W Haven en clubhuis bij watersportvereniging Buurman Heftige bewonersavond over Oeverpark Uw trekhaken- specialist www.trekhaken.nl Wij hebben trekhaken en fietsendragers voor personenauto's busjes, campers en caravans BOVAG Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 HART VAN HOLLAND NESSELANDE 4 JULI 2012 Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Nesselande - Deelgemeente Prins Alexander organiseerde op 28 juni in Brede School Nesselande een bewo nersavond, om een aantal ontwikke lingen in en rond Badplaats Nesse lande (het Oeverpark) te bespreken. Zo'n zeventig bewoners waren aan het begin van de avond aanwezig, maar ruim tien van hen verlieten voortijdig de zaal. Heftige discussies, krasse taal, en slechts een enkel positief geluid waren te horen bij het eerste on derwerp: het skatepark (nummer 1 op de plattegrond). Men vroeg zich af waarom dit skatepark zo dicht bij de bebouwing moet komen en be noemde alternatieven. Het skatepark staat volgens Jan Lemmers, voorzitter van Wijkorga- nisatie Nesselande (WONIO), al van af het begin op deze plaats in het bestemmingsplan ingetekend, maar nu zaken concreet lijken te worden, wordt menig bewoner duidelijk wat dit voor effecten op het woongenot zou kunnen hebben. Hangjongeren, graffiti en geluidsoverlast waren de kernwoorden; met name de vaak voorkomende zuidwestenwind zou het geluid van skates op beton tot op grote hoogte, van de naastgele gen torenflat voeren. Helaas was de aannemer niet komen opdagen, zo dat vragen over bouwmateriaal en geluidsisolatie niet konden worden beantwoord. Onderschat Dagelijks bestuurder Henk Koedijk probeerde de gemoederen tot be- De plattegrond van het toekomstige Oeverpark waar veel bewoners over vallen. daren te brengen door aan te geven dat hij naar de mensen wilde luiste ren, mits men bereid was ook hem uit te laten spreken. Toen duidelijk werd, dat deze avond niet bedoeld was voor inspraak, stapte een aantal mensen boos op. Een echtpaar ver woordde de reden: "We hadden ons voorgesteld hoe de avond zou ver lopen, en het is precies zo gegaan. Dit is volgens ons al de zestiende herziening van het bestemmings plan. We verwachten niet dat het zal worden aangepast. Het verhaal van het skatepark hebben we on derschat." Eén bewoner sprak zich genuanceerd uit: "Ik wist dat het skatepark er zou komen en daar had ik geen problemen mee. Wel met het geluid op de boulevard, boven kun je mensen woordelijk verstaan. Wat wordt er gedaan om geluidsoverlast te voorkomen?" Hoewel de deelgemeente in eerste instantie had aangegeven dat het bestemmingsplan vaststaat, werd later de deur op een kier gezet. Koedijk zegde toe alle kritiek en de heftige reacties uit de zaal mee te nemen in het overleg van dinsdag 5 juli, maar benadrukte dat het heel moeilijk is om een bestemmingsplan te laten wijzigen. Voetbalkooi Nadat dit onderwerp uitgebreid aan de orde was gekomen, bleef er niet veel tijd meer over voor de andere onderdelen van het Oeverpark, zo als het sportveldje (nummer 2 op de plattegrond): op deze plek wordt de voetbalkooi geplaatst die nu op de Laan van Dada staat. Koedijk: "In de wijk is echt geen ruimte voor een officieel voetbalveld." Met num mer 3 wordt het evenementenveld aangeduid (dit stond eerst bij 4 gepland). Koedijk: "Er wordt nu ge keken wat technisch en financieel haalbaar is. Begin september komt hierover informatie." Op nummer 4 is een ontmoetingsplek gepland - een bewonersinitiatief - waarvoor twee mogelijke uitvoeringen zijn bedacht. Ook hierover komt in een later stadium meer informatie be schikbaar. Jaap Eindhoven Noordeinde 25a f N Zevenhuizen Door Bart Jansen Nesselande - Een wijk als Nesse lande, gelegen aan het water, kan natuurlijk niet zonder watersport vereniging. De ligging aan de Ze- venhuizerplas maakt het een ideale locatie voor de watersportliefheb ber, mits die zijn boot kwijt kan. Die mogelijkheid is er, bij watersportver eniging Buurman. Afgelopen zondag tijdens de ledendag werden haven en clubhuis aan de Jacob Levelangkade officieel geopend. Nesselande Met een beetje wind zitten de wa tersporters het liefst op het water, mits het droog en verantwoord is. En als zij hun boot tot hun beschik king hebben natuurlijk. Dat laatste was nog een aardige tijd een heikel punt. "In het begin was er hier maar plek voor tien boten. Dat is één boot per duizend inwoners", vertelt Ar jan Hoefnagels van WSV Buurman. "Niet echt toereikend dus. In de wijk wonen wel meer dan tien water sportliefhebbers en dus hebben we ons best gedaan om meer plaatsen te krijgen." Verharde weg En dat is de vereniging, met behulp van de gemeente, gelukt. Het terrein aan de Jacob Levelangkade herbergt nu een clubhuis, heeft een verharde weg en biedt plaats aan zo'n zeven tig boten. "En er zijn nog een paar plaatsen vrij", benadrukt Hoefna- Wethouder Karakus noemt de haven een mooi voorschot op het nieuwbouwproject Port Nesselande, dat nog altijd op zich laat wachten. gels. "Er komen zeker nog wat boten van onze leden bij, want iedereen is druk op zoek naar een bootje. Dus aan het eind van de zomer ligt het vast vol." Hoefnagel nodigt onder andere wethouder Karakus uit om dan nog een keer terug te komen. Port Nesselande Of de wethouder dat ook gaat doen, is niet duidelijk. Wat Karakus, die de officiële opening voor zijn rekening nam, wel kwijt wilde was dat hij erg blij is met de haven die de vereniging heeft gerealiseerd. "De grote haven Port Nesselande is er nog niet omdat het momenteel niet de tijd daarvoor is, maar dit is alvast een mooi begin. We weten dat jullie in de toekomst nog meer zouden willen realiseren. Daar moeten we dan maar eens naar kijken", aldus de wethouder. De vereniging zou het liefst nog wat zien gebeuren met de bruggen die momenteel de vaart belemme ren voor de jonge watersporters in hun Optimisten - kleine zeilbootjes. "Van deze bootjes kan de mast niet worden ingeklapt, waardoor ze niet onder de bruggen door kunnen die de haven van de plas scheiden. En wij willen juist de jeugd de kans ge ven om te gaan varen." OOOOÖ Door Marianne Fortuin

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 39