Zuidpias Start cursus wegwijs op de computer bij Zadkirie Sociaal Raadslieden in Zuidpias Ontwerp bestemmingsplannen ter inzage Bezuinigingsidee? Denk Mee! gemeente WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 11 JULI 2012 Onderstaande ontwerp bestem mingsplannen liggen van donderdag 5 juli tot en met woensdag 15 augus tus 2012 tijdens kantooruren ter inzage in het gemeentehuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. De stukken zijn ook te vinden op www, ruimtelijkeplannen.nl (vul bij ID het bijbehorende nummer in), http:// zuidplas.gemeentedocumenten.nl of via www.zuidplas.nl. Reageren Gedurende de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling zienswijzen op de ontwerp bestemmingsplannen indienen. U kunt uw zienswijze(n) sturen aan de gemeenteraad van de gemeente Zuidpias (Postbus 100, 2910 Nieuwerkerk aan den IJssel, onder vermelding van de naam van het betreffende ontwerp bestemmingsplan) of een afspraak maken met het secretariaat van de afdeling VROM (telefoonnummer 0180 637711). Dorp Ontwerp bestemmingsplan Nummer Nieuwerkerk aan den IJssel Oude Dorp NL.IMRO.1892.BpOudeDorpNWK-0w01 Nieuwerkerk aan den IJssel Groene Zoom NL.IMRO.1892.Bp GroeneZoom-Ow01 Nieuwerkerk aan den IJssel Esse Kleinpolder NL.IMRO.1892.BpEsseKleinpolder-Ow01 Zevenhuizen Zevenhuizen Dorp NL.IMRO.1892.BpZevenhuizenDorp-Ow01 Zevenhuizen - Moerkapelle Tweemanspolder en polder de Wilde Veenen (herziening) NL.IMRO.1892.BpTweemansWVMKP-Ow01 Zuidpias is op zoek naar bezuinigingsideeën! !n 2010 en 2011 is besloten de komende jaren 9,5 miljoen euro te bezuinigen. In juni nam de gemeenteraad een motie aan om de inwoners van Zuidpias mee te laten den ken. Bezuinigingsideeën kunnen tot 26 augustus worden aangeleverd in de ideeënbus. Heeft u een Qwiek bezuinigingsidee? Laat het ons uiterlijk 26 augustus weten! Reageren kan als volgt: Vul het formulier in op www.zuidplas.nl; Stuur een kaart/brief aan ons antwoordnummer, onder vermelding van 'Ideeënbus': Gemeente Zuidpias, 'ideeenbus', antwoordnummer 6, 2900 VD Nieuwerkerk aan den IJssel; Reageer op het forum van Omroep Zuidpias: www.omroepzuidplas.nl; Laat een reactie achter op Qwiek facebook www.facebook.com/qwiek; Stuur een mail naar bezuinigingenfdzuidplas.nl; Twitter met de hashtag #Zuidplasidee. Op 31 augustus worden alle ingezonden ideeën aan de raad gestuurd. Zij vergaderen in september over de bezuini gingen (waarschijnlijk 25 september - houd de website en gemeentepagina in de gaten). Van 1 september tot aan de raadsvergadering in september kunt u aangeven welk idee u het beste bezuinigingsidee vindt. Bezoek dan voor meer informatie onze website. vuwiitH/tset) Inwoners van Bergambacht, Bodegraven-Reeuwijk, Boskoop, Gouda, Nederkerk, Ouderkerk, Schoonhoven, Vlist en Zuidpias kunnen gebruik maken van een gratis gemeentelijk aanbod om zich (verder) te bekwamen in hun digitale vaardigheden. U maakt kennis met Windows, Word, Internet en e-mail. De cursus duurt 19 weken, is 1 x per week en start bij voldoende aanmeldingen in'september. Er starten 2 cursus sen: een cursus overdag en een cursus in de avond. De leslocatie is Zadkine, Dakotaweg 71 in Capelle aan den IJssel. Wilt u meer weten of wilt u inschrijven voor deze gratis cursus? Bel dan naar 06 - 50 92 69 81. Voor wie? Inwoners uit de gemeenten Bergambacht, Bodegraven- Reeuwijk, Boskoop, Gouda, Nederlek, Ouderkerk, Schoonhoven, Vlist en Zuidpias: die willen leren werken met de computer die weinig ervaring hebben met het werken met de computer Doel: Leren werken met de computer In het dagelijks leven heeft u steeds meer te maken met computers. Bijvoorbeeld: bij uw bankzaken als u iets wilt regelen met de gemeente als u informatie over iets zoekt. op uw werk voor uw opleiding Tijd: 19 bijeenkomsten van 3 uur, overdag of 's avonds Programma: Tijdens de cursus leert u: 1. Muis- en toetsenbordvaardigheid (indien nodig) 2. Kennismaken met de computer: Windows Basis internet Basis word: teksten maken op de