X m Ontwerp bestemmingsplannen ter inzage Te veel geheven OZB terugbetaald VVN organiseert theoriecursus scootmobiel in Moordrecht Herdenking bij Indië-monument Nieuwerkerk aan den IJssel B E K E N D M A K I I N G E N i - y» HART VAN HOLLAND I DE KRANTVOOR'DEZUIDPLAS 4 JULI 2012 VEILIG VERKEER De gemeente Zuidptas is volgens de Wet ruimtelijke ordening verplicht om alle bestemmingsplannen die ouder zijn dan tien jaar te actualiseren. Alle bestemmingsplan nen die op 1 juli 2013 ouder zijn dan tien jaar, moeten op die datum aan de wettelijke regels voldoen. Daarom wordt de komende periode een groot aantal ontwerp bestemmingsplan nen ter inzage gelegd. Deze ontwerp bestem mingsplannen bestaan uit een verbeelding (plankaar-t) met regels, een toelichting en eventuele bijlagen. Burgemeester en wethouders maken op grond van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening bekend dat de volgende ontwerp bestem mingsplannen met ingang van donderdag 5 juli 2012 gedurende zes weken ter inzage liggen: 1. Ontwerp bestemmingsplan Oude Dorp (Nieuwerkerk aan den IJssel) NL.IMRO.1892.BpOudeDorpNWK-Ow01 Het plangebied wordt begrensd door de Ringvaart, Europalaan, De Dreef en de Schoolstraat. Voor dit gebied geldt op dit moment het bestemmingsplan "Oude Dorp". Het bestemmingsplan is conserverend. Dat betekent dat de bestaande situatie wordt vast gelegd voor zover deze legaal is gerealiseerd. 2. Ontwerp bestemmingsplan Groene Zoom INieuwerkerk aan den IJssel) NL.IMR0.1892.BpGroeneZoom-0w01 Het plangebied is het landschappelijke, deels open gebied tussen de kernen Capelle aan den IJssel en Nieuwerkerk aan den IJssel. Aan de noordkant wordt het plangebied begrensd door de A20, aan de zuidkant door de Schielandweg. Voor dit gebied geldt op dit moment het bestemmingsplan "Groene Zoom 1987". De Groene Zoom is belangrijk voor het behouden van de open landschap pelijke buffer tussen Nieuwerkerk aan den IJssel en Capelle aan den IJssel. De gemeente heeft met de structuurvisie Groene Zoom de kaders voor het actualiseren van het bestemmingsplan vastgelegd. Uitgangspunt voor de toekomst is het in stand houden en versterken van de bestaande landschappelijke en recreatieve kwaliteiten, zowel ruimtelijk als qua gebruik. 3. Ontwerp bestemmingsplan Esse Klein- polder (Nieuwerkerk aan den IJssel) NL.IMRO.1892.BpEsseKleinpolder-0w01 Het plangebied wordt begrensd door het spoortraject tussen Rotterdam en Gouda, de Schielandweg (N219) en de woonwijk Esse Zoom. Voor dit gebied gelden op dit moment de bestemmingsplannen "Esse- Parkzoom", "Klein Polder Hoog" en een deel van "Kortenoord". Het deel Parkzoom is niet bij het actualiseren van het bestemmingsplan betrokken, omdat voor dit deel een apart bestemmingsplan wordt gemaakt. Er zijn twee kleine ontwikkelingen meegenomen bij het actualiseren van het bestemmingsplan. Het bestemmingsplan is overwegend conserve rend. Dat betekent dat de bestaande situatie wordt vastgelegd voor zover deze legaal is gerealiseerd. 4. Ontwerp bestemmingsplan Zevenhuizen Dorp (Zevenhuizen) NL.IMR0.1892.BpZevenhuizenDorp-0w01 Het plangebied bestaat uit de gehele kern van Zevenhuizen. Het bedrijventerrein Nijverheidscentrum en de nieuwe ontwikke lingen De Zevenster, het Land van Kanaan en de locatie van het voormalige gemeentekan toor zijn niet bij het actuali seren van het bestemmings plan betrok ken. Voor deze ontwikkelingen worden/zijn aparte bestem mingsplan nen gemaakt. Voor het plangebied gel den op dit moment de bestemmingsplan nen "Dorpsgebied Zevenhuizen", "Swanla", "Swanla fase Catsburg" en "Scholenlocatie". Het bestemmingsplan is overwegend conser verend. Dat betekent dat de bestaande situatie wordt vastgelegd voor zover deze legaal is gerealiseerd. 5. Ontwerp bestemmingsplan Tweemans polder en polder de Wilde Veenen (herzie ning) (Zevenhuizen-Moerkapelle) NL.IMRO.1892.BpTweemansWVMKP-Ow01 Het plangebied bestaat uit de Tweemans polder in Zevenhuizen en polder de Wilde Veenen in Moerkapelle. Het wordt begrensd door de wegen Noorddijk in het noorden en Tweemanspolder in het zuiden. Aan de westzijde vormt de Rotte de plangrens en de oostzijde wordt gevormd door de gemeentegren zen, de wegen Swanlaweg en Noordeinde. Dit nieuwe bestem mingsplan wijzigt het bestaande bestemmingsplan "Tweemanspolder en polder de Wilde Veenen" als gevolg van een uitspraak van de Raad van State in juni 2010 en bevat een uitbrei dingsmogelijkheid voor de glastuinders in dit bestemmingsplangebied. Het nieuwe bestemmingsplan actualiseert ook het huidige bestemmingsplan. Ter inzage De vijf ontwerp bestemmingsplannen met de daarbij behorende stukken liggen met ingang van donderdag 5 juli 2012 gedurende zes weken tijdens kantooruren ter inzage in het gemeentehuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. De stukken kunt u in deze periode