Hoge waardering voor zorgcentrum Moerdregt Sponsorloop voor Unicef Voor veenmol en fazant is het bij De Knollentuin altijd open dag Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Moerdregt HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 4 JULI 2012 25 Moordrecht - Apetrots is hij; de directeur van zorgcentrum Moerdregt in Moordrecht. Ger van Uden steekt niet onderstoelen of banken dat zijn cen trum een mooi rapportcijfer heeft behaald. Een 8,5. Het is de uitkomst van een tevredenheidsonderzoek dat door een onafhankelijk bureau is gedaan. Het echtpaar Van Blitterswijk in de gemeenschappelijke ruimte van Centrum Moerdregt. "Vanuit de overheid zijn zorgcentra verplicht om elke twee jaar de tevre denheid onder bewoners te meten Vroeger deden we dat zelf, maar te genwoordig wordt dit gedaan door een onafhankelijk onderzoeksbu reau", aldus Van Uden. Het centrum waarvan hij directeur is, telt 46 be woners. Moerdregt maakt deel uit van de overkoepelende organisatie Zorgpartners Midden-Holland. Begin dit jaar zijn aan de bewoners meer dan 100 vragen gesteld als: voelt u zich veilig in huis? Wat vindt u van de maaltijden? Is het verple gend personeel op de hoogte van uw gezondheidstoestand? Wat volgens Van Uden in zijn zorg centrum zeer wordt gewaardeerd is het feit dat bewoners zelf kun nen aangeven wanneer zij op willen staan en hoe laat ze naar bed gaan. "Het is hun thuis", legt Van Uden uit. "Waar we ook goed op scoren is dat we snel reageren als iemand gehol pen wil worden bij een toiletbezoek. Sowieso worden de zorgverleners hier erg gewaardeerd. We zitten eigenlijk bij alles boven de gemid delde norm in het rapport. Daar zijn we uiteraard heel erg blij mee." Het heeft Van Uden verbaasd dat zelfs voor het gebouw hoge cijfers door de bewoners zijn uitgedeeld. "Dit is toch een gebouw dat 40 jaar oud is. Je moet altijd voorzichtig zijn met conclusies trekken, maar je zou daaruit kunnen destilleren dat sfeer, gezelligheid en aandacht de belang rijkste peilers zijn voor een aange name oude dag." De directeur zegt er snel achteraan: 'Dat wil niet zeggen dat we nu op onze lauweren kunnen rusten. We moeten dit niveau nog maar zien te behouden. Daarnaast zijn er natuur lijk ook enkele punten die nog wel wat extra aandacht behoeven." Als voorbeeld noemt hij de aankleding van het zorgcentrum. "Her en der is het wat gedateerd. In de gemeen schappelijke ruimte staat bijvoor beeld oud meubilair. We moeten maar eens kijken of we daar wat aan kunnen doen. Inmiddels hebben we ook de koffiehoek al opgeknapt." En wat Van Uden heel belangrijk vindt, is het contact blijven hou den met bewoners. "Ik doe iedere dag even een bakkie in de gemeen schappelijke ruimte en maak altijd een geintje. Zo ben ik niet alleen die man die met paperassen in de weer is op zijn kamer, maar blijf ik zicht baar." Nu dan toch even de proef op de som: in de gemeenschappelijke ruimte zitten zo'n tien bewoner aan de tafel. Vinden zij het inderdaad zo gezellig in zorgcentrum Moer dregt en wat maakt die gezellig heid? "Leuke activiteiten", roepen meerdere mensen aan tafel. "Klein schaligheid", roept een ander. "Fijne begeleiding", aldus de 79-jarige P. Multem. Ze verontschuldigt zich meteen. "Ik weet er eigenlijk niet zoveel van, ik ben hier pas." Het is wennen, maar ze zegt zich over het algemeen goed te vermaken. Of er nog kritiekpuntjes zijn op haar nieuwe woonomgeving? "Ik zou wel meer kastruimte willen hebben. Ik kan mijn hangkleding niet allemaal kwijt." Het echtpaar Blitterswijk zit sinds een maand of negen in Moerdregt. Beiden zeggen meteen dat ze het 'prima' hebben in het zorgcentrum. "Het moest ook echt wel qua ge zondheid", aldus mevrouw Van Blit terswijk. "Maar", zegt haar 89-ja- rige echtgenoot. "Het is wel even wennen, van zelfstandig wonen naar een zorgcentrum. Het ergste mis ik de auto." Moordrecht - In de feestweek rond het 100-jarig bestaan van School met de Bijbel de Rank en de onthulling van de nieuwe naam PCB Meester