Playbackshow Wingerd groot succes De herinneringen van Pieter den Outer (1923) Afscheid van Nieuwerkerkse Muziekschool Bekend gezicht verlaat Rehoboth school HART VAN HOLLAND NIEUWER KERK AAN DEN IJSSEL 11 JULI 2012 21 De Moord rechtse Elly van Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en in terviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touw- banen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvis sers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. 'Ik ben net zo oud als mijn han den, maar niet als mijn tanden. Mijn neus en mijn oren zijn gelijk geboren', zo luidt grapjas Pieter den Outer zijn verhaal in. "In Rot terdam ben ik opgegroeid als zoon van een waterstoker. Nu woon ik al weer veertig jaar In Nieuwer- kerk. Ik trouwde met het mooiste meisje van Overschie. We kregen vijf kinderen, ze kwamen allemaal op het licht af, een zoon en vier dochters. Pieter den Outer. Ik kreeg een baan bij Willem Schotte, het hydraulische hijs en sloopbedrijf op de 's Gravenweg 13. Schotte woonde ook op de Korte Ka, net als ik in die tijd. Ik kon in een diensthuis op de 's Gra venweg gaan wonen, vlak bij de Rode Leeuw. Schotte had ook een oldtimermuseum, een autostal vol met 105 auto's die ik repareerde. Er was eens een auto uit 1896 die nog aandrijfkettingen had, maar die waren eraf, dus heb ik ze zelf gemaakt, leder jaar reden we een oldtimerrit door de omgeving. Ik had veel diploma's op technisch gebied en heb zelfs een hydrauli sche ijzerknipsehaar uitgevonden voor sloopwerken. Ook deed ik het onderhoud van de kranen die door het hele land heen stonden. In de goede tijd had Schotte tachtig man personeel waar we altijd veel lol mee hadden. Na veertig jaar trouwe dienst ben ik geridderd. Na mijn pensioen ging ik nog vaak sleutelen aan die oude auto's. Er zijn er veel van verkocht. 's Gravenweggers Nieuwerkerk was altijd in tweeën verdeeld, het oude dorp en de 's Gravenweg, waar veel boeren woonden. Ook de bevolking was anders, wij 's Gravenweggers wa ren natuurlijk veel intelligenter (grapje). Wat heb ik altijd fijn gewoond in Nieuwerkerk. Ik was lid van zangvereniging' Nieuw leven', we deden aan wed strijdzingen, we werden de excel lent zangers. In de oorlog in 1942 woonde ik nog bij mijn ouders en moest op 18-jarige leeftijd als dwangar beider in een wapenfabriek naar Duitsland en kwam pas na de be vrijding terug. Ik heb veel meege maakt. De poes Rondom ons heen waren sloten waar ik veel in viste. De poes wist het al, die zat vaak te wachten totdat ik mijn hengel uitgooide en poes een gevangen visje gaf. We hadden in de buurt eens een pyromaan, die steeds houten schuurtjes in brand stak. Ik was bang dat hij ook onze schuur te pakken zou nemen, dus had ik 's nachts een touwtje gespannen, die vastzat aan een zinken emmer met rommel erin. Ik lag in bed en die vechtende krolse katten gingen tekeer! Onze kat was net geopereerd (een vette rekening), dus wilde ik die katers wegjagen. Ik ging in mijn onderbroek naar buiten en viel over de draad, een herrie en gerinkedekinkel van die emmer, zodat de hele familie voor het raam stond te lachen toen ik daar op de grond in mijn onder broek lag te spartelen. Kletskous Momenteel ga ik ook om de veer tien dagen naar de verhalenclub op dinsdagmorgen in de Batavier, ledereen kan daar zijn verhaal kwijt, het zou eigenlijk eens op geschreven moeten worden. Ik vind het heerlijk, ik ben een klets kous en neem mensen graag in de maling. Warm eten doe ik hier in de Meander, gezellig met elkaar om de tafel, de een weet dit en de ander weet dat. Helaas zit mijn vrouw op een gesloten afdeling, ze is in de war. Zelf woon ik in een van de aan leunwoningen van het zorgcen trum. Mijn benen willen ook niet meer zo ik wil, dus voor verre afstanden rij ik in een scootmobiel." Nieuwerkerk aan den IJssel - Weken lang werd door alle klassen van De Wingerd geoefend en gerepeteerd voor de Grote Playbackshow waar mee het schooljaar op een feestelijke manier werd afgesloten. De kinderen maakten er met elkaar een groot feest van in de Parkzoom- hal. Ook de ouders konden nau welijks stil blijven zitten wanneer de beats uit de boxen klonken. De kleuters verzorgden de opening. Tijdens een flashmob begonnen ze te dansen en vervolgens kwamen er steeds meer groepen bij. Van de 'kleine konijntjesdans' tot de med ley van Grease waren alle optredens een succes. 'De Oosterse Prinses" werd op donderdag 5 juli opgevoerd in woonzorgcentrum de Meander. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met een marathon aan voorspeelavon den in de maand juni en een bar becue voor het personeel op za terdag 30 juni sloot de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool 39 cursusjaren af. Per 1 september gaat zij verder als Stichting MOZ- Art. Tijdens de barbecue stond de voorzitter van het bestuur, Ad Uijtdewilligen, stil bij dit gedenk waardig moment. Ook werd af scheid genomen van Dineke van Putten die na tien jaar werkzaam geweest te zijn bij de muziek school van haar pensioen gaat ge nieten. Zij wordt opgevolgd door Adri Oudijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Juf Anne van Beek-Hansum staat al 37 jaar voor de klas van de Rehoboth school, de school waar zij zelf als kind ook naar toe ging. De door de wol geverfde juf heeft zeker twee volle generaties aan kinderen in haar klas gehad. Met ingang van het nieuwe schooljaar maakt juf Anne de overstap naar de Elim school waar zij les gaat geven aan groep 6. Op haar laatste schooldag werd juf Anne van huis opgehaald met een Volvo Amazone uit het jaar 1966. Bij de school stonden de kinderen met bloemen hun juf op te wachten waarna juf Anne haar schoolperio de op de Rehoboth afsloot met een high tea met de kinderen uit haar klas. Juf Anne van Beek wordt op haar laatste werkdag ontvangen met bloemen. Door Elly van Gelderen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21