"Na zes jaar school is het tijd om iets te doen voor de wereld" Arno Weijermars wint Albi Vonnis in zaak Ingabire uitgesteld Zomeropening bibliotheek Taart eten voor goed doel 14 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 11 JULI 2012 Carline Tas (17) werkt als vrijwilliger in Ghana Duivensport Zevenhuizen - Veel examenkandidaten bivakkeren deze zomer in mediter rane oorden om de examenstress weg te dansen en weg te drinken. Carline Tas (17) niet, zij vertrok zaterdag voor een maand naar Ghana om vrijwilli gerswerk te doen. "Een feestvakantie is niks voor mij. Na zes jaar middelbare school is het tijd om iets te doen voor de wereld. Door Pepijn de Groot De meeste voorbereidingen zijn al achter de rug, enkele dagen voor haarvertrek. Het inpakken moet nog gebeuren maar verder heeft Carline alles geregeld. "De vereiste vaccina ties heb ik al vroeg gehaald. Je kan er ziek van worden en dat had ik niet gewild tijdens mijn examens." Een jaar geleden begon ze haar plan voor een reis uit te werken. "Ik dacht eerst aan Zuid-Afrika maar dat is redelijk verwesterd. Ik ben juist nieuwsgierig naar een andere cultuur. Vandaar Ghana." Het is niet alleen nieuwsgierig heid wat Carline naar Ghana doet afreizen: ze gaat er werken in een weeshuis voor kinderen van nul tot negen jaar. Met de reis doet Carline direct ervaring op in het werkveld van de studie die ze gaat volgen, sociaal pedagogische hulpverlening. Ze kwam in het weeshuisproject te recht via Activity International, een organisatie die 'vrijwilligersreizen' op touw zet. "Mijn begeleider bij Activity International is altijd be reikbaar en dat is prettig. Er moet veel geregeld worden. Een visum, een paspoort, medicijnen, een klam boe: ga zo maar door." Pannenkoekenlunch Vrijwilligers werken kosteloos. In dit geval kost vrijwilligerswerk Carline zelfs geld. "Het is een droom die uit komt dus ik heb het er graag voor over. Bovendien is alles in Ghana al geregeld. Of je nu een maand in Frankrijk blijft of in Ghana, het is allebei duur." Carline heeft van al les gedaan om geld in te zamelen voor haar reis. "Sponsoring lokale ondernemers heeft me veel geld op geleverd. Daarnaast heb ik een pan nenkoekenlunch georganiseerd op school. Dat liep storm, ik heb er 250 euro mee opgehaald." Carline houdt een bedrag achter om in Ghana uit te geven. "Met dat geld ga ik iets doen voor het project, bijvoorbeeld de kamers van het weeshuis schil deren." Wat Carline precies moet verwach ten van de reis weet ze nog niet. "Mijn gastgezin woont in een flat, al weet ik niet wat zij daaronder verstaan. Erg primitief is het in ie der geval niet." Aan de hand van verhalen kan Carline zich al een beeld vormen van het land Ghana. "Mijn nicht maakte twee jaar ge leden een soortgelijke reis. Bij mijn ouders werkt een man van Ghanese afkomst. Van beiden heb ik veel ver halen gehoord, ze zijn enthousiast over mijn initiatief." Bloggen Op Nederlandse bodem heeft Car line een laptop naast zich staan, in Ghana is het een half uur lopen naar het internetcafé. Die wandeltocht gaat ze vaak maken. "Ik houd al een blog bij over mijn reis en dat blijf ik in Ghana ook doen. Voor mezelf, om mijn belevenissen overzichtelijk te houden, maar ook om het thuis front op de hoogte te stellen." Voor het eerst een lange tijd ver van huis, voor het eerst vliegen: het wordt een nieuwe ervaring voor Carline. De feestvakanties in Lloret kunnen memorabel zijn, al is dat niet altijd in goede zin. Ik weet zeker dat mijn reis onvergetelijk wordt - in posi tieve zin." Op http://carlinetas.worldpress.com/ schrijft Carline over haar reis. Op het weblog zal de komende maand te lezen zijn wat ze zoal doet in het weeshuis en in Ghana. Carline verwacht een memorabele reis. Zevenhuizen - Postduivenvereniging De Stormvliegers kon afgelopen week inkorven voor drie concoursen. Dinsdagavond werd er ingekorfd voor een concours vanuit het Zuid-Franse Albi op een afstand van 925 km. Vrijdag om 14.00 uur gingen de duiven van start en de volgende morgen om 5.54 uur klokte Arno Weijermars de eerste duif. Op ruime afstand haalde Hennie Metselaar de tweede en derde prijs binnen. Donderdagavond werd er ingekorfd voor een concours vanuit Vierzon op een afstand van 562 