digitaal raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl (vul bij ID het nummer in dat u ziet staan achter de naam van de bovengenoemde bestemmings plannen). U kunt de plannen ook downloaden vanaf http://zuidplas.gemeentedocumenten.nl of inzien als pdf-bestand op www.zuidplas.nl. Reageren Gedurende de inzagetermijn kunt u schrifte lijk of mondeling zienswijzen op de ontwerp bestemmingsplannen indienen. U kunt uw zienswijze(n) sturen aan de gemeenteraad van de gemeente Zuidpias (Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel) onder vermel ding van de naam van het betreffende ontwerp bestemmingsplan, of een afspraak maken met het secretariaat van de afdeling VROM (telefoonnummer 0180 637 711). Afgelopen dinsdag 26 juni stelde de gemeen teraad van Zuidpias de Verordening onroeren- dezaakbelastingen 2012 gewijzigd vast. Deze wijzigingsverordening gaat in met terugwer kende kracht per 1 januari 2012. Reden voor de wijziging is de fout, die begin dit jaar werd gemaakt in de tariefsbepaling voor niet- woningen. De eigenaren van niet-woningen moesten daardoor een te hoog percentage betalen. De teveel geheven belasting gaat de gemeente nu terug betalen aan de eigenaren van niet- woningen. Dat gebeurt op twee manieren: 1. het teveel betaalde bedrag stort de gemeente voor 1 oktober 2012 terug wan neer er geen gebruik is gemaakt van de automatische incasso. 2. de gemeente verlaagt de bedragen van de resterende termijnen voor degenen die gebruik maken van een automatische incasso. Onderzoek De gemeente Zuidpias start in de maand juli een onderzoek naar de oorzaak van de fout om voor de toekomst dergelijke fouten te voorkomen. Zuidpias Veilig Verkeer Nederland (VVN), afdeling Zuidpias organiseert op vrijdag 13 juli 2012 een theoriecursus voor (aanstaande) bestuur ders van een scootmobiel. In deze cursus worden specifiek de verkeersregels voor scootmobielbestuurders besproken. Er wordt bijvoorbeeld uitgelegd dat een scootmobielbestuurder van de rijbaan gebruik mag maken, als een voet- of fietspad ontbreekt of slecht berijdbaar is. Ook als u nog geen scootmobiel heeft, maar deze wel hebt aangevraagd, kunt u aan deze cursus deelnemen. De cursus wordt gehouden in De Zespunt, Molenlaan 1a 284-1 XE, in Moordrecht van 13.30 uur tot circa 16.30 uur. Wilt u 13.20 uur aanwezig zijn? De cursusleider is Piet Molenaar. Er zijn geen kosten aan deelname verbonden. Opgeven kan via email lscootmobieKavvn-zuidplas.nl) of telefonisch (0180-316000). Op dinsdag 14 augustus 2012 is de jaarlijkse Indiëherdenking bij het Indië-monument aan de Kerklaan ter hoogte van nummer 42. De herdenking begint om 20.00 uur. We gedenken de militairen en burgers die in de periode 1941-1951 zijn omgekomen in voor malig Nederlands-lndië. Nederland is bevrijd op 5 mei 1945. Op die datum is er in voormalig Nederlands- lndië echter nog geen bevrijding. De Japanse overheersing van het voormalig Nederlands-lndië drukt in de hierop vol gende maanden nog zwaar op alle inwoners van dat land en ver daarbuiten. Pas op 15 augustus 1945 komt er een einde aan de oorlog in dit gebied door de capitulatie van Japan. Maar hiermee is nog geen einde gekomen aan de ingrijpende gebeurtenis sen die uiteindelijk een grote impact had den op de inwoners van Nederlands-lndië. De aandacht van de (Nationale) Herdenking op 4 mei gaat vooral uit naar de gevolgen van de oorlog tegen nazi-Duitsland. De dag erna is gereserveerd voor de fees telijke viering van de bevrijding van de Nazibezetter. De geschiedenis van de mensen met een Indische oorlogsachtergrond is echter zó anders verlopen dat de activiteiten op 4 en 5 mei niet genoeg bij de behoeften van deze groep aansluiten. De 15e augustus is elk jaar landelijk de dag waarop at die ingrijpende gebeurtenissen kunnen worden herdacht in gezelschap van personen met een gedeelde "Indische" achtergrond. Maar natuurlijk zijn ook niet- Indische inwoners van Zuidpias van harte welkom de herdenking bij te wonen. Stichting Evenement is op verzoek van het gemeentebestuur belast met de feitelijke organisatie van de Indiëherdenking die in Zuidpias één dag voor de officiële herden king - op 14 augustus - plaatsvindt. Een deputatie van oud-militairen en de Indische naoorlogse generaties zullen hun mede werking verlenen. Net als voorgaande jaren zal de her denking beginnen bij het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Een ieder die aan de herdenking wil deelne men, kan meelopen vanaf het gemeente huis naar het monument. Vertrek vanaf het raadhuis is gepland om 19.45 uur. Na afloop van de herdenking reikt de bur gemeester een Draaginsigne Gewonden uit. Meer informatie over deze uitreiking volgt later. Voor meer informatie kunt u per email contact opnemen met kabinetszaken, v. boxhoorn0zuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5