Vakantie Kruiswoord Naamswijziging Milieudienst Postbus 51 verandert naam en telefoonnummer Ombudsman voor ouderen Gemeente vraagt bevolking om bezuinigingsideeën Groen Dichterbij helpt Nederland te vergroenen OPLOSSING HART VAN HOLLAND REGIO I 11 JULI 2012 25 Wegafsluiting Bevallen in huiselijke suite in GHZ Eindelijkvakantie De oplossing van de puzzel van vorige week - 1 10 9 1 7 8 3 4 Klinkers zoeken - is: De man met de hamer Regio - Milieudienst Midden-Holland is I juli omgevormd tot Omgevings- dienst Midden-Holland. De Omgevingsdienst voert wettelijke milieu- en om- gevingstaken uit voor de tien gemeenten in de regio Midden-Holland, zijnde Bergambacht, Bodegraven-Reeuwijk, Boskoop, Gouda, Nederlek, Ouderkerk, Schoonhoven, Vlist, Waddinxveen en Zuid plas. Nieuw is dat de Omgevings dienst deze taken ook gaat uitvoeren voor de provincie Zuid-Holland. De vorming van de Omgevingsdienst heeft als doel de dienstverlening op milieugebied aan burgers en be drijfsleven te vereenvoudigen en slagvaardiger op te kunnen treden als vergunningverlener en hand haver. Door kennis en expertise te bundelen binnen één organisatie kan beter worden gereageerd op de steeds complexere milieuwet- en -regelgeving. De Omgevingsdienst ziet er door middel van vergunningverlening en toezicht op toe dat bedrijven de regels uit de Wet milieubeheer en de Wabo naleven. Omdat de Omgevingsdienst ook taken van de Door de vele bezuinigingen en de brij aan regelgeving hebben veel senioren geen idee meer waar ze recht op hebben. Daarnaast hebben ze grote moeite om de juiste instan ties te vinden. Ook familie en vrij willigers, die zorg aan een oudere verlenen, zien vaak door de bomen het bos niet meer. De OuderenOmbudsman wil aan deze onoverzichtelijke situatie een einde maken. De organisatie ver wijst mensen met vragen door naar de juiste regelingen en instanties. Daarnaast kunnen mensen die zich onheus bejegend voelen door bij voorbeeld een zorginstelling of op enigerlei wijze gediscrimineerd provincie Zuid-Holland gaat uitvoe ren, wordt zij verantwoordelijk voor taken Wet bodembescherming. Het gaat daarbij onder andere om goed keuring op bodemsaneringsplannen en meldingen van nieuwe bodem verontreinigingen. Daarnaast zorgt de Omgevingsdienst ervoor dat in ruimtelijke plannen van gemeen ten aandacht wordt besteedt aan milieuaspecten zoals bodem, lucht, geluid, energie en veiligheid. Ook draagt de dienst bij aan de beper king van overlast als gevolg van ge luid, luchtverontreiniging en geur. Voor meer informatie: www.odmh.nl. worden bij de OuderenOmbudsman een klacht indienen. Het Nationaal Ouderenfonds wil met dit initiatief de zelfredzaam heid van ouderen bevorderen. Om dat de groep senioren steeds groter wordt, mensen langer op zichzelf blijven wonen en familie en mantel- zorgers steeds minder tijd hebben, is het van groot belang dat de ouderen zelf de weg weten te vinden naar de juiste instanties. De OuderenOmbudsman is op werk dagen van 9.00 tot 17.00 uur be reikbaar via 0900-6080100 (5 cent per minuut) of via ouderenombuds- man@ouderenfonds.nl. Regio - Postbus 51 verandert van naam en telefoonnummer. Bur gers met vragen aan de Rijksover heid kunnen sinds kort bellen met de informatielijn via het nieuwe telefoonnummer 1400. De naam 'Postbus 51' wijzigt in 'Rijksover heid'. Aan de informatievoorziening van de Rijksoverheid verandert verder niets. Die blijft vragen van burgers beantwoorden via telefoon en e-mail en campagnes voeren via In 2010 en 2011 is besloten de komende jaren 9,5 miljoen euro te bezuinigen. In juni nam de ge meenteraad een motie aan om de inwoners van Zuidpias mee te laten denken. Bezuinigingsideeën kunnen tot 24 augustus worden aangeleverd bij de gemeente. Op 