Werken aan de weg Tweede Kamerverkiezingen op 12 september 2012 Informatie over stemmen met een stempas, kiezerspas en volmachten 12 september 4 BEKENDMAKINGEN Nieuwerkerk aan den IJssel HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 11 JULI 2012 Bekendmaking Wet algemene bepalingen omgevingsrecht Beleidsregel Hogere waarden Gemeente Zuidpias vastgesteld Agenda Welstands commissie ter inzage Agenda Monumenten commissie ter inzage Afrit Nieuwerkerk aan den IJssel van de A20 (richting Rotterdam) afgesloten op zaterdag 14 juli Tweede Kamerverkiezingen Tweemanspolder 8 (2761 ED) Keimen gevels, plaatsen 2 dakkapellen en vervangen dakpannen (verzonden 03-07-2012) Wollefoppenweg 109a (2761 DL) Vervangen dak en intern verbouwen schuur (verzonden 03-07-2012) Tegen de hierboven genoemde besluiten kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. 10180] 330 300. OMGEVINGSVERGUNNING Burgemeester en wethouders hebben de volgende vergunning verleend: Omgevingsvergunning mitieuneutrale verandering Veredelingsbedrijf "de spijckerwei": ver vangen van de oude enkelwandige diesel olietank door een nieuwe dubbelwandige dieselolietank op het perceel Noordelijke Dwarsweg 110-112, 2761 GD Zevenhuizen. De vergunning en bijbehorende stukken kunt u van 12 juli tot en met 22 augustus 2012 inzien bij de gemeente Zuidpias. Tijdens deze periode kunnen belanghebbenden bezwaar indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Een besluit blijft van kracht wanneer u bezwaar indient. U kunt een voorlopige voor ziening aanvragen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank 's-Gravenhage om het besluit te laten schorsen (Postbus 20302, 2500 EH Den Haag). In dat geval moet u een bepaald bedrag (griffierecht) betalen. U kunt een voorlopige voorziening ook digitaal aanvragen bij genoemde rechtbank via http:// loket.rechtspraak.nl/bestuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over een elektronische handtekening (DigiD). Kijk op de genoemde site voor de precieze voorwaarden. Inzage Voor inzage kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis van Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel (telefoon 0180-330300). Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken. Deze bekendmaking staat ook op de website van de Omgevingsdienst Midden- Holland, www.odmh.nl. ZUIDPLAS Het college van gemeente Zuidpias maakt bekend dat zij op 3 juli 2012 de 'Beleidsregel Hogere waarden Gemeente Zuidpias' heeft vastgesteld. Dit besluit treedt met onmiddel lijke ingang in werking en vervangt eerdere beleidsregels voor hogere waarden. Indien bij ruimtelijke procedures zoals bestemmingsplannen blijkt dat de geluidsbe lasting op woningen of andere geluidsge voelige gebouwen hoger is dan de wettelijke voorkeursgrenswaarde, kan het college van burgemeester en wethouders een hogere waarde vaststellen. De beleidsregel beschrijft de voorwaarden die hiervoor gehanteerd wor den door de gemeente Zuidpias. De beleidsregel ligt van 12 juli 2012 tot en met 23 augustus 2012 ter inzage in het raadhuis van de gemeente Zuidpias, raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Ook is het besluit te raadplegen op de website van de gemeente Zuidpias. Er is geen bezwaarmogelijkheid. De zitting van de afgevaardigden van de Welstandscommissie vindt plaats op dinsdag 17 juli 2012 van 10.00 tot 16.00 uur. Deze afgevaardigden behandelen de bouwaanvra- gen van de gemeente Zuidpias op het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel. De agenda voor de zitting ligt vanaf maandag 16 juli 2012 10.00 uur voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis. Wilt u de zitting bijwonen? Meldt u zich dan vóór 9.65 uur aan bij de receptie. Om de zitting niet te verstoren, worden na 10.00 uur géén belang stellenden meer toegelaten. De zitting van de Monumentencommissie vindt plaats op dinsdag 17 juli 2012 van 19.30 tot 21.30 uur. De Monumentencommissie behan delt de aanvragen voor een omgevingsvergun ning die betrekking hebben op een monument in de gemeente Zuidpias. De zitting vind plaats op het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel. De agenda voor de zitting ligt vanaf maandag 16 juli 2012 9.00 uur voor een ieder ter inzage in het gemeen tehuis. Wilt u de zitting bijwonen? Meldt u zich dan vóór 19.15 uur aan in het gemeente huis. Om de zitting niet te verstoren, worden na 19.30 uur géén belangstellenden meer toegelaten. De afrit Nieuwerkerk aan den IJssel (17) van de A20 richting Rotterdam is van zaterdag 16 juli 2012 van 6:00 uur tot zaterdag 16 juli 2012 10:00 uur tijdelijk voor alle verkeer afgesloten. De afsluiting is nodig voor werkzaamheden van Rijkswaterstaat aan de openbare verlichting. Op woensdag 12 september 2012 vindt de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal plaats. Op 21 augustus 2012 worden de stempassen in Zuidpias verspreid. Uw stempas zit in een enveloppe met daarop de stempel Deze enveloppe bevat uw stem pas. Met deze stempas én een identiteitsbe wijs dat niet langer