Expositie over 250 jaar Eendragtspolder verbindt heden en verleden Sprookjesfeest op Nessevliet John en Joan midfond kampioen Witgoed op Rommelmarkt Gewijzigde plaats voor inzameling oud papier Ophoging Hennipkade Allemaal geslaagd HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN 4 JULI 2012 17 Duivensport WILGENLWW Zevenhuizen - In museum Ons Verleden aan de Tweemanspolder Is zater dag 30 juni een expositie geopend over verleden, heden en toekomst van de Eendragtspolder. Deze tentoonstelling, opgezet door de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle, geeft een mooi overzicht van het ontstaan van de Eendragtspolder in 1762, het gebruik totzo'n vijf jaar geleden en de ont wikkelingen daarna. Door Marianne Fortuin Bezoekers kunnen zich aan de hand van oude kaarten, tekeningen en foto's een goed beeld vormen van hoe de polder er door de eeuwen, heen uitgezien heeft. De droogleg ging werd in 1762 afgerond, nadat acht molens daartoe hun werk had den gedaan. Hiervan is door sloop en dergelijke weinig overgebleven: slechts twee afgeknotte molens zijn aan het Zuideinde terug te vinden. De bemaling van de polder vindt inmiddels via een elektrisch gemaal plaats. De ontstane grond werd voor land bouw en veeteelt gebruikt en ook dat is er nog nauwelijks. Een deel van de polder is nu de Rotterdamse wijk Nesselande en het andere deel wordt opnieuw ingericht, met een waterberging, een internationale roeibaan en een recreatiegebied. Over deze herinrichting is op de ten toonstelling uitgebreide informatie te vinden, ter beschikking gesteld door de samenwerkende overheden. Ballonvaart In de Eendragtspolder is door de ja ren heen heel wat gegraven, zoals de Zevenhuizerplas. Van Weringh: "Daarbij is een aantal voorwerpen boven water gekomen, zoals een bot en een tand van een mammoet en een bot van een reuzehert. Die voor werpen worden hier tentoongesteld, zoals ook de motor van een vliegtuig dat in de Tweede Wereldoorlog in de polder is neergestort." Vermeldens waardig is ook, dat na de eerste bal lonvaart in Nederland de ballon in de Eendragtspolder landde; dat was in 1785. Dorp Dat dit onderwerp bij de Zevenhui- zenaren leeft, bleek uit het aantal bezoekers zaterdagmiddag: 75, in plaats van het gebruikelijke gemid delde van veertig bezoekers. Coby van Weringh van de Stichting vertelt wat hiervan de achtergrond is: "Hier in Zevenhuizen had men behoefte aan een buffer tegen de oprukkende woningbouw van de gemeente Rot terdam. Oud-wethouder Fons van der Stee heeft zich er al mee bezig gehouden. We willen graag een dorp blijven en nu de Eendragtspolder opnieuw wordt ingericht, wil men weten wat er 'achter de schutting' gebeurt. Momenteel kan je dat niet goed zien." Op de vraag of ze deze k~AIr Recreatie en drooglegging: links de toekomst, rechts het verleden van de Eendragtspolder. ontwikkelingen betreurt, antwoordt ze: "Het is leuk om over het verleden te mijmeren, maar je moet wel met je tijd meegaan." De tentoonstelling is tot het eind van het jaar te zien op iedere laatste zaterdag van de maand van 13.30- 16.00 uur, en op dinsdag 10 juli en dinsdag 9 oktober van 19.00-21.00 uur. De meisjes versierden een roze of paarse spiegel en voor de jongens was er een stoer schild. Oud Verlaat - De kinderen van groep 1 tot en met 4 van de Nesse- vliet kwamen vrijdag 29 juni ver kleed naar school voor het 'Sprook jesfeest'. De hele dag stond in het teken van sprookjes. Zo mochten de