Bart Jansen Het is en blijft iedere brandweerdag opnieuw de grootste publiekstrek ker: het rondje in de brandweerwa gen. Elk kind wil dat wel eens mee maken. Ouders en kinderen staan dan ook gedurende de hele dag in de rij om een ritje te kunnen ma ken. Als de kinderen eenmaal aan de beurt zijn, verschijnt een grote glimlach op de gezichtjes. De ouders maken snel nog even een foto, maar als de wagen wegrijdt en de sirene aan gaat, dan zie je de kids pas echt genieten. Hier zijn ze voor gekomen. Bij terugkomst willen ze het liefst allemaal nog een keer instappen. liter water en wordt ingezet om grote branden te blussen. Voor veel bezoekers is het een van de hoogte punten van de dag. Demonstraties Maar er Js ook een uitgebreid pro gramma van demonstraties. Een druk bezochte demonstratie is die van het Urban Search And Rescue

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15