NDIJK >F*~koop1 Jeugdvakantiespelweek Tuinsfeer bij Wereldwinkel Witte Tent- en Tienerweek Visser in geschil met minister over elektrovisserij LU PRACHTIG UITZICHT VANAF ROYAAL ZONNETERRAS HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 11 JULI 2012 13 Raad van State - zitting Cursussenmarkt in Reigerhof KWF zoekt collectanten Expositie kunstwerken steenpiaats Klein Hitland wrm Ih|nww! Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als thema 'Olympische Spelen' vindt in de laatste week van de schoolva kantie, van maandag 13 tot en met zaterdag 18 augustus, de Jeugdva kantiespelweek plaats. De Nieuwerkerkse Zomerspelen worden op maandag officieel ge opend met het onsteken van het 'Olympisch vuur'. De fakkel wordt vanuit Zevenhuizen, waar de spel- week dan al weer voorbij is, over gedragen aan wethouder Verbeek en kinderburgemeester Charlotte Knop. Vervolgens staat een ballonnenwed strijd op het programma en worden er vlaggen gemaakt waarmee later in optocht met muziek door Nieu werkerk wordt gelopen. In de voor avond wordt nog een Olympische Spelen quiz gespeeld. Voor de dinsdag staat een Oud Hollands spelletjesfeest op het programma met onder meer een wedstrijdrace op de stormbaan, een levend tafelvoetbalspeltoernooi en een step- en skelterrace. Ook is er een karaokepodium en kan er ge smuld worden van poffertjes. Op woensdag vindt in de Openbare Bibliotheek een theatervoorstelling 'Bouw je eigen wigwam'; vorig jaar een succes, dus dit jaar wederom in het programma van de Jeugdvakantiespelweek opgenomen. plaats en kan er op de voetbalvelden gesport worden, 's Avonds afkoelen onder de brandweerspuiten. Het programma voor de donderdag omvat jeu de boules, een wigwam bouwen, Levend Stratego en honk ballen met de Eurostars en op vrij dag kunnen de kinderen meedoen aan een speurtocht door het dorp, is er een demonstratie met politiehon den en vindt in het Polderbad een discozwemfeest plaats. De Nieuwerkerse Zomerspelen wor den op zaterdag afgesloten met een botenrace bij de Zeeverkenners. Het volledige programma is te vin den op www.jeugdwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Wereldwinkel heeft alles in huis om heerlijk van het buitenleven te genieten. Van sterke bamboeborden tot picknickmanden uit Bangla desh. Voor lekker buiten eten is er van alles op de food afdeling en ook voor hét picknickboek en mokken en kannen van het servies van Piet Hein Eek kan men bij de Wereldwin kel terecht. De felgekleurde decoratieve zonnen, kikkers en hagedissen uit Mexico aan een muur of schuur fleuren de tuin op en een bamboe windgong zorgt voor een rustgevend geklin gel. De Wereldwinkel is gevestigd in de Dorpsstraat 51a en is geopend van Nieuwerkerk aan den IJssel - Dit jaar wordt de Witte Tent Week en Tiener- week voor kinderen en tieners gehouden van maandag 6 tot en met zondag 12 augustus. Het thema is "Steengoed, Keigaaf". dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. De Wereldwinkel is gesloten van maandag 23 juli tot en met zaterdag 4 augustus. Kinderen van vier tot en met ne gen jaar uit Nieuwerkerk en omge ving zijn iedere ochtend van 10.00 tot 12.15 uur welkom in één van de drie tenten. Op het programma staan: samen zingen, luisteren naar een verhaal, een toneelvoor stelling en knutselen. Voor tieners in de leeftijd van tien tot en met veertien jaar is er vanaf 16.30 uur de tienerweek in de tent in het Essepark. Tijdens de Tiener week komen veel dingen aan bod zoals sport en spel en toneel spe len. Volwassenen zijn welkom om te komen kijkenen op maandag 6 augustus kunnen zij om 20.00 uur meedoen aan de Sing-in in de tent in het Essepark. Zondag 12 augus tus worden Witte Tent Week en Tienerweek afgesloten met een ge zamenlijke bijeenkomst om 10.30 uur in de tent in het Essepark. Voor meer informatie: www.wittetentweek.nl of www.tienerweek.