Hoera, geslaagd voor zwem diploma! Er werd gebridged... Pannenkoekenrestaurant Rehoboth Feestelijke opening De Houtsnip Reünie woonzorgcentrum Beth-San Nieuwbouw Bac-locatie hervat Jitae huldigt prijswinnaars Zomeruitverkoop Wereldwinkel HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 11 JULI 2012 19 Taekwondo Zevenhuizen - In zwembad de Koornmolen wist een groot aantal kinderen op woensdag 4 juli het zwemdiploma te halen. Met een A-diploma gingen naar huis: Weneia Klein Paste, Zaid Sidki, Fedson de Haan, Paul Lammers, Lieve Zinsmëister, Finn Spanjersberg, Wil lem Hassefras, Pepijn Breedijk, Sybe de Ruiter, Tobias Brok, Seth Rijm, Senna Ernst, Finn Bakker, Skyler Pe ters, Fleur Vlieger, Sem Heemskerk en Sarah van den Berg. Het B-diploma werd behaald door Zoë Steenbergen, Thijmen Molen kamp, Siem Molenkamp, Kjell Ver heul, Darre Verheul, Luc de Gruijl, Manon van Laar, Kris Elgersma, Alexander van der Kraats, Lars Hartman, Thomas den Ouden, Jesse Goedhart, Matthijs Lejour, Phaidra Rusche en Lucas Kubatz. Het C-diploma was voor de water ratten Boy Zwarteveld, Viene Ver heul, Chaira van Gendt, Pepijn Ver- hey, Yndi Nieuwmans, Britt van den Dool, Aimy Geenen en Timo Haan stra. Voor meer informatie: 'www.dekoornmolen.nl. Zevenhuizen - De laatste zitting in de zomerdrive voor de vakan tiesluiting werd op dinsdag 3 juli gespeeld; in augustus wordt de zomerdrive vervolgd. In de A-lijn wonnen Ria Guikema en Marjan de Groot deze zitting met 55.65%, tweede werden Fenna en Pieter van der Lel ij met 55.35% en derde Wim en Marga Metselaar met 54.46%. In de B-lijn promoveren Seia van der Berg en Frank Niewold, Els Arens en Loes Bantje, Ruud Bantje en Mark de Wall, Janny Moonen en Joke de Vries en Irma de Jong en Henk de Reede naar de A-lijn. En de naam van de speeltuin is: De Houtsnip! duurzame speelplek is gebruik ge maakt van natuurlijke elementen in de vorm van boomstammen. Met behulp van grond is een heuvel ge maakt en houtsnippers zijn gebruikt voor de ondergrond van de speeltuin, zodat kinderen niet alleen duurzaam maar ook veilig kunnen spelen. Het was nog niet eenvoudig om een naam te bedenken voor de nieuwe speeltuin. Uit alle geschikte inzen dingen werd door Rozemarijn Pil gram de naam De Houtsnip getrok ken. De naam is verzonnen door een bewoner van de Lepelaar. Moerkapelle - Natuurspeeltuin De Houtsnip is woensdag 4 juli feestelijk geopend. De speeltuin is gerealiseerd door een samenwerkingsverband van woningcorporatie Woonpartners Midden-Holland en de gemeente Zuidpias. Circa honderd kinderen waren bij de opening aanwezig. Zij mochten zelf, sa men met omwonenden, een naam verzinnen voor de speeltuin. Uit alle crea tieve inzendingen werd uiteindelijk De Houtsnip geselecteerd. Het idee voor de natuurspeeltuin is afkomstig van de Bewonerscom missie Moerkapelle. Martje Pilgram, lid van de BC: „In Moerkapelle wa ren tot voor kort nog wel een paar braakliggende stukjes grond waar kinderen terecht konden, maar daar wordt inmiddels gebouwd. En dat betekende dat er geen na- tuurplekje meer over was waar kinderen konden spelen. Dat is wel heel merkwaardig voor een plat telandsgemeente. Daarom zijn we samen met andere partijen op zoek gegaan naar een locatie waar we zo'n speelplek konden realiseren." Woon partners Midden-Hol land heeft vervolgens, in overleg met de ge meente Zuidpias, het initiatief geno men om een grasveld om te vormen tot een natuurspeeltuin. Hiervoor is gebruik