dan 5 jaar is verlopen, kunt u op 12 september aanstaande in ieder stemlokaal in Zuidpias uw stem uitbrengen. Op uw stempas staat een stembureau vermeld dat dicht bij u in de buurt is. U bent niet verplicht om naar dat stembureau te gaan. Stemmen bij een ander stembureau in Zuidpias zou voor u misschien handiger kunnen zijn. De adressen van de andere stembureaus vindt u vanaf 13 augustus op www.zuidpias. nl en op de achterkant van de kandidaten lijsten, die op 30 augustus 2012 huis-aan- huis verspreid worden. De stembureaus die maximaal toegankelijk zijn voor scootmo- biels enz. staan daar ook op vermeld. Stempas kwijt? Uiterlijk 10 september tot 15.00 uur kunt u bij de afdeling Publiekszaken/verkiezingen een vervangende stempas aanvragen. Bel (0180) 330 300. Kunt u zelf niet stemmen op 12 september? Bent u op 12 september aanstaande niet in de gemeente Zuidpias en/of niet in Nederland? Of bent u om een andere reden niet in de gelegenheid om zelf uw stem uit te brengen? U heeft diverse mogelijkheden om uw stem niet verloren te laten gaan: Stemmen in een andere gemeente Als u op 12 september 2012 in een andere gemeente bent, of u weet nog niet zeker of u die dag in Zuidpias bent, dan kunt u een speciale kiezerspas aanvragen. Met deze kiezerspas kunt u in ieder stembureau in Nederland uw stem uitbrengen. Een kie zerspas wordt slechts éénmaal verstrekt. Bewaar deze dus zorgvuldig! Tot en met 29 augustus 2012 kunnen inwo ners van Zuidpias schriftelijk een kiezers pas aanvragen bij de gemeente. De beno digde formulieren hiervoor zijn verkrijgbaar bij de afdeling Publiekszaken/verkiezingen in het gemeentehuis. De formulieren zijn ook beschikbaar op www.zuidplas.nl. Als u niet beschikt over een internetverbinding, dan kunt u deze formulieren ook telefonisch opvragen via (0180) 330 300. Het ingevulde formulier kunt u samen met uw stempas (als u die al heeft ontvangen) sturen naar: Gemeente Zuidpias, t.a.v. Publiekszaken/verkiezingen, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Tot en met 7 september 2012 kunt u een verzoek om een kiezerspas ook persoon lijk in het gemeentehuis bij de afdeling Publiekszaken/verkiezingen indienen. Vergeet daarbij niet uw stempas en identi teitsbewijs mee te nemen! Stemmen bij volmacht Als u zelf niet in de gelegenheid bent om uw stem uit te brengen, kunt u een andere kiezer machtigen om voor u te stemmen. Hiervoor zijn twee mogelijkheden: 1. Zelf uw stempas omzetten in een volmachtbewijs Op de achterkant van uw stempas kunt u aangeven dat u een gemachtigde namens u wilt laten stemmen. De persoon die u machtigt, moet zelf ook een stempas van de Gemeente Zuidpias hebben en kan alleen tegelijk met zijn eigen stem maximaal twee volmacht- stemmen uitbrengen. Dus als iemand al gestemd heeft, kunt u die persoon niet meer machtigen. Op de achterkant van uw stempas vult u de gegevens van uw gemachtigde in. Vervolgens zetten zowel u als uw gemachtigde een handtekening. Uw gemachtigde moet in het stemlokaal, naast de eigen stempas en de volmacht(en), een kopie van uw identiteitsbewijs (niet langer dan 5 jaar verlopen) laten zien. Geef uw stempas alleen aan een ander mee nadat u zelf heeft ingevuld wie er voor u gaat stemmen! 2. Schriftelijk een volmachtbewijs aanvragen Als u een kiesgerechtigde inwoner van een andere gemeente namens u wilt laten stemmen, dan kunt u schrifte lijk een zogenaamd volmachtbewijs aanvragen. De persoon die u machtigt kan alleen tegelijk met zijn eigen stem maximaal twee volmachtstemmen uitbrengen. De benodigde formulieren hier voor zijn verkrijgbaar bij de afdeling Publiekszaken/verkiezingen in het gemeentehuis. De formulieren zijn ook beschikbaar op www.zuidplas.nl. Als u niet beschikt over een internetver binding, kunt u deze formulieren ook JOUW STEM Daar maak je je toch sterk voor? telefonisch opvragen via (0180) 330 300. Op het formulier vermeldt u uw eigen gegevens en die van uw gemachtigde. Daarna ondertekenen zowel u als uw gemachtigde het formulier. Het ingevulde formulier kunt u samen met uw stempas (als u die al heeft ontvangen) sturen naar: Gemeente Zuidpias, t.a.v. bureau Verkiezingen, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Als het verzoek kan worden ingewilligd, dan krijgt uw gemachtigde een speciaal groen volmachtbewijs toegezonden. Daarmee kan hij tegelijk met zijn eigen stem ook namens u een stem uitbren gen. Het indienen van een schriftelijk verzoek is mogelijk tot en met 29 augustus 2012. Stemmen vanuit het buitenland Voor uitgebreide informatie over stemmen vanuit het buitenland verwijzen wij u naar www.verkiezingen2012.nl. Meer informatie over de verkiezingen Alle informatie over de Tweede Kamerverkiezing kunt u terugvinden op www.zuidplas.nl. Hier staan ook links naar andere nuttige en informatieve websites over de Tweede Kamerverkiezing. Uw vra gen kunt u telefonisch stellen aan de mede werkers van de afdeling Publiekszaken/ verkiezingen, bereikbaar op (0180) 330 300.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 6