Groene vingers en passie voor natuur £EPlP8S»RKfcï>ï>AAV V W W XX YT 2 2. UU CC «KCOO&QSS. I !234i (7ZH «isTjnsisTsns^isiEistsm. GOD 1 Black Pearl Orchestra kruipt uit schelp Raam decoratie Kracht van Rotterdam Vlijt van Vroeger Rotterdamse jongleur in finale WK Jongleren Dagcentrum Korenaer en Molen Windlust geopend HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 4 JULI 2012 27 www.enkast.nl 0180-634866 Gratis spreekuur kinder- fysiotherapie Van links naar rechts mw Baardolf, Ambachtssingel 17; mw N. Jansen, Het Hogeland 8; dochter mw Huurman, Rozenstraat 38; mw. Van den Dool, Korenstraat2; dhr G. Burggraaf, Ambachtssingel 17; Sandra Wessels van Flowers Et Feelings; dhr Bouvé, De Lente 4; Lidy Verbree van Woonpartners; echtpaar Slingerland, Pr. Willemstraat; dhr Van den Bor, De Lente 2. Zittend echtpaar Tijssen, Jhr. Van der Weistraat 54. Twee prijswinnaars niet aanwezig: mw Noordzij, Mauritsstraat 23 uit Moerkapelle en mw Heijkoop, Rozenstraat 14 uitZevenhuizen. Moerkapelle/Zevenhuizen - Op de eerste dag van de zomer vond de prijsuit reiking plaats van de tuinenwedstrijd in de gemeente Zuidpias. Deze jaar lijkse uitdaging tussen bewoners uit Zevenhuizen en Moerkapelle was geor ganiseerd door Woonpartners Midden-Holland. Er waren dit jaar wat minder deel nemers dan voorheen, maar de jury vond de tuinen van een hoge kwa liteit. Veel groene vingers die met passie aan en in hun tuin werken, met als resultaat een 'klein para dijsje'. De jury bestond uit Sandra Wessels van Flowers Ft Feelings en Lidy Ver bree van Woonpartners. Zij deelden de tuinen in in drie categorieën: de 'meerderjarigen', bewoners die al eerder hebben meegedaan, de 'nieu we soorten' bewoners die voor het eerst deelnamen aan de wedstrijd en dan was er nog de categorie 'bij zondere soorten'. Deze deelnemers vielen op door hun bijzondere inzet. Zij werden beloond met een aan moedigingsprijs omdat zij veel tijd, energie en geld in de tuin hebben gestoken om er wat moois van te maken. Een tuin in een nieuwbouw- complex heeft vanzelfsprekend niet de mogelijkheid van volwassenheid als een tuin waar al ruime tijd aan dacht aan is besteed. De jury lette op het ontwerp van de tuin, op de keuze van beplanting en variatie in soorten. Verder werd on der meer gekeken naar de aanslui ting van de tuin bij de woning. De tien prijswinnaars wonnen ca deaubonnen in waarde variërend van 25 tot 100 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het dagcentrum Korenaer en Korenmo len Windlust aan het Kortenoord zijn zaterdag 14 juli geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur. In het dag centrum zijn allerlei producten te koop die in de werkplaats door de cliënten zijn gemaakt. Onder an dere houten producten, keramiek en schilderijtjes. Het dagcentrum met theeschenkerij is van maandag tot en met vrijdag geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur. En op de tweede zaterdag in juli, augustus, septem ber en oktober. De molen is iedere woensdag geopend van 13.00 tot 16.00 uur en iedere zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. ■W/W1 Merklap uit 1918 van Katrien Muit; zij had later een handwerkwinkel aan de Kerklaan waar nu boekhandel FEcrit gevestigd is. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJs sel (HVN) is zaterdag 7 juli open van 14.00 tot 17.00 uur. Naast de vaste collectie is ook de wisselexpositie 'Vlijt van vroeger' te bezichtigen met merklappen en ander borduurwerk uit eigen bezit en uit bruiklenen. De Oudheidkamer is gevestgigd aan de 's-Gravenweg 6a in de monu mentale boerderij 'Nooit Gedacht', nabij de Capelse grens. De toegang is vrij. Op zaterdag 4 augustus opent de Oudheidkamer wederom haar deuren. Buiten de open middagen zijn groepsbezoeken mogelijk. Re serveren via 0180-312228. Rotterdam - In Kantine Walhalla is op maandag 2 juli de stadsexpositie De Kracht van Rotterdam geopend door burgemeester A. Aboutaleb. Deze expositie is een podium voor de stad en haar bewoners en is tot september op verschillende locaties in Rotterdam te zien zijn. De jaarlijks terugkerende stadsex positie biedt twaalf jonge professi onele fotografen een platform door een gerichte opdracht te geven om delen van de stad te fotograferen. Elke fotograaf heeft één stadsdeel op vier verschillende vastgestelde tijdstippen gefotografeerd. Een jury, dit jaar bestaande uit Ruud Vis- schendijk, Arie Kievit, Ahmed Abou taleb en Wilco Willemsen, heeft uit 48 beelden de foto gekozen die De Kracht van Rotterdam het beste weer geeft. Voor meer informatie: www.dekrachtvanrotterdam.nl. Rotterdam - Voor het eerst in de geschiedenis staat een Nederlandse jongleur in de finale van het WK Jongleren. Dit voorjaar kreeg de 26-jarige Rotterdamse jongleur Niels Duinker de prestigieuze Ame rikaans vakprijs voor 'Variety Act of the Year' uitgereikt uit handen van de president van de Interna tional Magicians Society. Duinker, Guinness World Records wereldre cordhouder, vertegenwoordigt Ne derland volgende maand in de Ver enigde Staten. Voor meer informatie: www.juggle.org. Nesselande - De kinderfysiothera peuten van gezondheidscentrum Nesselande, gevestigd in De Kristal, houden zaterdag 7 juli hun maande lijkse baby spreekuur. Belangstellen den zijn welkom van 9.00 tot 11.00 uur (ingang bij apotheek). Voor meer informatie: 010-2229746 of www.fysiotherapieinnesselande.nl. Zevenhuizen - De bezoekers van theater Swanla kregen zaterdag 30 juni voor het eerst de zeldzame zwarte parel te zien. Het orkest van Henk van Erk, genaamd Black Pearl Orchestra, bracht een uiteenlopend repertoire ten gehore. De passie voor muziek op het publiek overbrengen was het gestelde doel. Met een tribune die meedeinde op acid jazz en de handen in de lucht wierp voor een mix van rap en klassiek, is die missie volbracht.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27