Kinderen nemen afscheid van directeur Tennis Gideonschool Tennispark kleurt groen Koninklijke onderscheiding voor Gert Bink Geld hospicegroep gaat naar speciaal kookproject HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 4 JULI 2012 19 Ridder met passie voor archieven Ineke van Os, coördinator van stichting IJsselThuis in één van de kamers van het hospicehuis. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kas van Hospice IJsselThuis is het afgelopen weekend goed gespekt. Twee vrijwilligers van het hospice hadden een be nefiet golfwedstrijd georganiseerd en wisten hiermee een bedrag van 7 800 euro op te halen. Daarnaast werd op 30 juni op het Raadhuisplein in Nieu werkerk een zogenoemde Spinning Marathon gehouden waarmee nog eens 7 700 euro voor de hospice bij elkaar vyerd gefietst. "Wij Runnen het goed gebruiken", vertelt Ineke van Os. Zij is coördi nator van de stichting IJsselThuis. "Wij krijgen wel subsidie, maar daar worden de meest basale zaken van betaald waarmee het hospice draai ende wordt gehouden. Elektriciteit, inrichting of wat dan ook moeten uit speciale potjes komen." Een deel van het geld dat nu bijeen is gebracht, wordt besteed aan een grote diepvriezer en een kleine koel kast. Van Os legt uit: "Mensen die in hun laatste levensfase zitten, eten vaak niet of maar heel weinig. Onze kookgroep had bedacht, als we nou eens kleine porties aanbieden die we ook in kunnen vriezen en hiervan een foto afdrukken op een soort van menukaart. De zintuigen werken meestal sterk en afbeeldingen kun nen de 'trek' in eten aanwakkeren." De coördinator laat het concept van zo'n menukaart zien. Bij de toetjes staan smakelijke afbeeldingen van soesjes, een ijsje, rabarbermoes en dergelijke. Of iemand die in zijn of haar laat ste levensfase zit, nog wel denkt aan eten? Van Os lacht. "Mijn schoonvader was in zijn laatste dagen toen hij zei dat hij zo'n trek had in nasi. De familie bedacht dat dit niet goed zou zijn voor hem. Ik ben toen nasi voor hem gaan ma ken. Hij heeft maar een paar hapjes gegeten, maar alleen al die smaak maakte hem blij." Van Os benadrukt: "Dat is wat, naar mijn mening, zo belangrijk is: zelf de regie houden. Dat staat bij stichting IJsselThuis ook hoog in het vaandel. We bieden hulp aan huis, ter ondersteuning van de mantelzorgen maar iemand kan ook een poos hier komen wonen zodra hij of zij het slecht nieuws gesprek heeft gehad. Niet iedereen heeft een mantelzorger om hem of haar heen. We hebben vier kamers waar overdag altijd twee vrijwilli gers aanwezig zijn en 's nachts een verpleegkundige." vijftien jaar organiseert hij boven dien uitvoeringen en benefietcon certen van het Nederlands Concert Mannenkoor. Als secretaris van de Interkerkelijke Commissie Aange paste Diensten houdt Bink zich bezig met het organiseren van aangepaste kerkdiensten voor mensen met een verstandelijke beperking. Volgens Bink was de onderscheiding tot op het laatste moment een ver rassing. "Toen ik de burgemeester buiten zijn eigen gemeente mét ambtsketting om zag staan, wist ik hoe laat het was. Ik vind het heel bijzonder dat ik op deze manier ben bedankt voor alles wat ik altijd naast mijn werk heb gedaan." Bink is altijd kerkelijk en politiek ac tief geweest. Daarnaast was hij bijna twintig jaar docent en vakopleider Voor Gert Bink werd het een afscheid met een koninklijk randje. Nieuwerkerk aan den IJssel - Sinds 27 juni is Nieuwerkerker Gert Bink (64) benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hij ontving de koninklijke onderscheiding in Delft, waar hij afscheid nam van zijn werkgever vanwege het (bijna) bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Burgemeester Kats van Zuidpias was afgereisd naar het bureau voor do cumentaire informatievoorziening waar Bink de afgelopen achttien jaar werkte als specialist in het in ventariseren van archieven. Eerder werkte Bink gedurende dertig jaar in overheidsdienst voor waterschap pen en gemeenten. Hij inventari seerde onder meer het archief van Zevenhuizen voordat het dorp werd samengevoegd met Moerkapelle. aan de opleiding Voortgezette Vor ming Archiefbeheer en (inmiddels landelijk) archivaris van de Neder lands Gereformeerde Kerken. Sinds Nieuwerkerk aan den IJssel - TC Nieuwerkerk houdt van zondagl tot en met zondag 8 juli voor de 24e keer het Kikkertoernooi, een open jeugd- en jeugdranglijsttoer- nooi voor kinderen van 8 tot en met 17 jaar, waar punten voor de nationale ranglijst te verdienen zijn. Rond de 150 meisjes en jongens komen in actie, in totaal spelen zij ongeveer 220 wedstrijden, overdag en 's avonds. Tussen de wedstrijden door kan er gebruik worden gemaakt van twee portable tennismuren, ook leuk voor de wachtende broertjes en zusjes. Alle deelnemers krijgen een kikker- prijs mee naar huis en er zijn fraaie bekers voor de winnaars van de fi nales op zondag 8 juli. Drost wordt toegezongen op het schoolplein van de locatie Kroon kruid. Nieuwerkerk aan den IJssel - Di recteur Arjan Dorst van de Gideon school nam op 27 juni afscheid van kinderen en ouders op de locaties Kroonkruid en Esse Zoom. Meer dan veertien jaar was hij werkzaam op de school. Arjan Dorst vertrekt na elf jaar di recteur - en van 1995 tot 1998 adjunct-directeur - te zijn geweest op de Gideonschool. Per 1 augus tus volgt hij Jan Punt op als direc teur- bestuurder van de vereniging protestants christelijk primair on derwijs Nieuwerkerk aan den IJssel. Hij zal zijn taken combineren met zijn werk als trainer/adviseur aan de Christelijke Hogeschool Ede waar aan hij sinds 2009 voor twee dagen in de week verbonden is. Dorst werkte eerder als leerkracht, adjunct-directeur en directeur op De foto's van alle kinderen zijn verwerkt in het logo van de school, dat Drost cadeau kreeg op locatie Esse Zoom de Eben-Haëzer, en als directeur op niet bekend. Intern begeleider Karin de Rehobothschool. Wie Drost op de de Vlaming is voorlopig plaatsver- Gideonschool gaat opvolgen, is nog vangend directeur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19