computer Basis e-mail Basis powerpoint 3. Omgaan met digitale informatie en internetbankieren Binnen de cursus wordt alles in eenvoudig Nederlands aangeboden. Het kan voor u de opstap zijn naar een vervolgcursus werken met de computer. Afsluiting: U sluit het traject af met een toets digitale vaardigheden. Kosten: De cursus is gratis. Locatie: Dakotaweg 69-71, Capelle aan den IJssel Aanmelden: Zadkine Educatie, bel: 06-50 92 69 81 of mail naar EducatieOzadkine.nl Start: De cursus start in de eerste week van september [week 36). U kunt nu al inschrijven. Heeft u een vraag of probleem op sociaal- juridisch gebied? Bijvoorbeeld over werk, uitkeringen, belastingen, onderwijskosten of juridische zaken? Dan kunt u terecht bij het instituut Sociaal Raadslieden Rotterdam (SRR). Sociaal raadslieden adviseren u vol strekt onafhankelijk. De hulp is gratis en de vertrouwelijkheid gewaarborgd. Wat voor soort vragen kan ik aan Sociaal Raadslieden stellen? Sociaal raadslieden kunnen onder andere helpen bij de volgende vragen: Mijn werkgever wil mij ontslaan: Wat zijn mijn rechten? Voor welke uitkering of voorziening kom ik in aanmerking? Ik ben werkloos en krijg geen uitkering: Wat moet ik doen? Ik moet huurtoeslag terugbetalen. Klopt dat en wat kan ik eraan doen? Waaraan moet ik denken wanneer ik ga scheiden? Mijn wasmachine is kapot en de leverancier geeft geen garantie. Wat zijn mijn rechten? Moet ik de aanslag gemeentelijke belastin gen betalen? Wanneer kom ik in aanmerking voor een voorlopige belastingteruggave? Hoe kom ik aan andere huisvesting? Kan ik in aanmerking komen voor een tege moetkoming in de studiekosten van mijn kinderen? Wat doet de sociaal raadsman of -vrouw met mijn vraag? Afhankelijk van de vraag die u stelt, kunnen de sociaal raadslieden u: informatie geven; adviseren; helpen bij het invullen van formulieren; helpen met het schrijven van een brief; een bezwaarschrift of een klacht indienen; voor verdergaande hulp naar de juiste instantie verwijzen; bemiddelen. Kan ik altijd hulp krijgen van sociaal raads lieden Verreweg de meeste vragen kunnen met hulp van de sociaal raadslieden opgelost worden. Soms heeft u echter meer aan gespecia liseerde hulp van bijvoorbeeld een advo caat, beroepsorganisaties of de Kamer van Koophandel. De sociaal raadslieden helpen u om met uw vraag op de juiste plek terecht te komen. Bereikbaarheid Spreekuren in Zuidpias De sociaal raadsman voor de gemeente Zuidpias is'de heer F. Geraci. Hij houdt weke lijks op maandag spreekuur in Nieuwerkerk aan den IJssel en éénmaal per twee weken spreekuur in Moordrecht. Als u een bezoek wilt brengen aan zijn spreekuur, maak dan vooraf een afspraak. Dit kan dagelijks van 9.00 uur tot 10.00 uurvia telefoonnummer (0180) 330 300. Avondspreekuur in Rotterdam Eens per week, op dinsdagavond van 18.00 tot 20.00 uur, houden de Sociaal Raadslieden een avondspreekuur aan de Oppert 21-a in Rotterdam (in Rotterdam Centrum tussen de Meent en het Grotekerkplein]. Dit spreekuur is uitsluitend bedoeld voor mensen die overdag (met name doorwerk) niet kunnen komen. Ook voor een bezoek aan dit spreekuur, maakt u eerst telefonisch een afspraak via telefoon nummer 010 - 28.1 16 60. Papieren meebrengen Heeft u formulieren of brieven die met uw vraag te maken hebben? Neem deze dan mee naar uw afspraak. Sociaal raadslieden houden in de regel uw papieren niet in bewaring. Wel kunnen zij kopieën maken als dat voor de ver dere behandeling van uw vragen nodig is. Telefonische spreekuur Elke maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag houden de Sociaal Raadslieden van 16.00 tot 16.00 uur telefonisch spreekuur. Voor dit tele fonische spreekuur belt u naar 010 - 606 57 22 of 010 -606 73 22. Meer weten? Meer informatie over SRR en over het sociaal raadsliedenwerk vindt u op www.soc- raadslieden-rdam.nl of op de website van de Landelijke Organisatie voor Raadslieden (LOSR): www.sociaalraadslieden.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5