km. Deze duiven werden om 7.45 uur dui ven vrijgelaten en om 13.20 uur haalde Johan Wiltenburg de eer ste prijs binnen. Zijn duif had 100 kilometer per uur gevlogen. Een half uur later waren alle prijsdui- ven weer thuis. Uitslag: 1-13 Jo han Wiltenburg, 2-24 Cor Zweere, 3-8-14-17-22 Ron v.d. Made, 4-18 Leen van Wensem, 5 Ruud brands, 6-7-9-12-15-19 John Stofberg en Joan, 10-16-20-21 Richard van Ommeren, 11 Maarten Strijdhorst, 23 Truus Nell, 25 Nico Koppenaal. Vrijdag werd ingekorfd voor een jonge duiven vlucht uit Grim bergen op een afstand van 122 km. Om 8.30 uur klonk daar het startschot en om 9.42 uur kwam de snelste duif aan bij Dick den Hertog. Zijn duif had 102 kilo meter per uur gevlogen. In negen minuten tijd waren alle 223 prijs- duiven weer thuis. Uitslag: 1-7-24 Dick den Hertog, 2-3-4-8-9 John Stofberg en Joan, 5-6 Marco Flier, 10-17 Leen van Wensem, 11-12- 13-14 Cor Zweere, 15-16 Ron v.d. Made, 18 Ton Looye, 19-20-21 Gerrit Jongenelen, 23 Maarten Strijdhorst, 25 Truus Nell. Zevenhuizen - De uitspraak in het proces tegen de Rwandese politica Vic- toire Ingabire, die in haar geboorteland Rwanda terechtstaat op verdenking van terrorisme en het aanwakkeren van etnische verdeeldheid, is uitgesteld tot 7 september. Het vonnis, dat vrijdag 6 juli uitgesproken zou worden, is opgeschort wegens de 'complexiteit' van haar proces. Dit heeft een woord voerdervan het hooggerechtshof in Kigali medegedeeld. Ingabire (43), die zestien jaar in Nederland woonde, staat sinds sep tember vorig jaar in haar geboorte land Rwanda terecht. De Rwandese justitie heeft levenslang geëist, maar zelf zegt zij het slachtoffer te zijn van een politiek gemotiveerd proces waar de Nederlandse justi tie aan heeft meegewerkt. Een deel van het bewijsmateriaal tegen Ingabire bestaat uit docu menten die in december 2010 in beslag werden genomen in haar Zevenhuizense woning, die op ver zoek van Rwanda plaatsvond. Ingabire zou tijdens haar periode in Nederland Hutu-rebellen in het oosten van Congo geld hebben ge stuurd. De documenten die in Ne derland in beslag werden genomen zouden dit aantonen. Een deel van deze rebellen was betrokken bij de Rwandese genocide in 1994, die aan ongeveer achthonderdduizend Tutsi's en gematigde Hutu's het le ven kostte. Ingabire werd in Nederland voor zitter van de oppositiepartij Ver enigde Democratische Krachten. Die verzet zich op afstand tegen het bewind van de Rwandese pre sident Paul Kagame, de man die in 1994 als rebellenleider een einde maakte aan de genocide. In januari 2010 keerde Ingabire terug naar Rwanda om deel te ne men aan de presidentsverkiezingen. In plaats daarvan werd ze aange klaagd. Kagame won de verkiezin gen uiteindelijk met meer dan ne gentig procent van de stemmen. Ingabire beschikt niet over de Ne derlandse nationaliteit en kan dus geen aanspraak maken op consu laire bijstand. Wel woonde namens Nederland een vertrouwensadvo- caat haar proces bij. Zevenhuizen - De plaatselijke vesti ging van bibliotheek de Groene Ve nen is tijdens de vakantieperiode tot maandag 20 augustus geopend op maandag van 18.30 tot 20.30 uur, op woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en op donderdag van 18.30 tot 20.30 uur. Tot en met zaterdag 28 juli wordt een uitleenperiode van vier weken gehanteerd; dit geldt niet voor de toptitels. Boeken kunnen vanuit huis of vanaf hetvakantieadrestweemaal verlengd worden, mits er geen reservering op staat. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Ronald Beukers van TC Zevenhuizen overhandigt de opbrengst van de taartenactie aan Ysanne den Breems. Zevenhuizen - Met de slogan 'Koop een stukje taart, dat zijn de wees kinderen in Mexico waard!' wist Ysanne den Breems, Mexicoambas- sadeurvan het Nieuwerkerkse Thor- becke College, tijdens het onlangs gehouden Open Toernooi bij Tennis club Zevenhuizen heel wat mensen over te halen om taart te eten voor het goede doel. Tien dagen stond Ysanne in de keu ken om allerlei soorten taart, muf fins en cakejes te bakken om die vervolgens tijdens het toernooi aan de man te brengen. Haar actie le verde 375,40 euro op. Voor meer informatie over het Mexicoproject: www.Koenwatgaje voorMexicodoen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 14