Jubileumdemonstratie TuMo loopt op rolletjes Ride Out Pim te Lintelo beste snelschaker Naamsverandering Woning bouwvereniging Fietsvierdaagse Moordrecht kent zonnige start HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 4 JULI 2012 29 Schaken Moordrecht - Turnvereniging Moordrecht (TuMo) werd in 1962 opgericht door Co Six en is anno 2012 nog springlevend. Daarom werd op 30 juni in Sporthal de Zuidpias groots het vijftigjarig jubileum gevierd. In de wervelen de jubileumdemonstratie 'TumOiympics' beeldden zo'n 120 kinderen tussen 3 en 18 jaar de Olympische Spelen uit. De kleuters laten zien wat ze allemaal al kunnen. Door Marianne Fortuin Bij elk optreden was begeleidende muziek. Kunstenaar Deborah Asuni had de decoratie en andere aankle ding van deze middag voor haar re kening genomen. De fans, bestaande uit familieleden, vrienden, bekenden en oud-leden van de vereniging, vulden de tribune en de hele boven- ring van de sportzaal. Er werd heel enthousiast gereageerd en regelma tig klonk er spontaan applaus. Voorzitter Loes de Vries opende de middag met het ontsteken van een Olympisch vuur. Ook de Olympische ringen ontbraken niet. Elke groep deed mee aan twee acts. De kleuters beten het spits af met een turnde- monstratie, waarbij hoepels en al lerlei toestellen werden gebruikt. Gekleed in vrolijke primaire kleuren lieten ze zien wat ze allemaal al konden. Andere groepen kwamen op als echte judoka's, wielrenners of hockeyers, en uiteraard was het onderdeel turnen in de demonstra tie verwerkt. Een grote groep meis jes - en één jongen - toonden hun kunsten die aan de acrobatiek in het circus deden denken. Het plezier straalde van de gezichten af. Enorme rust De kinderen werden bij de voorbe reiding van het programma en op de mat bijgestaan door Diana Alblas, die al twintig jaar actief is voor TuMo. Het resultaat van haar inspanningen mocht er zijn: alles zag er prachtig uit en liep op rolletjes, toestellen werden aan- en afgevoerd, matten uit- en opgerold, de opkomst en het vertrek waren als onderdeel van de act speciaal ingestudeerd. En bij dat alles straalde Alblas een enorme rust uit, die de kinderen hielp tijdens al die spannende momenten hun beste beentje voor te zetten. Ineke Weverling was één van de mensen die tijdens de middag ach ter de schermen zorgde voor de logistiek. Zij vertelde over de voor bereiding van de demonstratie: "De feestcommissie is vanaf vorig jaar oktober bezig geweest. Er is zeker een halfjaar geoefend. Die tijd had den we echt nodig, want sommige kinderen turnen maar een keer in de week." Selectieteams De vereniging telt momenteel ca. 135 leden van 3 tot 18 jaar en daarvan zijn er zo'n tien jongens. Daarnaast heeft de vereniging vol wassen leden en vier selectieteams, waarvan de leden in de turncompe- titie regelmatig prijzen in de wacht slepen. Weverling: "De kinderen die het in zich hebben, kunnen daarin doorstromen." Moordrecht - De veertiende editie van de Ride Out, op zaterdag 7 juli, belooft een mooie rit door de regio te worden. Na afloop ontvangen de deelnemers de jaarpin. De kosten voor deelname bedragen 5,- euro. Inschrijven kan voor aanvang van de rit. Bij terugkomst bij Eetcafé East End kunnen de deelnemers terecht bij een aantal kramen waar allerhande snuisterijen verkocht worden en waar diverse consumpties verkrijg baar zijn. De muziek wordt verzorgd door Rockadile. Coverband Forty Fin gers en dj's Hilbert en Armand van de Revolution Roadshow verzorgen de muziek tijdens de afterparty die om 20.00 uur begint. Er kan gedanst worden en er is een barbecue die op Amerikaanse leest geschoeid is, met hamburgers en steaks. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij Twinbrothers en bij East End aan het Oosteinde 7a. Voor meer informatie: 0182-374957 of wwww.eastendmoordrecht.com. Moordrecht - Het afsluitende snel- schaaktoernooi telde negentien deelnemers die, in twee groepen ingedeeld op basis van snelschaak sterkte, tegen elkaar in het strijd perk traden. In groep 1 bleek club kampioen Pim te Lintelo ook hier de sterkste met slechts een half ver- liespunt tegen Arie Macdaniël. De broers Jacobse deelden de tweede plaats. In het onderlinge duel was Justin de sterkste, maar hij moest remises toestaan aan Flans Lode- weges, Rien Duine en Mick van den Berg. Voor Léon slechts een enkele remise, tegen Flans Lodeweges, die met een punt achtstand op de vier de plaats eindigde. Vervolgens op de plaatsen vijf tot en met tien: Rien Duine, Sjaak in 't Veld, Mick van den Berg, Gerard van der Wouden, Arie Macdaniël en Leen Boonstra. In groep 2 ging de eerste plaats naar Stefan Lipschart. Hij bleef ongesla gen en speelde alleen remise tegen de nummers twee en drie Aad van der Meer en Aad van den Berg. Arie Macdaniël jr werd hier vierde en Ca sper de Pijper en Jan Vink deelden de vijfde plaats gevolgd door Jan van den Dorpel, Peter Koolmees en Ton van Smirren. De schakers nemen in september weer plaats achter de borden. Moordrecht - Tijdens de op maandag 25 juni gehouden Algemene Ledenver gadering van Woningbouwvereniging Moordrecht (WBVM) heeft de Leden vergadering met algemene stemmen besloten de vereniging om te vormen naar stichting de Woonmaat. Inmiddels is de volgende stap, goedkeuring aanvragen bij de rechtbank, in gang gezet. Vervolgens gaat de notaris de nieuwe statuten in de definitieve akte vastleggen en is stichting de Woon maat een feit. De verwachting is dat dit medio september gebeurt. Voor de huurders verandert er niets anders dan de naam, het logo, het briefpapier enzovoort. Met de omzetting naar de stichtingsvorm wordt beoogd de huurders nog be ter van dienst te zijn dan voorheen. Het bestuur streeft er naar om 1 januari 2013 officieel de doorstart te maken naar stichting de Woon maat. Slechts een handvol kinderen fietste maandag mee tijdens de eerste avond van de fietsvierdaagse. Moordrecht - Zo populair als het fenomeen wandelvierdaagse wil de fiets vierdaagse in Zuidpias maar niet worden. Voor de sfeer maakt het niets uit: de deelnemers aan de fietsvierdaagse in Moordrecht stapten maandagavond gewoon weer vrolijk op de fiets om vier avonden lang de regio te verkennen. Door Bart Jansen Maandagavond half zeven, bij het Zespunt in Moordrecht start de eer ste rit van de fietsvierdaagse. Enkele fanatieke dames stonden er al voor aanvangstijd om zich in te schrijven, zodat zij om stipt half zeven op hun tweewieler kunnen stappen. Als zij vertrekken, heeft zich bij de inschrijf tafel inmiddels een rij gevormd van veelal wat oudere dames. Opvallend, want de organisatie heeft juist ook kinderen opgeroepen om mee te fiet sen. Als om kwart voor zeven het gros van de mensen is gestart, maakt Trudi Bos, die samen met Arie Reijm de vierdaagse organiseert, de balans op. "Er zijn al zo'n vijftig mensen gestart. Een mooi begin, maar we hopen er nog wat meer te mogen verwelkomen." Bos had het liefst ook wat meer jongeren gezien. "Ik heb bij de wandelvierdaagse flyertjes uitge deeld en die werden erg enthousiast ontvangen, maar blijkbaar was de stap om mee te doen nog te groot." Het aantal kinderen is namelijk op twee handen te tellen. "Jammer, maar wandelen blijkt toch populair der te zijn", aldus Bos. Waar het echter om gaat is dat de fietsers die wél zijn komen opdagen een leuke tocht hebben. En dat is voor de eerste avond in ieder geval gelukt. De fietstocht bracht de deel nemers van Moordrecht via de dijk en langs molen Windlust naar Hitland, waar gekozen kon worden tussen de lange en korte route. De lange route bracht de fietsers via Capelle naar Moordrecht en de korte route liep via het bungalowpark. Voor wat ex tra vermaak stonden er ook een paar quizvragen op de routebeschrijving. De routes van de andere avonden waren bij aanvang van de fietsvier daagse nog niet bekend. Om te voor komen dat deelnemers op wegver sperringen stuiten, worden de routes pas een dag van tevoren uitgezet en gefietst.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 29