Grote opkomst Kikkertoernooi TCN Zomeropening Bibliotheek Sterrenslag in Essepark Zomerkamp Waterscouts Zomerkroegen Fietsen met Passagedames Snelheidscontrole Europalaan Explosion Streetdance heeft vakantie Nog plaatsen vrij voor excursie Bergen-Belsen Tennis 20HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 11 JULI 2012 Nieuwerkerk aan den IJssel - In de vakantieperiode tot en met zaterdag 11 augustus, hanteert de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein gewijzigde ope ningstijden. De bibliotheek op geopend op dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag geopend van 14.00 tot 17.00 uur en op vrijdag ook nog van 18.30 tot 20.30 uur. Van vrijdag 29 juni tot en met za terdag 4 augustus 2012 geldt voor boeken een uitleentermijn van zes weken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Om een brug te bouwerr tussen inwo ners, jong én oud, organisaties, politieke partijen en bedrijven uit de gemeente Zuidpias, organiseert Stichting Vedj voor zondag 2 sep tember het evenement Sterrenslag. Het eerste spel gaat om 13.00 uur in het Essepark van start. De prijs uitreiking staat gepland voor 18.00 uur. Aanmelden Teams van zeven personen van veertien jaar of ouder, waarvan één coach, kunnen zich aanmelden via info.vedj@gmail.com. Het team dient te beschikken over een naam, een passende yell en over dezelfde shirts. Voor meer informatie: www.vedj.info. Alle deelnemers aan het Kikkertoernooi van TCN gingen met een prijs naar huis. Nieuwerkerk aan den IJssel - Yannick Verwateren Babette den Hollanderzijn in de hoogste categorie, tot en met zeventien jaar, de winnaars geworden van de 24e editie van het TCN Kikkertoernooi dat in de week van 7 tot 8 juli plaatsvond op het tennispark aan de Britsezoom. Toernooileidster Renée Boer kijkt terug op een gezellig en sportief evenement: 'Het was alleen jam mer dat we afgelopen zondag de finales voor een groot gedeelte in de hal moesten spelen vanwege het slechte weer. Daarom waren we extra blij dat we alsnog de laat ste partijen op ons park af konden werken en ook de prijsuitreiking ge woon buiten konden houden. Dat is toch altijd leuker voor je toernooi.' TCN-speler Lars Schrijver behaalde een dubbele overwinning in de ca tegorie tot en met veertien jaar. Hij won het enkelspel én de dubbel met competitieteamgenoot Menno Jan sen. Aan het toernooi deden 143 kinde ren mee, waarvan 45 leden van TCN. In totaal werden 229 partijen ge speeld en 28 finalewedstrijden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Regionaal Verkeershandhavings- team van Politie Hollands Mid den heeft maandag 9 juli met de radarwagen een snelheidscon trole uitgevoerd op de Europalaan. De Europalaan bevindt zich bin nen de bebouwde kom en daarom geldt daar een maximum toege stane snelheid van 50 kilometer per uur. De controle vond plaats tussen 07.30 en 13.20 uur. Het aantal pas santen bedroeg 1.403, het aantal overtreders 150. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 77 km/uur. Snelheid binnen de bebouwde kom In de bebouwde kom ben je niet al leen. Fietser, voetgangers, spelende kinderen zijn kwetsbaar. Als auto mobilist ben je niet alleen verant woordelijk voor je eigen veiligheid, maar ook die van andere wegge bruikers. Hou je daarom altijd aan de snelheidslimiet in de bebouwde kom: 30 en 50 km. Veilig thuisko men, heb je zelf in de hand. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Ex plosion Streetdance zitten de lessen erop voor dit seizoen. Linda Cramer en Lisa van Lent hervatten de dans lessen na 20 augustus. Voor meer informatie: 06-47560591, lindacramer.streetdance@gmail. com, lisavanlent.streetdance@ hotmail.com of ww.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de zomerperiode is de kroeg van 't Blok op meerdere avonden open. Deze zomerkroegen zijn speels en open qua opzet. Misschien gaat er spontaan een barbecue aan vooraf, neem gezellig eigen muziek of een instrument mee. Vrijdagavonden die al vast staan zijn 20 en 27 juli en 3 augustus. Voor meer informatie: jeugdwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een van de 15.257 gevangen die zich op 2 december 1944 in het kamp bevonden was een vijftienjarig meisje genaamd Anne Frank. Be gin augustus 1944 werd Anne met haar familie op een Amsterdams onderduikadres gevonden en naar Auschwitz afgevoerd. Ze stierf enige weken voor het einde van de oorlog, maart 1945, kort na het overlijden van haar zuster in Bergen-Belsen aan tyfus. Van Bergen-Belsen als concentratie kamp is nog maar weinig over. Hier en daar wat restanten en sporen van een bizar verleden. De wetenschap wat daar is gebeurd, maakt het in drukwekkend. Voor de excursie naar Bergen-Bel sen, op zondag 25 november, zijn nog enige plaatsen vrij. De excursie wordt geleid door Willem Bezemer en is bestemd voor iedereen van veertien jaar en ouder. Voor meer informatie: info.vedj@gmail.com, 06-14606126 of www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - De da mes van Passage organiseren voor maandag 16 juli een fietstocht van circa twintig kilometer voor zowel leden als niet-leden. Halverwege wordt een koffiestop gehouden. De tocht gaat klokslag 19.00 uur van start vanaf het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat 53. Vooraf aanmelden is niet nodig. Bij twijfel over de weersomstandig heden: 0180-314038. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste week van de schoolvakantie staat voor waterscouts De IJssel in het teken van het jaarlijkse zomerkamp. Zaterdag 7 juli vertrokken vijf lelievletten vanaf de steiger bij molen Kortenoord in een sleep richting Brielle, een tocht van zeven uur. Komende zaterdag keren de scouts terug naar Nieuwerkerk. De scoutingactiviteiten gaan in september weer van start met onder meer de viering van het twintigjarig bestaan van de IJsselgroep.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 20