31 augustus worden alle in- Regio - Een aantal organisaties, waaronder IVN en Oranje Fonds, heeft de handen ineen geslagen om buurten in Nederland groener tema ken en is van start gegaan met het project 'Groen Dichterbij'. Meer groen op straat en in de buurt heeft een positief effect op het wel bevinden van bewoners. Groen Dich terbij gaat daarom groene buurtpro- onder meer radio- en tv-spotjes. Met deze naam- en nummer wijziging wil de Rijksoverheid de herkenbaarheid voor burgers vergroten. Via het telefoonnum mer 1400 kunnen burgers met vragen aan de Rijksoverheid te recht van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 20.00 uur. Voor meer informatie: www.rijksoverheid.nl. gezonden ideeën aan de raad gestuurd. Zij vergaderen in sep tember over de bezuinigingen (waarschijnlijk 25 september). Van 1 september tot aan de raadsver gadering in september kan op de gemeentelijke website worden ge stemd op het beste bezuinigings idee. jecten van bewoners ondersteunen. Bewoners die samenwerken aan verbeteringen in hun eigen straat of buurt hebben onderling beter con tact. Daarnaast zorgt het gezamen lijk werken aan tuinen en parkjes in de buurt voor meer saamhorigheid. Onderzoek toont aan dat er minder conflicten en spanningen zijn in wij ken naarmate de wijk groener is. De speel- en ontwikkelingsmogelijkhe- Zuidpias - In verband met werk zaamheden aan de openbare verlichting wordt de afrit Nieu- werkerk aan den IJssel (17) van de A20 richting Rotterdam tijdelijk voor alle verkeer afgesloten op za terdag 14 juli van 06.00 tot 10.00 uur. Het verkeer wordt ter plaatse omgeleid. Bij slechte weersom standigheden kan het werk uitge steld worden. Hulpdiensten kun nen met gepaste snelheid gebruik blijven maken van de afrit. Voor meer informatie: 010-2080500 of verkeersloketzuidholland@rws.nl. Gouda - Bevallen kan in het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) sinds kort in een 'In Zwang Suite', een sfeervolle, ontspannen en huiselijke omgeving. De beval ling gebeurt onder begeleiding van de eigen verloskundige of, bij een medische indicatie, de ver loskundige van het ziekenhuis of gynaecoloog. In Zwang is het sa menwerkingsverband van de ver loskundigen uit de regio Gouda en de gynaecologen uit het Groene Hart Ziekenhuis. Vijf van de acht suites beschikken over een eigen badkamer. Voor meer informatie: www.ghz.nl. den van kinderen nemen toe en ook kan vergroening van de wijk leiden tot een stijging van de gemiddelde prijs van onroerend goed. In augustus gaat een campagne van start waarbij via een competitie op zoek wordt gegaan naar de beste voorbeeldprojecten per provincie. Voor meer informatie: www.groendichterbij.nl Regio - Het Nationaal Ouderenfonds lanceerde eind juni de OuderenOm budsman; een vraagbaak en klachteninstituut, speciaal voor ouderen. Zuidpias -De gemeente Zuidpias moet zoveel bezuinigen dat de gemeente op haar website de hulp inroept van de plaatselijke bevolking om mee te denken over bezuinigingsideeën. 'Je hebt er maandenlang naar uitgekeken' zo begon Gerard Cox in 1973 zijn tot evergreen geworden hit 't Is weer voorbij die mooie zomer. En ja hoor, toute Zuidpias is - hè hè eindelijk - naar elders vertrokken om van een welverdiende vakantie te genieten. Horizontaal: 1. Leidsel 4. Duur 6. Plaats 8. Haremmeisje 9. Bladader 10. Van één soort 11Zoekgeraakt Verticaal: 2. Zeker sportstadion 3. Uitstalkast 4. Pit 5. Afdeling paardrijders 6. Geraamte 7. Deel van een huis Voor de thuisblijvers hebben we ook deze week weer een leuke puzzel: een vakantie-kruiswoord. Maak de puzzel en zet de letters uit de genummerde vakjes in de oplossingsbalk; hopelijk geen gaatjes....

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25