gemaakt van een stuk grond bij de woningen aan De Lepelaar. Voor de aanleg van de nieuwe, De kinderen kunnen heerlijk spelen in natuurspeeltuin De Houtsnip. Moerkapelle - In de laatste schoolweek bakte groep 3 van de Rehoboth- school pannenkoekjes in de klas. De eigen baksels werden tijdens een pick nick in de speeltuin opgegeten. De leerlingen van groep 8 organiseerden voor de groepen 3 tot 7 een vossenjacht door de straten van het dorp. Moerkapelle - Woonzorgcentrum Beth-San bestaat op 30 augustus veertig jaar. Om dit te vieren wordt voor vrijdag 28 september een re- unie georganiseerd voor (oud)me- dewerkers. Koffie en gebak staan vanaf 19.30 uur klaar. De kosten be dragen 5,- euro. Aanmelden kan tot 7 september via 079-5931840 of via onze website www.cedrah.nl Moerkapelle - Na een vertraging van enkele maanden is er opnieuw begonnen met de nieuwbouw van de voormalige Bac-locatie. Door faillissement van de aannemer zijn de werkzaamheden in mei stil ko men te liggen. Bouwbedrijf Frans Vink en zonen b.v. uit Moordrecht pakt de draad op. De bouwplaats wordt opgeschoond en opnieuw ingericht. Na de bouwvak zullen de werkzaamheden worden hervat. De nieuwbouw van de Bac-locatie bestaat uit winkels, zeven huurap- partementen en het zalencentrum van de Nederlandse "Hervormde Kerk. De bouw maakt onderdeel uit van de revitalisering van de dorps kern van Moerkapelle. Zevenhuizen - Bij Wereldwinkel Z-M is de zomeropruiming van start gegaan. De flink afgeprijsde restan ten liggen uitgesteld op twee tafels in de winkel. Het winkelend publiek kan een keuze maken uit onder meer diverse vazen, sieraden, kandelaars, kaarsen, mobiles, kinderboeken en sjaals. Ook wenskaarten van het merk Floris, gemaakt van kringloop papier, zijn in de aanbieding. Met deze opruimingsactie creëert de Wereldwinkel ruimte voor nieuw as sortiment; hiervan zijn enkele pro ducten al in de winkel aanwezig. Wereldwinkel Z-M, gevestigd aan de Dorpsstraat 202D, is ook in de vakantie geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en op vrijdag tot 20.00 uur. Veel 'uitverkoopjes' bij de Wereldwinkel. dat rvjimt Waddinxveen/Zevenhuizen - Bij Jitae Taekwondo vond zondag 8 juli de laatste wedstrijdtraining met aansluitend een feestelijk afsluiting van het seizoen plaats waarbij di verse prijswinnaars in het zonnetje werden gezet. Thijs Olieman uit Zevenhuizen werd winnaar van het wedstrijdklas sement over tien toernooien. Thijs deed aan elk sparring toernooi mee, wist de meeste partijen te winnen en bereikte veelvuldig bij de pupil len C-klasse de finale. Tweede werd Lindi Korpelshoek in de A-klasse aspiranten, onder andere door haar zilveren plak op de NK in januari. Derde werd Kevin Olieman bij de aspiranten. Ook de nieuwe dangraadhouder, Menno Rekveld, werd in het zonnetje gezet. Vervolgens ging de aandacht uit naar de coaches van het wedstrijd team, Maurice Korpelshoek en Rob De prijswinnaars van het seizoen 2011-2012. Ernst. Door hun niet aflatende steun wisten de vijftien spelers van het Jitae Array Industries Taekwondo wedstrijdteam in binnen- en bui tenland veel prijzen te winnen. Omdat de vereniging niet zonder vrijwilligers kan draaien werd An ton Nieuwstraten uit Waddinxveen gekozen als vrijwilliger van het seizoen 2011-2012. Gedurende de zomer blijft Jitae actief in de zaal in Waddinxveen, elke zondag van 10.30 tot 12.30 uur. Voor meer informatie: www.jitae.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19