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bibliotheek organiseert voor za terdag 8 september een Cursus senmarkt in Winkelcentrum Rei gerhof. Tussen 11.00 en 14.30 uur presenteren diverse organisaties en particulieren hun programma voor het komende seizoen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor meer informatie en aan melden: info@bibliotheeknieu- werkerkaandenijssel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de week van maandag 3 tot en met zaterdag 8 september vindt de jaarlijkse deurcollecte van KWF Kankerbestrijding plaats, deze keer met als thema 'leder een verdient een morgen'. Vrijwil ligers kunnen zich aanmelen via 0180-317252 of 0180-314342. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Oudheidkamer van de Histo rische Vereniging Nieuwerkerk vindt van zaterdag 8 september, Open Monumentendag, tot eind februari een expositie plaats van ruim twintig werken die te ma ken hebben met de steenplaats Klein Hitland. De werken van een tiental kun stenaars zijn deels in origineel, deels in kopie te zien en zijn gemaakt in de periode 1943- 1986. Op Klein Hitland werd in 1964 gestopt met de pro ductie van IJsselsteen, maar uit diverse kunstwerken is af te leiden dat de stenenvoor- raad niet voor 1967 weg was. Directe aanleiding voor de ex positie is de verwerving van twee tekeningen in pastelkrijt uit 1966 van Klein Hitland. Deze zijn van de hand van de Rot terdamse kunstenaar Jan Wag ner en zullen op 8 september voor het eerst worden getoond. Wie nog een origineel werk met betrekking tot dit onderwerp wil uitlenen voor de expositie kan contact opnemen via 0180- 315896 of 0180-314870. Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - De Raad van State moet uitkomst brengen in een geschil dat is ontstaan tussen de Nieuwerkerkse visser W. den Boer en het ministerie van Economische Zaken. Den Boer vindt dat hij zwaar wordt getroffen door de weigering van het ministerie om hem een ontheffing te verlenen voor elektrovissen in het najaar op diverse binnenwateren. Het ministerie zegt dat voor de najaarsperiode geen ontheffingen worden verleend vanwege de trek van aal naar paaigebieden. Ze moe ten daarom met rust worden ge laten. Bovendien moet Nederland voldoen aan de Europese eis om de aalstand te verbeteren. Daarom mag in Nederland in het najaar niet op aal worden gevist. Den Boer heeft echter gevraagd om een ontheffing voor het vissen op andere soorten dan de aal. Hij is het volkomen eens met de maatregel om de aal te beschermen. Maar hij vindt het niet terecht dat hem nu wordt belet om andere vis te vangen, zoals snoek, snoekbaars en zeelt. Juist in het najaar kan hij goed vissen naar deze soorten. Het visverbod voor aal wordt volgens Den Boer in feite uit gebreid met een verbod voor andere vissoorten. Volgens het ministerie is de visme- thode van Den Boer met een elek- troapparaat ook schadelijk voor de aal. Want ook alen kunnen door de elektrostoot in het water getrof fen worden. Alleen in uitzonderlijke gevallen, zoals bij wetenschappelijk onderzoek, kan in het najaar een ontheffing worden verleend voor het gebruik van het elektrovisap- paraat. Voor de commerciële visserij zoals Den Boer bedrijft, kan geen uitzon dering worden gemaakt, zegt een woordvoerder van het ministerie. Als Den Boer toch een ontheffing zou krijgen, dan kan die aan andere binnenvissers ook niet worden ge weigerd. Volgens de raadsman van Den Boer is dat niet echt een pro bleem, omdat er in heel Nederland nog geen twintig vissers zijn die op dezelfde wijze werken als Den Boer. De Nieuwerkerkse visser is al vaker bij de Raad van State geweest om te strijden voor zijn belangen. Zo klaagde hij over beperking van zijn vangstmogelijkheden op de Zeven- huizerplas en Braasemermeer. Het verbod om met elektra te vissen in andere Zuid-Hollandse wateren, zorgt volgens zijn raadsman dat hij in het najaar geen inkomsten heeft. De Raad doet over zes weken uit spraak. MAKELAAR f Kerk. 53b Nieuwerkerk a/d IJssel Telefoon (0180) 32 31 24 www.makelaarlaaendiik.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13