Sanitiem Arbeco U ziet het goed! J 1 a a a Een betere oude dag met kracht en balans Vestia schrapt nieuwbouw Zevenster Fietstocht naar oorsprong Rotte no nonsense Dé perfecte badkamer tegen een scherpe prijs, vakkundig geïnstalleerd 1.699,* €8.995,-* €2.495,-' HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 11 JULI 2012 7 Geriatrie fysiotherapie voor ouderen met beperkingen Vicieuze cirkel Wellpool Cleopatra Complete bad kamerrenovatie Complete toiletrenovatie ff fc •iWii tostiv* Wtn dofa L Geriatrisch fysiotherapeut Natalie Hofman helpt diabetespatiënt mevrouw De Jong haar conditie te verbeteren. Moordrecht -Als enige in de gemeente Zuidpias mag Natalie Hofman (26) zich specialist noemen in het geven van fysiotherapie aan kwetsbare oude ren. "Veel mensen vinden een rollator een stap achteruit. Ik zeg dan: néém 'm nou gewoon." Zeven jaar heeft ze er in totaal voor gestudeerd. Nu is Hofman alweer een jaar aan de slag als geriatrisch fysiotherapeut. "Na de algemene fysiotherapiestudie heb ik me ge specialiseerd in ouderen die in het dagelijks leven met beperkingen te maken krijgen. Ze worden minder beweeglijk, kunnen niet zelf uit hun stoel opstaan, de trap niet meer op, of geen boodschappen meer doen. Vaak hebben deze mensen daar naast andere aandoeningen, aan het hart of de longen bijvoorbeeld. Door mijn opleiding heb ik daarover meer kennis in huis dan de reguliere fysiotherapeut en weet ik bijvoor beeld ook wat de invloed van me dicijnen kan zijn op het dagelijkse functioneren." Met oefentherapie kan vaak een deel van de beweeglijkheid worden teruggewonnen. "Ik laat mensen trainen op de loopband, de step en de hometrainer. We doen wat met gewichtjes, maar we gebruiken zo min mogelijk krachtapparatuur. Het gaat om het functionele trainen van bijvoorbeeld lopen en het bewaren van het evenwicht. Als mensen toch hulpmiddelen bij de dagelijkse bezigheden nodig hebben, kan Hofman ook daarbij adviseren en instructies geven. "Een rollator bijvoorbeeld kan het leven voor mensen een stuk makkelijker maken. Al is het voor velen letterlijk en figuurlijk wel even wennen om met zo'n hulpmiddel te lopen." Ouderen en bewegen: het blijft een lastige combinatie, weet Hofman. "Ouderen zijn vaak bang om te val len, soms omdat ze dat al eens is overkomen. Door die angst worden Zuidpias - De besprekingen tussen woningcorporatie Woonpartners Mid den-Holland en het Vestia-bestuur over de overname van het woonbedrijf in Zuidpias, zijn mislukt. Daarmee dreigt de nieuwbouw van onder meer se niorencentrum De Zevenster in Zevenhuizen opnieuw op de lange baan te worden geschoven. De gemeente Zuidpias overlegt zo spoedig mogelijk met alle betrokken partijen. ze ook bang om te bewegen. Zonder beweging, wordt het lichaam juist kwetsbaarder; zo ontstaat een vi cieuze cirkel, waar ik mensen graag uit wil halen en houden." Hofman is niet bang om mensen te zwaar te belasten. "Ouderen kunnen best veel aan." Diabetespatiënt Mevrouw De Jong (81) weet wat het is. Twee keer per week zit ze bij Fit Et Fun Sports, waar Hofman praktijk houdt, tien minu ten op de fiets. Haar teller geeft aan dat ze inmiddels een kilometer in de benen heeft, '"s Avonds voel ik het wel, dan ben ik echt moe." Het programma dat ze bij Hofman volgt, duurt elf weken en is speciaal ge richt op diabetespatiënten. "Door te sporten kunnen deze mensen voor komen dat ze steeds meer medicatie nodig zullen hebben. Veel bewegen kan het verschil betekenen tussen tabletjes slikken en insuline moeten spuiten." Mevrouw De Jong: "Bij de controle bij de dokter zullen we zien of het zin heeft gehad." Behalve aan mensen met diabetes, biedt Hofman ook sportieve bege leiding aan Parkinson-, COPD- en hartpatiënten en aan mensen die een hersenbloeding hebben gehad. Volgens 'het boekje' worden alleen patiënten ouder dan 74 jaar geria trisch genoemd. Toch ziet Hofman als geriatrisch fysiotherapeute ook jongere mensen. "Iemand die tien jaar jonger is, kan door medische problemen dezelfde behandeling nodig hebben als een geriatrische patiënt. Aan de andere kant heeft een tachtigjarige die bij wijze van spreken nog naar Gouda fietst, bij mij niets te zoeken. Als het nodig is zal die persoon 'gewone' fysiothera pie krijgen." Het nieuws is een paar dagen oud, als Zevenster-bestuurder Wim An- sen wordt gevraagd een reactie te geven op de mislukte overname. "Ik heb het bericht uit de krant verno men. Een inhoudelijke reactie van Vestia heb ik nog niet. Het is heel jammer dat de overname niet door gaat, want het is absolute noodzaak dat onze nieuwbouw er komt. Ik ben eigenlijk verbaasd dat ik helemaal niet betrokken ben in het overleg tussen Vestia en Woonpartners. Geen idee dus hoe we er nu eigenlijk voor staan." Begin mei werd duidelijk dat de in financiële