Start Jeugdvakantieweek Er werd gebridged... Open Huis Ambrosiusgilde Leeskring zoekt boekenwurmen Gouda in Franse sferen Ideeën genoeg voor oplossing parkeerdruk Swanla 28HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN I 11 JULI 2012 Informatieavond voor wijkbewoners Op maandag 9 juli werd de eerste Jeugdvakantieweek in Zevenhuizen feestelijk geopend met een ballonnenwed strijd. Wethouder Jan Verbeek was aanwezig voor de officiële start van een week volop spel plezier. Zevenhuizen - Wethouder Jan Verbeek gaf maandag 9 juli het startsein voor de eerste Jeugdvakantieweek in Zevenhuizen. Ruim zestig kinderen lieten samen met de wethouder een ballon op. De vakantieweek wordt gecoör dineerd door Stichting Jeugdwerk Zuidpias die hierbij samenwerkt met lokale organisaties. Na het oplaten van de ballonnen konden de kinde ren meedoen aan een sportief pro gramma bij gymnastiekvereniging O.S.S BeFitt. Het programma voor de rest van de week omvat verder een voetbalfeest bij vv Groeneweg, verhalenvertellers in de bibliotheek, leren zeilen bij zeilschool Zuidpias en een zwem- disco in zwembad de Koornmolen. Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl. Zevenhuizen - De laatste zitting in de zomerdrive voor de vakan tiesluiting werd op dinsdag 3 juli gespeeld; in augustus wordt de zomerdrive vervolgd. In de A-lijn wonnen Ria Guikema en Marjan de Groot deze zitting met 55.65°/o, tweede werden Fenna en Pieter van der Lelij met 55.35% en derde Wim en Marga Metselaar met 54.46%. In de B-lijn promoveren Seia van der Berg en Frank Niewold, Els Arens en Loes Bantje, Ruud Bantje en Mark de Wall, Janny Moonen en Joke de Vries en Irma de Jong en Henk de Reede naar de A-lijn. Oud Verlaat - In heel Nederland houden imkers op zaterdag 14 juli open huis. Belangstellenden krijgen deze dag informatie over hoe be langrijk bijen zijn voor het in stand houden van de natuur. Bij het Am brosiusgilde aan de Nesseweg staat voor bezoekers de koffie klaar. Bij aankoop van een pot honing krijgt men, zolang de voorraad strekt, een zakje bloemenzaad. Ook kan men meer informatie krijgen over een cursus die opleidt tot imker. Voor meer informatie: www.abrosiusgilde.nl. Zevenhuizen - De literaire leeskring, die onder leiding van Rien Lindhout ook in het volgende seizoen weer vier keer op een woensdag van 20.00 tot 22.00 uur bijeenkomt, is op zoek naar nieuwe leden. De avonden vin den plaats in de bibliotheek en wor den in overleg gepland. Voor meer informatie: 06-20597308 of toscavandermeer@ziggo.nl. Gouda - Vijf horecabedrijven 'Achter de kerk' in het centrum van Gouda hebben de handen ineen geslagen en hebben voor 'Quatorze Juilliet', dé feestdag in Frankrijk, een Franse avond georganiseerd. Op zaterdag 14 juli wordt het gedeelte tussen café de Gouwe Geit en restaurant Lavendel gevuld met Franse terrassen, kraam pjes en een jeu de boulesbaan. Voor de kinderen is er een springkussen en vanaf 18.00 uur is er live muziek. Bij De Gouwe Geit, Lavendel, restaurant Bij Ons, Eetcafé Vidocq en café het Goudse Glas staan deze dag diverse Franse delicatessen op het menu. Zevenhuizen - In het vakantiesei zoen zal de parkeerdruk in Swanla wellicht afnemen. Doorgaans is het voor veel bewoners moeilijk om hun auto te parkeren in de wijk. De ge meente zoekt een oplossing en no digde bewoners dinsdag 3 