Kindercentrum De Duinen breidt activiteiten uit OCN blikt vooruit WE-certificaten voor peuterleidsters Op de step door Zuidpias 30 HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 4 JULI 2012 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Bij De Duinen kunnen de kinderen veilig buiten spelen. Nesselande - De Ondernemersclub Nesselande heeft inmiddels negentig leden. Doelstelling voor dit jaar is de honderd te halen, dus men is op de goede weg. Om het wellicht voor potentiële leden wat aantrekkelijker te maken, betalen nieuwe leden voorde tweede helft van 2012 de helft van de lidmaatschapsprijs, dus 50 in plaats van 100 euro. Aanmelden via de site. Tijdens de komende nieuw jaarsborrel zal naar alle waar schijnlijkheid de nieuwe website gepresenteerd worden. Via de huidige website kunnen onder nemers uit Nesselande zich al presenteren. Hiertoe kan men zelf via de site een account aan maken. De eerstvolgende activiteit en bijeenkomst staan in het teken van zomer, zon, strand, eten, drinken en netwerken; CuliNES- SE op donderdag 16 augustus en de Zomerborrel op donderdag 30 augustus. Voor Cu li N ESSE zijn al veertig vip arrangemen ten geboekt. Vip-kaarten zijn te reserveren tot en met maandag 9 juli. Voor meer informatie: www.on- dernemersclubnesselande.nl. Zuidpias - De leidsters van Peuterspeelzalengroep Klavertje Vier kregen woensdag 27 juni hun WE-certificaat uitgereikt. Dit certificaat is de be kroning van een twee jaar durend studie- en trainingstraject in het kader van de Voor- en Vroegschoolse Educatie. De peuterspeelzalen in de ge meente Zuidpias werken al enige jaren met de WE- methode Puk £t Ko, die gericht is op onder andere de taalontwikkeling van de peuter en die een goede aansluiting op het basisonderwijs bevordert. Met ingang van het nieuwe schooljaar wordt de toepassing van de me thode verder uitgebouwd door het organiseren van koffieochtenden, voorlichtingsbijeenkomsten en andere activiteiten voor ouders, grootouders en verzorgers. Voor meer informatie: administratie@psg-klavertjevier. nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een nieuwe rage dient zich aan in de ge meente: kickbikes. Bij Rijwielhandel Zuid plas zijn sinds maart van ditjaar kickbikes te huur. Een kickbike is ei genlijk een step voor volwassenen. Op een kickbike een ritje maken door Zuidpias en omgeving met aansluitend een pannenkoek in het Hitlandbos of een high tea in een dorpse omgeving behoren tot de mogelijkheden. Diverse onderne mers uit de gemeente hebben hun krachten gebundeld om leuke initi atieven op dit gebied te ontplooien. Wie de meer sportieve kant op wil zoeken met de kickbike kan één of meerdere keren per week onder be geleiding in groepjes te steppen. Het eerste groepje dames is reeds gesig naleerd! Ook heren zijn welkom. Voorts is er de mogelijkheid om mee te doen aan het zogenaamde Kick- steppen; een stevige work-out die zorgt voor gewichtsafname en con ditieverbetering door pittige tem powisselingen te combineren met diverse oefeningen op de step. Bijna alle spieren komen hierbij aan bod; dus ook 'billen-benen-buik. Kick- steppen kan je in je eentje, maar ook in een groep en er zijn diverse mogelijkheden voor het organise ren van bijvoorbeeld bedrijfsuitjes (teambuilding) en vrijgezellenfeest- Nieuwerkerk aan den IJssel - Kindercentrum de Duinen biedt hele dagop vang, halve dagopvang voor kinderen van nul tot vier jaar en naschoolse opvang (N50). De Duinen is dagelijks geopend van 7.30 tot 18.30 uur en men is flexibel in het ruilen en aanbieden van extra dagen, met iedere dag een kop koffie voor onderweg! jes, inclusief boot en limousine. Rijwielhandel Zuidpias is gevestigd aan de Dorpsstraat 11. Voor meer informatie: info@stepjeshuren.nl of www.stepjeshuren.nl. Een docent werd onlangs op zijn laatste werkdag getrakteerd op een steptochtje naaf school. Groen en Duurzaam De Duinen is een groot, landelijk gelegen kindercentrum. Het bui tenterrein is flink uitgebreid en staat in het teken van 'groen en duurzaam'. De pedagogische me dewerkers hebben de cursus 'Kind en natuur' gevolgd waardoor ze samen met de kinderen allerlei nieuwe ervaringen kunnen opdoen als diertjes zoeken en voelen hoe ze kriebelen in je hand, paarden- bloemen plukken en kijken hoe de zaadjes wegwaaien als je hard blaast. Dit alles vraagt verschillen de vaardigheden van een kind. Voor de BSO is de voormalige scha- penschuur omgebouwd tot 'honk'. Hier kan getimmerd en gezaagd worden en er staan insectenzoe kers en natuurkaarten. Samenwerking met logopedie Zuidpias Na de zomervakantie biedt De Duinen in samenwerking met de Praktijk voor Logopedie Zuidpias de service om kinderen in de leef tijd van twee tot vier jaar op een speelse manier te observeren. Ge let wordt daarbij op de spraak -en taalontwikkeling en op de mond- gewoonte van het kind. Tevens wordt een inloopspreekuur aange boden voor ouders die denken dat zij hulp nodig hebben bij hun baby die moeite heeft met drinken, eten of kauwen. Kindercentrum De Duinen B.V. is gevestigd aan de 's-Gravenweg 266. Een afspraak maken kan via 0180-545454. Voor meer informatie: www.deduinen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 30