.Jik Moerdregt Bieb nieuwtjes Muzikale rondreis op carillon Dorpskerk Afsluiting toe- en afrit Winnaar EK Poule «O Zoeken naar kracht van Groene Hart 9 Ophogen Ringvaartkade Moordrecht Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Speulman wint in Oude Rijn At HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 11 JULI 2012 23 A Zorgpartners Midden-Holland Hengelsport Moordrecht - In het kader van het Moordrecht Beiaard Festival 2012 geeft beiaardier-Lydia Zwart op vrijdag 13 juli van 19.00 tot 19.30 een concert op het carillon van de Stichting Torenmuziek Moordrecht in de toren van de Dorpskerk. Kunstwerk van Joris Heuvelman. Moordrecht - Gedurende de zomervakantie hanteert de plaatselijke vesti ging van bibliotheek de Groene Venen gewijzigde openingstijden. Tot maan dag 20 augustus is de bibliotheek geopend op maandag van 19.00 tot 21.00 uur en op woensdag van 13.30 tot 16.30 uur. In het kader van het thema 'Muzi kale rondreis' doet Zwart diverse landen aan: Duitsland met 'Fiir Eli- se'; Italië met een bewerking van de Sonate in D van Baldasarre Galuppi; Noorwegen met een deel uit Lyri sche Stukken van Edward Grieg; Sri Lanka met de 'Romance van Nadir' uit de Parelvissers van George Bi- zet; Spanje met een bewerking van 'Bolero' van Bartolomé Calatayue en Frankrijk met een bewerking van La Vie en Rose van Edith Piaf. Belangstellenden kunnen het con cert beluisteren rond de ingang van de Dorpskerk. Volgende concerten staan gepland voor vrijdag 24 augustus van 19.00 tot 19.30 uur, zaterdag 8 september van 12.00 tot 12.30 uur en vrijdag 28 september van 19.00 tot 19.30 uur. Voor meer informatie: www.torenmuziekmoordrecht.nl. In de bibliotheek is in de zomer tij dens openingsuren een expositie te bezichtigen van het werk van Joke van der Vlist. De kunstenaar houdt zich al vijftien jaar bezig met het maken van keramische kunst. Van der Vlist maakt torso's, vazen en wandobjecten waarbij zij zich laat inspireren door mens en natuur. Expositie Kunstles leerlingen In oktober 2011 ging Kunstles van start voor kinderen van tien jaar en ouder. Al tekenend en schilderend leerden de kinderen in perspectief te werken en werd geoefend met diverse materialen en methodes. De expositie omvat werk van Joris Heu- velman, Dagmar Vrijhof, Lucas Ver-, voort, Yara van Ek en Nine de Wit. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. en www.kunstles.nl. Moordrecht - In verband met meet- werkzaamheden worden de af- en toerit Moordrecht (18) van de A20 richting Rotterdam (links) tijde lijk voor alle verkeer afgesloten op Nieuwerkerk aan den Ussel/Moor- drecht - In 't Blok vond woensdag 30 mei de EK Quiz plaats voor leer lingen van de groepen 5 tot en met 8. Die middag werd er ook een poule gehouden waar de leerlingen kon den aangeven welke landen volgens hen in de finale zouden komen van het EK 2012. Vorige week werd de prijs, een EK voetbal, uitgereikt door Brian van Aagten van de Stichting Jeugdwerk Zuidpias aan Tim Koning uit Moordrecht. Hij had een vooruit ziende blik wat betreft de finale. dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl v -•jf Regio - In de zoektocht naar de kracht van het Groene Hart vond dinsdag 3 juli een vierde en laatste workshop plaats waarbij beleidsmakers, provin cie, gemeenten en ondernemers in de rol kropen van eigenaar van 'BV Het Groene Hart'. De opdracht luidde om een concreet actieplan voor het Groene Hart uit te werken in een businessplan. Het onderzoek Kracht van het Groene Hart is door de Rabobank, in samen werking met de Kamer van Koophan del en elf gemeenten uit het gebied, geïnitieerd om de vitaliteit van het Groene Hart te versterken. Door ener zijds de economische ontwikkeling te stimuleren en anderzijds de unieke groen/blauwe waarden te behouden. Met deze gedachte in het achter- woensdag 1 augustus 22.30 uur tot donderdag 2 augustus 2.30 uur. Het verkeer wordt ter plaatse omgeleid. Bij slechte