,1 tft Ci4 Vier dagen wandelen voor Zuid-Afrikaans hulpproject 'Als je van hard werken houdt, is dit baantje een aanrader' www. verenigingmolenvriendennl WERKEN IN VAKANTIETI7D De vereniging molenvrienden Rottemerengebied heeft sinds kort een website: HART VAN HOLLAND I ZUIDPU\S I 11 JULI 2012 Mail uw belevenissen! ,eek: Farid er,huizen^ Farid Samad werkt in de kas: Ik denk graag vooruit, ik doe graag dingen van tevoren. Als ik naar school moet (voor lopig even niet), maak ik de avond van te voren alles klaar. Het is dat ik hoge eisen stel aan mijn koffie, anders zou ik dat ook al zetten voor het slapen gaan. Dat hoefik dan niet meer te doen als ik net wakker ben en de bus moet halen. Want ik doe alles in 't vooruit zodat ik me niet hoef te haasten. Haast is slecht voor je gemoedstoestand en voor je bloeddruk - net als te veel koffie. Ruim twee maanden kan ik mijn hoofd niet breken over schoolzaken. Het is zo mervakantie, hammetjes hoef ik niet meer klaar te maken en de bus hoef ik niet te halen. Toch vind ik altijd iets om over vooruit te denken. Vorige week werd ik wakker en dacht ik bij mezelf: 'ik moet alvast een goede naam vinden voor mijn kind.' Hoewel ik de nodige jaren bedenk tijd probeer af te dwingen, liet het mij al niet meer los. Steeds vaker hoor je schrik barende kindernamen. Alsof ouders na de geboorte uit gebrek aan inspiratie een stuk lectuur uit de wachtkamer plukken, daar een woord naar willekeur uit pikken, het woord onderstrepen, de pagina uitknippen en er vervolgens mee naar de burgerlijke stand gaan. Op die manier weten celebri ties met uitgebluste carrières of een on stilbare honger naar aandacht altijd ton gen los te maken in de mediawereld. Welk weldenkend mens noemt zijn kind Splinter (dichter/schrijver Bart Chabot), Jermajesty (Jackson 5-lid Jermaine) of Audio Science (actrice Shannyn Sossamon}? Mijn kroost is met een achternaam als De Groot gedoemd om zoek te raken in de telefoongids. Om die afgezaagde achter naam - die ik overigens met trots draag - een beetje te compenseren, hoop ik een bijzondere naam te vinden voor mijn kind. Al te bont hoop ik het niet te maken. Als je zo'n klein baby'tje ziet dan ben je al snel geneigd een verkleinwoord aan een naam vast te plakken zoals Johhny of Jimmy of Britney of Gwenny. Opvallend vaak worden kinderen met zulke namen op latere leef tijd hele grote mensen en is dat liefkozende verkleinwoordje een sta-in-de-weg. Ook zijn er mensen die nastrevenswaardige eigenschappen aan hun kind toedichten, zoals hoopgevend of vriendelijk Chastity (kuisheid), Eberhard (sterk als een beer) of Adelheid (van edele afkomst) worden die kinderen genoemd. Op die manier werkje als ouder trauma s in de hand, want die kinderen gaan door het leven met bijnamen als respectievelijk Tittie, Eppo of Adolf. Misschien moet ik mijn kind ook noemen naar een nastrevenswaardige eigenschap. Geduldig, bijvoorbeeld. In Romaanse talen en in het Engels komt er dan een naam uit die lijkt op patiënt Geen al te wenselijke bijnaam. Misschien moet ik geduld krijgen voordat ik een kind krijg. Rustig nadenken over een naam, niet te veel op de zaken vooruit lo pen. En een verse bak koffie drinken tijdens de geboorte. Goede ideeën beginnen ten slotte met goede koffie. Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - De veertienjarige Corné Vellekoop gaat voor de tweede keer de Vier daagse van Nijmegen lopen. Twee jaar geleden deed hij voor de eerste keer mee aan het wandelevenement. Dit jaar gaat hij opnieuw voor vier dagen op pad, samen met zijn vader. De mannen maken er een sponsor- tocht van. Al wandelend hopen ze een flink bedrag in te zamelen voor Masakhane, een hulpproject voor kinderen in Zuid-Afrika. Wie Corné wil steunen kan een bedrag storten via www.projecthulp-masakhane.nl. Corné Vellekoop loopt zijn tweede Vierdaagse voor een goed doel. De Vierdaagse van Nijmegen wordt dit jaar gehouden van dinsdag 17 tot en met vrijdag 20 juli. De redactie van Hart van Holland nodigt deelnemers uit om na afloop van het wandelevenement zo snel mo gelijk foto's door te sturen naar redactie@hart-van-holland.nl met liefst een paar zinnen over de ervaringen onderweg. Vergeet uiteraard ook niet uw naam erbij te zetten. Zo'n prestatie mag natuurlijk niet onvermeld blijven! Door Pepijn de Groot Via een vriend kwam Farid op het idee om in de kas te gaan werken. "Ik heb daarvoor gesolliciteerd bij kledingwinkels, maar die zochten mensen met ervaring. In de gerbe- rakwekerij mocht ik al snel begin nen." Ondanks de tropische tem peraturen op de werkvloer vindt Farid zijn zomerbaantje ideaal. "Ik verdien goed en ben constant in beweging. Een kantoorbaan is niks voor mij, als je niet uitkijkt krijg je rsi-klachten." Vijf dagen in de week werkt Farid bij Gerbera United aan de Knibbel- weg. "Van half zeven tot één uur plukken, met pauzes tussendoor. Daarna ruimen we op." Hij moet vroeg beginnen, maar dat is voor Farid geen probleem. "Ik bezorg ii+ al jaren ochtendkranten, vier uur wakker worden js normaal voor mij. Vroeg opstaan is geen probleem als je een doel voor ogen hebt." Farid wil financieel zelf standig zijn. Na de zomer begint hij een toerismeopleiding en die wil hij zelf betalen. "Ik heb bij mijn sollicitatiegesprek ook gezegd dat het geld niet bedoeld is voor een drankvakantie, maar voor mijn stu die. Misschien ben ik daar wel op aangenomen." Oost-Europese collega's Inmiddels is Farid positief over werken in een kas. Vroeger was dat wel anders. "Op mijn zestiende werkte ik ook in de kas. Het is hard werken en dat sprak mij toen niet aan. Nu wel: als je van hard werken houdt, is dit baantje een aanrader." Farids instelling is veranderd en dat al zijn collega's hard werken, motiveert hem ook. "Een aantal collega's van mij is Oost-Europees. Ze zijn behulpzaam: je hoeft maar te vragen en ze komen je helpen. Dat respecteer ik enorm." Het werk in de kas heeft iets sociaals en dat spreekt Farid aan. "Omdat het werk al snel automatisch gaat, kan je tijdens het plukken gewoon praten met je collega's." Modellenbureau Ondanks zijn eerdere afkeer tegen werken in een kas wil Farid na de zomervakantie ook in de gerbera's blijven werken. "Op zaterdag vroeg opstaan vind ik niet erg. Als het kan, wil ik dit baantje wel behou den voor na de vakantie." Fulltime in de kas werken lijkt Farid geen probleem. "Maar heel mijn leven in de kas werken? Nee, dan wil ik toch iets anders. Toerisme lijkt me leuk, vandaar de keuze voor een oplei ding in die richting. Eerder heb ik bij een modellenbureau gewerkt, daar zie ik ook toekomst in." Zevenhuizen - "Als de zon schijnt, loop je rond alsof je net uit het zwembad stapt." Soms is het zwe ten in de gerberakwekerij waar Farid Samad (22) werkt. Hoe feller de zon, hoe harder hij werkt. "Als je eerder klaar bent, mag je lekker naar huis." Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij&van der Wende advocaten

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3