juli uit in La Baraque om meningen te spuien. Door Pepijn de Groot In de ruimte waar vroeger werd ge danst, wordt vanavond gediscussi eerd. Tientallen bewoners zijn naar La Baraque gekomen om te kijken naar de ideeën van de gemeente en daar eventueel iets aan toe te voegen. Namens de gemeente is communicatieadviseur Rowena Fa- cee Schaeffer aanwezig, die uitlegt waarom er voor de informatieavond is gekozen. Als je dit centraal doet zijn er maar een paar bewoners die aan het woord komen. Door te kie zen voor een vrije inloop en de mo gelijkheid om ideeën op te schrij ven, komt iedereen aan het woord. Dat zorgt uiteindelijk voor meer draagvlak. Op borden staan de voorstellen van de gemeente aangegeven. Ernaast hangen vellen papier waar opmer kingen op worden genoteerd. De dansvloer is gevuld met tafels die voorzien zijn van plattegronden van de wijk. Drie bewoners van de Perk- straat zien legio mogelijkheden. In hun smalle straat parkeren, wat de gemeente voorstelt, lijkt ze echter geen mogelijkheid. "Als de brand weer erdoorheen rijdt, is iedereen z'n zijspiegel kwijt." Jos de Haan, bewoner van de Ambachtssingel, vindt de voorgestelde parkeer ruimte ook onwerkelijk. Hij moet via de Perkstraat de parkeerplek in zijn tuin bereiken. "Soms staan er auto's in de straat en moet ik een scherpe bocht maken en een paar keer ste ken." 'Asfalt, asfalt, asfalt' De discussie over parkeerproblema- tiek maakt veel los. ledereen heeft een visie op de voorstellen. Martin de Wilde, bewoner van de Potgie tersingel, legt uit hoe hij denkt over het voorstel van parkeerplekken in de berm tegenover zijn huis. "De Potgietersingel zorgt voor een goede doorstroom in de wijk. In die straat parkeren zorgt voor een smallere weg en remt de doorstroom." Aan een andere tafel legt een Swanla- bewoner het simpel uit. Hij pakt een pen en kleurt tien groenstroken in terwijl hij de woorden 'asfalt, asfalt, asfalt' uitspreekt. Catsburg carparking? Niet iedereen is te spreken over de voorstellen. Neem het parkeren in de wijk Catsburg. De gemeente ziet ruimte voor parkeerplekken in de groenstroken die grenzen aan het Swanla kampt met parkeerdruk. Het gevolg van te weinig parkeerplaatsen is fout parkeren, zoals hier in de Perkstraat. sportpark. Ferry van Wijnen raads lid, maar vanavond in burger weet er het fijne van. In het bestem mingsplan staat dat het een blikvrije wijk moet zijn. Die parkeerplekken zijn dus niet mogelijk. Net buiten de wijk ziet Van Wijnen wel moge lijkheden. Aan de kop van het voet balveld. Daar is de voetbalvereni ging ook mee geholpen. Want ook Groeneweg wordt, in het weekend, geplaagd door parkeerdruk. Voor zitter Ed Roos: Veel bewoners van Catsburg parkeren hun tweede auto op de parkeerplaats, met als gevolg dat het daar op zaterdag bomvol staat. De ideeën die Van Wijnen oppert, spreken Roos wel aan. Een tijdelijke parkeerplaats op de plek waar de nieuwe Zevenster moet ko men lijkt hem ook geen slecht idee. Niet asfalteren, gewoon op het grind. Een bruggetje naar het sport park en de parkeerdruk is weg. Aan input ontbreekt het niet na van avond. Binnen de gemeente gaat er gekeken worden naar de uitkomsten van de avond. Het college van BEtW neemt uiteindelijk de beslissing. Of de bewoners nog actief betrokken worden bij het proces, is nog niet bekend.

HZ | 2012 | | pagina 28