kinderen met de laarzen van Klein Duimpje lopen en koek happen als Hans en Grietje. In het mandje van Roodkapje zat wat lekkers voor haar oma en tijdens de speurtocht moesten de kinderen de 'steentjes' volgen. Tussendoor werd geknut seld en even uitblazen kon bij het digibord waarop sprookjes te zien waren. Zevenhuizen - P.V. de Stormvlie- gers korfde donderdag 28 juni haar duiven in voor een concours vanuit Nanteuil op een afstand van 339 ki lometer. Zaterdag om 7.15 uur gin gen de duiven van start met de wind in de rug, dus een snelle vlucht naar huis. Om 10.26 uur klokten John en Joan de winnende duif, die van afdeling vijf Zuid Holland de derde prijs haalde. Met ruim verschil werd ook het midfond kampioenschap binnen gehaald. In de B-groep werd llona Koppenaal kampioen. Nog geen kwartier later waren alle prijs- duiven weer thuis. Uitslag: 1 -2-6-7-8-9-10-12-13- 21-22 John Stofberg en Joan, 3-15 Johan Heykoop,- 4 Joop Hoevelaken, 5-11-14-17 Ron v.d. Made, 16-18- 19-24-25 Richard van Ommeren, 20 Leen van Wensem, 23 Nico Kop penaal. Het jonge duivenseizoen ging van start met een concours kwam Duf fel op een afstand van 102 kilome ter. De 841 duiven werden om 7.30 uur gelost en precies een uur later klokte Leen van Wensem de snelste duif. Uitslag: 1-3-12-13-14-15-16-17 Leen van Wensem, 2-23-24-25 Ri chard van Ommeren, 4-8 Ron v.d. Made, 5 John Stofberg enJoan, 6 Maarten Strijdhorst, 7 Dick den Hertog, 9 Johan Heykoop, 10 Nico Koppenaal, 18 Rien Jongenelen, 19- 20-21 Cor Zweere, 22 Wout Ver schoor. Zevenhuizen - Aan de Wilgenlaan 2 vindt zaterdag 7 juli van 9.00 tot 12.00 uur de maandelijkse rommel markt plaats. Het leeghalen van een huis leverde onder meer een vries- kastje, een elektrisch fornuis met vier kookplaten, een centrifuge en veel spullen voor binnen en buiten het huis op. Op de rommelmarkt zijn ook veel spullen te vinden voor wie op vakantie gaat met tent of caravan. Grotere of bijzondere spul len vindt men ook marktplaats.nl bij 'Rommelmarkt Zevenhuizen'. Zevenhuizen - De container voor de oud papier inzameling van de Wereldwinkel staat in het vervolg op de inrit naar de vroegere brand weerkazerne. Het verkeer wordt op deze manier minder belemmerd en het is veiliger voor de mensen bij de container. Oud papier, gebundeld of in dozen, kan ingeleverd worden op donderdag 5 juli van 12.30 tot 18.30 uur en op vrijdag 6 juli van 8.00 tot 12.00 uur. Zevenhuizen - De Hennipkade wordt momenteel aan de wa terkant op de juiste kerende hoogte gebracht. Dit gebeurt tussen de jachthaven en de 2e Hennipslootbrug. Bij te veel overlast wordt een tijde lijke omleiding voor fietsers en voetgangers gemaakt via de sluis aan het einde van Hennip kade bij de Rotte. Na het werk krijgt het fietspad een nieuwe asfaltlaag. Dit duurt één dag; het fietsverkeer wordt dan omgeleid. In de week van 9 juli wordt de Rottekade geasfal teerd. Botenverhuur Van Vliet en jachthaven de Eendracht blijven bereikbaar tijdens de asfalteerwerkzaamheden. Het werk gebeurt onder voorbe houd van weersomstandighe den. Judogroep 2 is blij met het resultaat van hun examen Zevenhuizen - Tijdens de warmste dag van deze zomer tot nu toe legden meer dan tachtig kinderen en volwas senen met goed gevojg hun judo- of tangsoodo-examen af bij Timmers Sport Et Fitness. Binnenkort staan nog wat wedstrijdjes en spelletjes op programma en daarna een welverdiende vakantie.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17