problemen verkerende woningcorporatie Vestia zich terug wilde trekken uit nieuwbouwpro jecten waarvoor nog geen paal de grond in is gegaan. Net als voor De Zevenster in Zevenhuizen, geldt dat voor woonzorgcomplex De Twee master en de wijk Esse Zoom Laag in Nieuwerkerk aan den IJssel. Een woordvoerder van de gemeente Zuidpias laat met betrekking tot dit. laatstgenoemde project weten dat Vestia hier slechts een 'onderaan nemer is' en dat Vestia hierin dus maar een beperkte rol heeft. Bovengenoemde nieuwbouwloca- ties staan expliciet genoemd op een lijst van projecten die geen door gang vinden en die Vestia op 25 juni aan het ministerie van Binnen landse Zaken heeft verstuurd. In een brief geeft Vestia aan dat het gaat om projecten die het wil schrappen. Maar nog niet voor alle projecten is duidelijk in hoeverre Vestia, juri disch gezien, gebonden is. Half mei werd bekend dat wo ningcorporatie Woonpartners Mid den-Holland plannen had om alle woningen, nieuwbouwprojecten, personeel en het Nieuwerkerkse kantoor van Vestia Zuidpias over te Regio - Natuur- en Vogelwacht Rotta organiseert voor zaterdag 14 juli een fietstocht naar de oorsprong van de Rotte. De route voert langs het riviertje en biedt tal van bezienswaardigheden. Gestart wordt vanaf het Tref punt aan de Hoeksekade 164 in Bergschenhoek. De deel nemers worden om 13.00 uur ontvangen met koffie. Zij krij gen eerst een fotopresentatie te zien van hetgeen men on derweg kan verwachten. Vanaf 13.30 uur kunnen de deelne mers vervolgens van start gaan voor de tocht over 22 kilometer. De eerste dertig fietsers die zich aanmelden krijgen een versnape ring voor onderweg mee. Bij te rugkomst krijgt men in het Tref punt iets te drinken en kunnen belangstellenden een bezoekje brengen aan imkerij De Moerbij, die op het Rotta terrein geves tigd is en die het gehele week end geopend is in verband met de landelijke open imkerijdagen. Deelname aan de fietstocht kost 3,- euro. Trefpunt Rotta beschikt over een gratis oplaadpunt voor de elektrische fiets. nemen. Daarmee was er voor be trokken partijen goede hoop dat er mogelijk toch toekomst was voor de nieuwbouwprojecten in de ge meente. De enige locatie waar Vestia Zuid- plas binnenkort nog een 'eerste' paal de grond in slaat, is de voor malige Bac-locatie in Moerkapelle. Nadat daar in maart de echte eerste paal werd geslagen voor een com plex van winkels, zeven huurappar- tementen en een zalencentrum voor de Nederlandse Hervormde Kerk, ging in mei de aannemer failliet en lag de bouw vier maanden stil. Na het bereiken van overeenstemming met een nieuwe aannemer, wordt de bouwplaats nu opgeschoond en opnieuw ingericht. Volgens Vestia Zuidpias begint het werk weer na de bouwvakantie. Voor de huurders van 2700 eenge zinswoningen, appartementen en flats van Vestia Zuidpias, duurt de onzekerheid over de toekomst van hun huisbaas voort. Ook de Stich ting Huurdersbelangenorganisatie Waddinxveen/Zevenhuizen-Moer- kapelle, die de huurders van Woon partners vertegenwoordigt, spreekt haar zorgen uit over de ontstane situatie. In een verklaring stelt de huurders belangenorganisatie opgelucht te zijn omdat er door het niet overne men van Vestia Zuidpias voor Woon partners geen nieuwe onbekende risico's ontstaan. "Anderzijds blijven de zorgen bestaan, daar de molen steen Vestia alleen maar zwaarder wordt en de problemén niet bepaald de wereld uit zijn. Woonpartners moet net als vele andere corporaties een flink bedrag mee gaan betalen en dit moet ons inziens op de lange duur wel ten laste komen van de huurders, die de belangrijkste bron van inkomsten zijn." Heldere lijnen en vormen zonder concessies te doen aan het comlort. Met een Well Pool haalt u een bad in huis die met vrijwel elke stijl te combineren is. In vier maten en een drietal vormen (Soft, Oval en Square). Al deze baden zijn los ver krijgbaar maar kunnen ook allemaal uitgevoerd worden als systeembad. Tevens kunnen ze voorzien worden van een badrandcombinatie. Bad incl. badrandcombi - Douchecabine - Thermostatische douchemengkraan - Glijstangset - Douche put - Meubel met spiegel en verlichting - Wastafelmengkraan - Wandeloset met closetzitting - Inbouwreservoir met drukplaat - Handdoekradiator - Ligbad met badmengkraan - Af doucheset - Badafvoer - Wand en vloertegels inclusief montage! - Wandcloset met closetzitting - Inbouwreservoir met drukplaat - Fontein met kraan - Wand en vloertegels - inclusief montage inclusief montage: Vraag naar de voorwaarden j V Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180)31 41 12 Fax: (0180)31 99 93 info@arbeco.nl Openingstijden: Ma t/m vrij 09.00 - 18.00 uur Vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur Za 08.30 - 16.00 uur www.arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 7