Steengoede keigave jeugdweek Boulers tonen klasse Exposities Birgitta Sundström Jansdotter Oudheidkamer open Olympisch avontuur Lijesen voorbij Oefen- en bekerprogramma Nieuwerkerk HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 1 AUGUSTUS 2012 11 Jeu de boules nlf iWfiWVn s!m> Voetbal Nieuwerkerk aan den IJssel - Steen goed en keigaaf, niet zomaar twee superlatieven. De organisatie van de jeugdweek hoopt op een 'keigave week voor tieners, een week die je als jongere tussen de tien en veer tien jaar niet mag missen'. In de week van dinsdag 6 augustus tot en met vrijdag 10 augustus is er bij de tent op het sportveld in het Essepark iedere dag een steengoed programma. Het programma start dagelijks om 16.30 met een introductiespel waar na er gesmuld kan worden pannen koeken of een barbecue. Het spek- "Als organisatie kijken we al tijden uit naar deze week en zijn de voor bereidingen in volle gang. Wij doen steengoed ons best om er alles uit te halen. Kom jij er voor zorgen dat deze week keigaaf gaat worden?", roepen de mensen van de jeugd week jeugdig Nieuwerkerk op. Voor meer informatie: www.tiener- week.nl takel van de avond een zeskamp, speurtocht of toneelspel waarbij iedere tiener betrokken wordt. Om 20.30 - als de energie op is - wordt met cola en chips. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Midzomer toernooi dat zaterdag 28 juli bij Jeu de boulesclub Nieu werkerk werd gespeeld was er één voor de statistieken. Van de ruim veertig deelnemers waren er zes die maximaal scoorden en zo hun stand voor het interne clubkampi oenschap 'Superprestige' oppoets ten. In lange partijen onder goede weerscondities werd tactisch goed gespeeld wat de score ten goede kwam. Aan het einde van de mid dag was het klassement van de spelers met de maximale wed strijdscore: Conny Smithuis (saldo 26), Peter Troost (saldo 24), Cees Hoogendoorn (saldo 22), John de Vries (saldo 19), Frank van Gorcum (saldo 18), Rob Brökling (saldo 16). Regio - De Nieuwerkerkse kunste naar Birgitta Sundström Jansdotter exposeert met drie andere kunste naar in de Pulchri Studio aan de Lange Voorhout 15 in Den Haag. Vier hedendaagse kunstenaars ver beelden ieder op andere wijze het thema Nocturne. De expositie wordt zaterdag 4 augustus geopend. Sundström Jansdotter doet ook mee aan twee andere exposities bij Pul chri Studio. De Hedendaagse Por tretten opent ook op 4 augustus en Klein Formaat is te zien van 28 juli tot 19 augustus. Voor meer informatie: w(ww.pulchri. nl of www.zwe'edekunst.nl Met voormalige Nieuwerkerkse gemeentepetten als pr voor de toekomst van de Oudheidkamer. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel is zaterdag 4 augustus open van 14.00 tot 17.00 uur. Te zien is, naast de vaste collectie, de wis selexpositie 'Vlijt van vroeger' met merklappen en ander borduurwerk uit eigen bezit en uit bruiklenen. De Oudheidkamer van de HVN is en is te vinden aan de 's-Gravenweg 6a in de monumentale boerderij Nooit Gedacht. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180-312228. Londen/Nieuwerkerk - Voor de Nieuwerkerkse zwemmer Basti- aan Lijesen is zondag bij zijn eerste optreden op de Spelen de hoop op Olympisch eremetaal direct vervlo gen. Waar er op de 100 meter rug slag zestien door mochten naar de halve finale, eindigde Lijesen op een 23e plek. De 21-jarige zwemmer zwom in de series een tijd van 54.88. Dat is een seconde langzamer dan de tijd waarmee hij zich in april van dit jaar kwalificeerde voor de Olympische Spelen. Teamgenoot Nick Driebergen uit Amsterdam klokte 53.62, maar moest in de halve finale alsnog anderen voor laten gaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voet balvereniging Nieuwerkerk start zondag 5 augustus het oefen- en be kerprogramma. De eerste oefenwed strijd, op zondag 5 augustus, is tegen CKC, aanvang 14.30 uur. Dinsdag 7 (19.30 uur) en zondag 12 (14.00 uur) volgen thuiswedstrijden tegen Excel sior en Nieuwkoop. De eerste bekerwedstrijd spelen de mannen van Nieuwerkerk bij Oranje Wit op zondag 18 augustus, aan vang 15.00 uur. Daarna volgen wed strijden tegen SHO (uit) op dinsdag 21 augustus om 19.00 uur en tegen Heinenoord (thuis) op zaterdag 25 au gustus om 14.00 uur. Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. 10180) 31 41 12 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11