Vissen leggen het loodje in Ringvaart en slootje Dromen, durven, doen bij Kern Kinderopvang HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 1 AUGUSTUS 2012 15 Hoogheemraadschap onderzoekt oorzaak vissterfte intratuin Zuidpias in de race voor Europese vakprijs TimmersSport stopt met fitness Droomdekentjes maken Moerkapelle - Waaraan zijn afge lopen weekend honderden vissen in het slootje bij het Rehobothplant- soen en in de Ringvaart overle den? Het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard laat watermonsters en dode vissen onderzoeken. Zaterdag begon het, volgens be woonster van het Rehobothplant- soen Susan Smit: "In het slootje troffen we honderden kleine en middelgrote dode vissen aan. Zon dag waren tot onze schrik ook veel grote karpers dood. Mijn zwager, die koikarpers heeft, kwam met een testsetje en heeft het water onder zocht op zaken als PH-waarde en nitraat- en zuurstofgehalte. Dat bleek allemaal goed te zijn. Aan het warme weer lijkt het dus niet te hebben gelegen. We denken nu aan verontreiniging van het water met bijvoorbeeld landbouwgif." Kinderen uit de buurt van het Re- hobothplantsoen iaten met plastic handschoenen aan de dode vissen zien. De bewoners meldden de vissterfte zondag via internet bij de gemeen te. Maar omdat de vissen begon nen te stinken en het slootje bij het plantsoen grenst aan een skate- baan en een speeltuintje, wilden de buurtbewoners de dode dieren zo snel mogelijk laten opruimen. "Een Om ziekten te voorkomen verwijderen medewerkers van de dierenambulance maandag dode vissen uit de Ringvaart. buurman heeft de dierenambulance gebeld en die heeft de vissen afge voerd. Monsters Maandag kwamen medewerkers van de dierenambulance opnieuw in actie aan het Noordeinde, waar ze dode vissen uit het water van de Ringvaart haalden om ziekten te voorkomen. Omdat het in totaal om honderden vissen gaat, is de sterfte nu een zaak van het Hoog heemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard. Na een eerste onderzoek van het water, waaruit bleek dat er geen sprake is van zuurstoftekort, zijn opnieuw monsters genomen. Die worden nu in een laboratorium ge analyseerd. Ook worden dode vissen onderzocht op schimmels. De resul taten van de onderzoeken worden eind deze week verwacht. Maandag heeft de gemeente ook een inlaat opengezet om zuurstofrijk water in te laten. Zevenhuizen/Regio - Meerdere locaties van Kern Kinderopvang Randstad hebben onlangs meege daan aan dag in het thema 'Dromen, durven, doen'. De dag werd georga niseerd door Buitenschoolse opvang Het Kwartelnest in Zevenhuizen. Gekozen was voor buitenactivitei ten bij voetbalvereniging Groene- weg, maar het weer werkte toen nog niet mee en dus verhuisden de activiteiten naar de sportzalen van dorpshuis Swanla. Bijna honderd kinderen hebben genoten van een dag vol sportieve spellen in het thema dromen, dur ven, doen: pyjamabroekenrace, slaapwandelen, dromen vangen en nachtmerries. De deelnemers kre gen een vaantje als aandenken. Een dag lang plezier met dromen, durven, doen. Zevenhuizen - Intratuin Zuid- plas is genomineerd voor een Europese vakprijs in de categorie 'meest innovatieve tuincentrum'. Naar de prijs dingen tuincentra mee in Duitsland, Engeland, Bel gië, Frankrijk, Nederland, Spanje, Ierland, Italië en Zwitserland. De nominatie voor de Graines d'Or is aangedragen door een professionele jury van journalis ten, leveranciers, bloemenexpor- teurs en andere toonaangevende vertegenwoordigers uit de tuin- branche. Intratuin Zuidpias is beoordeeld op criteria als conceptontwikke ling, innovatie in verkoop en be leid voor duurzame ontwikkeling. De prijzen worden op 5 december uitgereikt in de Parijse nachtclub Lido op de Champs Elysees. Be halve Intratuin Zevenhuizen zijn vijf andere Nederlandse tuincen tra genomineerd. Zevenhuizen - TimmersSport in Zevenhuizen is per 30 juli ge stopt met het aanbieden van fit ness. De sportschool die al ruim 38 jaar in dorpshuis Swanla is gevestigd, kon de huur niet lan ger opbrengen. Eigenaar Jan Timmers licht de sluiting van de fitness toe: "Door zware concurrentie en een aan houdende recessie hebben we de afgelopen jaren een aanzienlijk verlies geleden op onze fitness." Het bestuur van de stichting Dorpshuis Swanla heeft de huur van de fitnessruimte opgezegd. Wat er met de ruimte gaat ge beuren, is nog niet duidelijk. Jan Timmers zegt in Zevenhuizen door te zullen gaan met judo-, zumba, kickboks- en andere les sen. Buiten Zevenhuizen zoekt hij verder naar nieuwe fitness ruimte. Moerkapelle - In het Rode Kruis- gebouw aan Moerveen 1 wordt dinsdag 7 augustus weer druk gewerkt aan droomdekentjes voor ernstig zieke kinderen. Aan vang 13.30 uur. Een ieder die zijn steentje wil bij dragen is welkom. De organisatie zorgt voor leuk gekleurde stofjes, fiberfill en garen. Alles kan en mag deze middag: iedereen kan zo aan de slag en het dekentje kan ook thuis afgemaakt wor den. Het droomdeken kan met de hand, maar mag ook op de naai machine gemaakt worden. Voor de meisjes zijn er stofjes met prinsessen of bloemetjes, voor de jongens Cars- of voet balstofjes. De collectie droomdekentjes is tot eind augustus in de biblio theek van Zevenhuizen te bekij ken. In de bibliotheek zijn ook artikelen te koop waarvan de opbrengst bestemd is om nieuw materiaal te kopen. Voor meer informatie: 06-27516209.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15