weersomstandigheden kan het werk uitgesteld worden. Hulpdiensten kunnen met gepaste snelheid gebruik blijven maken van de toe- en afrit. Voor meer informatie: 010-2080500 of verkeersloketzuidholland@rws.nl. Moordrecht - Het Hoogheemraad schap van Schieland en de Krim- penerwaard gaat de kade langs de Ringvaart in Moordrecht en Gouda ophogen en versterken. De kade voldoet niet meer aan de gestelde eisen, waardoor de waterveiligheid niet kan worden gegarandeerd. De belangrijkste functies van de kade zijn het beschermen van de lager gelegen polder tegen het wa ter van de Ringvaart en het in stand houden van het waterpeil. De kade moet worden opgehoogd en wordt deels versterkt met een houten beschoeiing om afkalving tegen te gaan. De werkzaamheden staan gepland vanaf de eerste week van juli met het inrichten van de bouwplaats. In de weken daarna vinden de vol gende werkzaamheden plaats: het plaatsen van een houten beschoei ing en het ophogen van de kade. Dit laatste gebeurt met behulp van pontons vanaf waterzijde. Daar naast wordt ook de kade ingezaaid met gras. De werkzaamheden duren naar verwachting tot november. Hans Speulman werd met 12.230 gram eerste in het A-korps, tweede werd Erik Faas met 3.370 gram en derde Dennis Holthuysen met 3.240 gram. In het B-korps won Koos van Herk met een totale vangst van 6.460 gram, gevolgd door Ron Hofland Tijdens een afsluitende workshop werd een businessplan opgesteld voor de BV Het Groene Hart. hoofd gingen vier groepen met het businessplan 'BV Het Groene Hart' aan de slag, waarbij vragen aan de orde kwamen als 'Wat is het Groene Hart nu eigenlijk?', 'Hoe kunnen we de bestuurlijke slagkracht vergroten', 'Waar liggen de kansen voor de agra rische sector' en 'Wordt het niet tijd voor het aantrekken van een grote toeristische trekker?'.ln de uitwerking van ideeën werd ook gesproken over het creëren van zogenaamde 'broed plaatsen', waar innovatieve klein schalige bedrijvigheid, passend bij het Groene Hart, wordt gestimuleerd. De uitkomsten van de workshops worden samen met de informatie uit de literatuurstudie en interviews samengevoegd in een eindrapport, inclusief een strategische agenda met een overzicht van de belang rijkste prioriteiten. De eindresultaten worden bekend gemaakt tijdens een symposium dat op maandag 1 okto ber plaatsvindt in Avifauna. Moordrecht - In de week van 16 tot en met 20 juli vinden in Centrum Moerdregt de volgende activiteiten plaats: p Maandag 16 juli, 10.30 uur Koersbal, een leuk spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30-16.30 uur biljarten, van 14.15-16.0 uur sjoelen. j§> Dinsdag 17 juli, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om l uw brein actief te houden. Woensdag 18 juli, 10.30 uur Groene vingers, doe uzelf of een ander een groot plezier met een zelfgemaakt bloemstuk. Om 19.00 uur Dia's van Oud Moor drecht, u kunt helemaal in het verleden duiken. p Donderdag 19 juli, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw ge heugen vitaal en actief met spel letjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rum- mikub, scrabble, sjoelen en Wii. Vrijdag 20 juli, 10.00 uur Creatief kaarten maken met verschillende technieken. Van 14.30-16.00 uur Quiz, op een leuke manier wordt groepsgewijs uw kennis getest, wellicht steekt u er ook nog iets van op. Informatie over deelname en tarie ven is op te vragen bij de receptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of telefonisch via 0182-373844. Moordrecht - Hengelsportvereniging Moordrecht viste zaterdag 7juli de ne gende competitiewedstrijd in de Oude Rijn bij het Fort Wierickerschans. De vangst was redelijk te noemen. (3.720) en Hannie van den Hoek (3.680). De 6950 gram van Frans Buurman was goed voor de eerste plaats in het C-korps. Michel van Bergen ein digde op de tweede plaats met 730 gram en Johan Sapuletej werd derde met 500 gram.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23