OP PAP MET DE WIJKA GrEITT Zomer bij Stichting Jeugdwerk Zuidpias Wegafsluiting Nep-medewerkers energie bedrijf langs de deur Gemeente past op verloren en gevonden voorwerpen Prijsuitreiking winnende puzzelaars Oh Oh Den Haag HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 4 JULI 2012 9 Deze week: Tom Oostendorp, wijkagent wijk Dorrestein in Nieuwerkerk aan den IJssel, over het afwisselende werk van de politie. Maandag 25 juni begint mijn werkdag om 04:30 uur. Ik heb als wijkagent namelijk ook de neventaak van explosievenverkenner. En omdat we in de aanloop naar de Nationale Politie steeds meer de samenwerking zoeken met het korps Haaglanden, sta ik gepland voor een preventieve zoeking naar explosieven in Den Haag. Er is die dag een congres in de Ridderzaal waarbij Z.K.H. de Prins van Oranje en H.K.H. prinses Maxima op de gastenlijst staan. Om de veiligheid te waarborgen wordt een aantal protocollen afgewerkt, waaronder deze preventieve zoeking. Na de briefing gaan vijf koppels van start. Samen met een collega doorzoek ik volgens een vaste werkwijze een toegewezen ruimte op de aanwezigheid van explosief materiaal. Omstreeks 08:00 uur is de zoeking afgerond en kan het pand worden vrijgegeven. Het bijzondere aan een zoeking is, dat je op plaatsen en in ruimten komt waar je normaal gesproken geen toegang tot hèbt. Woensdag 27 juni opnieuw met een aantal collega's richting politie Haaglanden. We hebben een afspraak met een collega wijkagent die zijn goede ervaringen met het project buurtpreventie met ons wil delen. Buurtpreventie houdt in dat bewoners van een bepaalde woonwijk op gezette tijden een rondje door de wijk lopen met als doel hun wijk leefbaar te houden. Zij doen dit op vrijwillige basis en zijn meestal herkenbaar gekleed. Tijdens hun ronden spreken zij buurtbewoners aan op gedrag, signaleren zij zaken die aandacht nodig hebben en geven dit door aan de desbetreffende instantie(s). Na het enthousiaste verhaal van onze collega en het succes van het project in Haaglanden is dit iets om over na te denken of dit project ook opgestart kan worden in de gemeente Zuidpias. Zaterdag 30 juni' ben ik opnieuw in Den Haag, dit keer op de jaarlijkse Veteranendag. Op deze dag is veel politie nodig voor het toezicht langs de route waar de militaire parade langs marcheert. Met een aantal collega's verleen ik die dag bijstand aan de collega's van het korps Haaglanden. Het is indrukwekkend om al die militairen, jong en oud, langs te zien komen, begeleid door diverse militaire muziekkorpsen. Al met al een afwisselende werkweek, geen dag is hetzelfde bij de politie! Op zoek naar zo'n afwisselende baan? U kunt solliciteren voor beroeps of vrijwilliger van politie, kyk op de site www.kombijdepolitie.nl voor meer informatie. En misschien kom ik je over een tijdje wel als nieuwe collega tegen! Tom Oostendorp Wijkagent wijk Dorrestein Nieuwerkerk aan d IJssel De wijkagenten Ruud Danens, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen hij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. tstfdm'MWn kou Hoveniersbedrijf Odon H oogendoorn ontwerp aanleg renovatie onderhoud Telefoon: 06-51257148 www.odonhoogendoorn.nl Leverancier van de MAMMOTH schommel\J Op vrijwel elke formaat verkrijg baar, op locatie geplaatst. Robuuste schommels voor onein dig veel schommel-plezier Zuidpias - Stichting Jeugdwerk en activiteiten die dankzij de inzet stichting jeugdwerk volop sportac- Zuidplas hield vrijdag 29 juni een barbecue voor de vrijwilligers, als dank voor hun inzet tijdens het af gelopen seizoen. Gezamenlijk werd teruggekeken op alle leuke feesten Zuidpias - In verband met werk zaamheden aan de openbare ver lichting wordt de afrit Nieuwerkerk aan den IJssel (17) van de A20 rich ting Rotterdam tijdelijk voor alle verkeer afgesloten op zaterdag 14 juli van 06.00 tot 10.00 uur. Het verkeer wordt ter plaatse omgeleid. Bij slechte weersomstandigheden kan het werk uitgesteld worden. Hulpdiensten kunnen met gepaste snelheid gebruik blijven maken van de afrit. Voor meer informatie: 010- 2080500 of verkeersloketzuidhol- land@rws.nl. van deze vrijwilligers uitgevoerd konden worden. Ook in de zomerva kantie wordt niet stil gezeten. Naast de Jeugdvakantieweken in Zeven huizen en Nieuwerkerk, organiseert tiviteiten en zal ook 't Blok regelma tig geopend zijn. Kijk voor het zomerprogramma op www.jeugdwerkzuidplas.nl. Zuidpias - De politie waarschuwde vorige week dat er in de gemeente Zuid- plas inbrekers actief zijn die zich voordoen als medewerkers van een ener giebedrijf. Gekleed in bedrijfskleding komen ze met folders langs de deur, houden de bewoners bij de deur aan de praat terwijl handlangers via de ach terkant de woning ingaan om deze te doorzoeken. De politie adviseert om, indien mo gelijk, eerst door de deurspion of het raam te kijken en bij onbekend bezoek de deur op de ketting of de kierstandhouder te houden. Vraag meteropnemers, colporteurs en re parateurs naar een legitimatie en identiteitsbewijs, vertel dat u met het bedrijf zult bellen en doe dit ook. Sluit dan de deur. Bel 112 als er iets niet klopt en geef duidelijk de signalementen en eventuele voer tuiggegevens door. Regio - Voor verloren en gevonden voorwerpen moet men zich sinds 1 juli wenden tot de gemeente. Vol gens de wet zijn gemeenten verant woordelijk voor gevonden en verlo ren voorwerpen, maar de afgelopen jaren werd deze taak veelal door de politie uitgevoerd. Dochter en Jennie Seelbach-Soe uitZevenhuizen, Sophie Uitbeijerse uit Waddinxveen, het echtpaar Den Haan uit Nieuwerkerk, puzzelmaker Piet Veenstra en Jeroen Droogh van Intratuin. Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 41 12-info@arbeco.nl Waddinxveen/Zuidplas - In de ves tiging van Intratuin in Moerkapelle vond donderdag 28 juni de uitreiking plaats van de prijzen die gekoppeld waren aan de puzzel in Hart van Holland met als oplossing 'Oranje koorts'. Bijna tweehonderd lezers stuurden hun oplossing in. Op één na waren ze allemaal goed. Acht inzenders konden worden verblijd met een van de twee prijzen: een Riverdale- pakket of een voetbal. De Riverdale-pakketten werden beschikbaar gesteld door In tratuin en ter plekke uitge reikt door puzzelmaker Piet Veenstra. Eerder hadden mevrouw Van Rooyen uit Waddinxveen, G. Hoogwerf uit Nieuwerkerk aan den IJssel, me vrouw H. Bos uit Waddinxveen, mevrouw Kieft uit Zevenhuizen en J. Veldman uit Nieuwer kerk aan den IJssel al een voetbal van de Van der Linden Groep thuis bezorgd gekre gen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9