Lalleman, werd een sponsorloopactie gehouden. Op dinsdag 26 juni kwam Mirjam van Straten naar het speellokaal van de onderbouwlocatie om voor Unicef een cheque in ontvangst te nemen met het fantastische bedrag van 3000 euro, bijelkaar gelopen door leerlingen die gesponsord wer den door familie en bekenden. Mirjam van Straten verraste op haar beurt de school met een ingelijste poster van Unicef. De poster krijgt een mooi plekje in de school. Mirjam van Straaten neemt een vette cheque voor Unicef in ontvangst. Door Marianne Fortuin Moordrecht - Uitnodigend wappe rende vlaggetjes, koffie, thee, soes jes en broodjes. Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan hield Volks tuinvereniging De Knollentuin aan de Oostringdijk op 30 juni een open dag. Van de stekjesmarkt mochten be zoekers een gratis plantje mee nemen, ze konden de stand van imker/tuinder Annelies bezoeken of een rondleiding krijgen. Daarbij kon men de meest uiteenlopende groenten en bloemen bewonderen. Voor de kinderen was op het com plex een speurtocht uitgezet, waar na er een greep gedaan kon worden in een grabbelton. Niet alleen de iklein-jkinderen van tuinders deden een speurtocht: een groepje jonge tjes - onderweg voor een verjaar dagsfeestje - kwam langs met een andere speurtocht. Daarin was een vraag over De Knollentuin opgeno men. Voorzitter Dirk Verstoep over de ge schiedenis van de volkstuinvereni ging: "In 1980 is men voor het eerst bij elkaar gekomen, maar we had den toen nog geen grond. Toen het industriegebied hier werd ingericht, bleef dit stuk grond over, op 5 mei 1982 was het tuinrijp gemaakt en in dat jaar is de vereniging officieel Grasduinen langs de kraampjes bij de jarige volkstuinvereniging. opgericht bij de notaris. We huren de grond voor een redelijk symbo lisch bedrag van de Stichting Drost IJserman." Geen huisjes Op het complex zijn zeventig tui nen, variërend in grootte van 50- 150 m2. De Stichting Drost IJser man heeft duidelijke voorwaarden aan het gebruik gesteld: er mogen geen huisjes worden geplaatst, de verbouwde groenten mogen alleen voor eigen gebruik worden geteeld en niet worden verkocht, en ook de kasjes moeten aan bepaalde regels voldoen. Secretaris Henk Meijers: "De men sen komen hier voor de rust. Er is geen elektriciteit, dus ook geen ge luidsinstallatie. Je ziet hier scholek sters en buizerds overvliegen." Een tuinder beaamt dit volmondig: "Als je de hele week hebt gewerkt, is dit heerlijk ontspannend." Sommige anderen vinden de sociale contac ten belangrijk, zoals de tachtigjarige Jan Hakze: "Ik ben al lid vanaf het begin. Ik ben haast elke dag op de tuin." De tuinen worden niet alleen be zocht door vogels, die komen snoe pen van allerlei vruchten. Meijers: "Ik heb hier een hele grote haas gezien, die eet echt alles. Er komen veenmollen en fazanten, maar ook eenden. Die eten de tuinbonen op die we in de grond stoppen." Moordrecht - In de week van 9 tot en met 13 juli vinden in Centrum Moerdregt de volgende activiteiten plaats: Maandag 9 juli, 10,30 uur Koersbal, een leuk spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30-16.30 uur biljarten, van 14.15-16.0 uur sjoelen. Dinsdag 10 juli, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. Van 18.30-19.30 uur Zingen bij de piano, u hoeft geen zangta lent te zijn, plezier in het zingen staat voorop. Woensdag 11 juli, 14.30 uur Bingo, het populaire cijferspel met voor elke deelnemer een prijsje. Donderdag 12 juli, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw ge heugen vitaal en actief met spel letjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rum- mikub, scrabble, sjoelen en Wii. Vrijdag 13 juli, 14.30 uur 'n Glaasje in de Kroon, een gezellige middag met een hapje en een drankje. Zorgpartners Midden-Holland Informatie over deelname en tarieven Is op te vragen bij de receptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of telefonisch via 0182-373844.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25