.edplaizier.nl Zin in de Zevenheuvelenweg Willem van Veen slaat grote brasem aan de haak Sluiten zeewering hoogtepunt in aanleg Maasvlakte 2 Tuin-en terreininrichting Ik www.verenigingmolenvrienden.nl v.d. Mee Jansen hoveniers De vereniging molenvrienden Rottemerengebied heeft sinds kort een website: Nu super vooraeug fietsklaar.n)0 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 4 JULI 2012 Zevenhuizenaren voor vierde keer aan start Nijmeegse Vierdaagse Hengelsport Oproep aan lezers plant en bestel Moordrecht - Het 60+-concours voor leden van HSV Moordrecht vond zaterdag 30 juni plaats in de Ringvaart. De jaarlijkse wedstrijd werd gewonnen door Willem van Veen en Johan Sapuletej met 3.330 gram. Van Veen ving zelfs een bra sem van 61 centimer lang. Op de tweede plaats eindigden Gar Blom en Cees van den Heuvel met 1.957 gram en derde werden Henk Multem en Frans Buurman met 1.114 gram. Drie teams van Moordrecht deden mee aan de 24-uurs vismarathon in de Vlaardingse Vaart. Erik Faas en Berry Poeze wonnen in het C-vak met ruim 31 kilogram en Koos van Herk en John van Uunen werden tweede in het D-vak met ruim 46 kilogram. II Zevenhuizen - Voor de vierde keer staan Jan van der Pot en Metha Si mons dinsdag 17 juli iets na vijven in de ochtend aan de start van de Nijmeegse Vierdaagse. De 54-jari- ge Zevenhuizenaren zijn buren en wandelen al jaren samen. "Onze partners houden niet van lopen", legt Van der Pot uit. Ter voorbereiding op de Vierdaagse van Nij megen liepen Van der Pot en Simons de afge lopen maanden iedere zondag twintig kilometer langs de Rotte. Daarnaast stonden ze drie keer per week bij Fitfirst op de loopband. "Maar we hebben ook drie keer een langere afstand De vierdaagse in Nijmegen wordt dit jaar gehouden van 17 tot en met 20 juli. De redactie van Hart van Holland nodigt deelnemers uit om na af loop van het wandelevenement zo snel mogelijk foto's door te sturen naar redactie@hart-van-holland.nl met liefst een paar zinnen over uw ervaring. Vergeet uiteraard ook niet uw naam erbij te zetten. Zo'n prestatie mag natuurlijk niet onvermeld blijven! gelopen, op en neer naar Alphen bijvoorbeeld, en naar Vlaardingen. In Nijmegen lopen we straks ook veertig kilometer per dag." Van der Pot kijkt het meest uit naar de derde dag van de Vierdaagse, als de lopers de Zevenheuvelenweg moeten bedwingen. Wat velen zien als de zwaarste etappe, noemt Van der Pot 'de heerlijkste dag'. "De om geving is mooi en ik houd van de uitdaging. Als je die dag uitloopt, dan haal je de laatste dag zeker." MAATWONINGEN (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl De zachte zeewering aan de west en zuidwestkant is 7,5 km lang en is opgebouwd uit strand met 14 meter hoog duin. Het duin is vorig jaar over de hele lengte ingeplant met helmgras. Aan de zuidzijde is Zeewering aan de westkant. Nederlanden en Vox Maxima en de snijkopzuiger Edax brengen sinds half juni de laatste tien miljoen kuub zand naar het ontbrekende stuk zeewering tussen zand- en stenig duin. Op 11 juli werken de drie zui gers samen om het noordelijke- en zuidelijke deel van de buitencontour met elkaar te verbinden. Snijkopzui ger Edax gaat vervolgens door met het aanbrengen van zand in het te maken duinprofiel. Half augustus is de hele zeewering op hoogte en breedte. Op 10 juli wordt op basis van de weersvoorspelling de finale beslissing genomen de sluiting in te zetten. Staat er meer wind dan 6-7 Bft, afhankelijk van de windrichting, dan wordt de sluiting afgeblazen. Regio - Het hoogtepunt van de aanleg van Maasvlakte 2 vindt plaats op woensdag 11 juli. Dan wordt, rond doodtij als de stroming minimaal is, het gat in de elf kilometer lange zeewering gedicht. Vanaf dat moment veran dert de Nederlandse kustlijn definitief en is het nieuwe land goed beschermd tegen de zee. Koningin Beatrix geeft 11 juli het startsein voor de sluiting. De aanleg van Maasvlakte 2 verloopt volgens planning en binnen het geraamde budget. Tot op heden is zo'n 215 miljoen kuub zand opgespoten. Dat wil zeg gen dat ongeveer negentig procent van al het zand dat in deze fase van het project nodig is, nu op de goede plaats ligt. De zeewering is op het sluitgat na gereed. Aan de noord en noordwestkant ligt de 3,5 km lange harde zeewering, opgebouwd uit een stenig duin en een blokken- dam. Deze is in februari gereed ge komen. De constructie is uniek voor Nederland vanwege het stenig duin in combinatie met een blokkendam waarvoor bijna 20.000 betonblokken uit de zeewering van de bestaande Maasvlakte zijn hergebruikt. het strand 100 m breder gemaakt zodat strandgangers ook bij vloed een mooi breed strand hebben. Dit badstrand is in het Pinksterweekend opengegaan voor het publiek. Er zijn ruim 1500 parkeerplaatsen en een permanent huisje voor de redding brigade bovenop het duin. Sluiting De sleephopperzuigers Prins der w: 50 en 56 cm verW-riiqbaar in blende mode kleun 7<ton<j de voorraad Voor: tuinontwerp, tuinaanleg tuinonderhoud flpipilT kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. Webshop voor het makkelijk uitzoeken en til bestellen van beplanting. Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0130-633390 of 06-51610493 Deze ruimte is beschikbaar gesteld daar De Haij&van da' Wende advocaten v/lalifl Dé mobiele fietsenmaker 06-30 72 72 12 LangeZIJde9a,2761 AVZevenhulzèn(C1000plein) WWW.fletSklaaf.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3