Moerdregt Brug stelt veerkracht nieuwe pont op de proef Bijna niets gevangen in De Gouwe Start nieuwe leesgroepen in Moordrecht Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt HART VAN HOLLAND I MOORDRECHT I 1 AUGUSTUS 2012 19 Vier miljoen euro voor het Zuid-Hollandse veer Hengelsport Zorgpartners Midden-Holland Vervolg van voorpagina Moordrecht - De veerdienst tus sen Gouderak en Moordrecht heeft te lijden onder de opening van de Gouderaksebrug. Exploitant en schippers hopen op betere tijden na de bouwvakantie. Veereigenaar Verburg was naar ei gen zeggen goed voorbereid op de komst van de randweg en de brug. Vorig jaar nog ontving hij van de provincie Zuid-Holland een bedrag van 275.000 euro exclusief btw, waarmee hij de helft van de nieuwe pont 'Veerkracht' kon bekostigen. De provincie licht toe, waarom de subsidie is toegekend, ondanks de komst van brug en randweg: "Ge deputeerde Staten hebben destijds navraag gedaan bij de exploitant. Die verwachtte wel een dip in de vervoerscijfers kort na de opening van de nieuwe brug, maar stelde de toekomst vol vertrouwen tegemoet te zien met zijn nieuwe veerpont, die duurzamer, praktischer, groter en zuiniger is dan de twee kopla- ders die hiervoor de veerverbinding maakten." Omdat de exploitant verder aan alle gestelde subsidie- vereisten voldeed, hebben Gedepu teerde Staten de subsidieaanvraag gehonoreerd. Om de problemen rond de 'Veer kracht' te bespreken, liet het ge meentebestuur van Ouderkerk vorige week de leden van twee raadscommissies hun zomervakan tie onderbreken. In een ingelaste vergadering bleken alle partijen de veerverbinding te willen behouden, maar werd ook duidelijk dat een gemeentelijke subsidie er in ieder geval niet in zit. Voor een definitief oordeel over de situatie rond het veer, vindt de gemeenteraad het te vroeg. De raad kijkt de situatie nog een aantal maanden aan en wil de reactie van de provincie Zuid-Hol land op de door veerbaas Verburg ingediende planschadeclaim af wachten. Fietsverkeer Hoewel het veer de verbinding vormt tussen Ouderkerk en Zuid- plas, is er geen formeel overleg tussen beide oevergemeenten. Een woordvoerder van Zuidpias: "De ge meente Zuidpias heeft geen rol bij de instandhouding van deze veer verbinding. Met alle bezuinigingen zijn we eenvoudigweg ook niet in staat het veer in financiële zin te ondersteunen. We beseffen dat de functie van het veer met de opening van de Gouderaksebrug is gewijzigd. Het veer is nu van belang voor het fiets- en recreatieve verkeer. De ge meente Zuidpias hoopt dat de veer verbinding voor deze categorieën behouden blijft." Of Verburg trek heeft in een func tie als voet-/fietsveer? "Dan vaar Veel (gemeentelijke) veren die een sociale danwel recreatieve functie hebben, kampen met sterk verouderd materieel. Vervanging is zeer kost baar, zeker in verhouding tot de inkomsten. Het Rijk heeft in 2006 een Verenfonds ingesteld, waaruit provincies een subsidieregeling kunnen fi nancieren, mits zij eenzelfde bedrag inleggen. De provincie Zuid-Holland heeft in 2007 een bedrag van 2.220.000 euro ontvangen en legt daar een gelijk deel naast, vanuit de bijdrage voor verkeer en vervoer die zij jaarlijks van het ministerie ontvangt. In totaal is voor het Verenfonds dus 4.440.000 euro beschikbaar. Daarmee kunnen investeringen in nieuw bouw of renovatie worden betaald. De voorziening is niet bedoeld voor het afdekken van exploitatietekorten. ik tegen dezelfde kosten, met nog minder opbrengst. Nee, dus." Voor schipper Van Herk zit het werk er vandaag op. Hij pakt zijn tas en Henk van Herk op zijn geliefde stek. springt bij Gouderak op de kant. Hij heeft geen flauw idee wanneer er voor hem duidelijkheid komt. "We merken het vanzelf." Moordrecht - HSV Moordrecht viste zaterdag 28 juli in de Gouwe. Onder prima weersomstandighe den ging de wedstrijd in dit grillige water van start. "Het is hier altijd alles of niets", weet een van de vissers te melden. Ditmaal was het bijna niets. Het water stroomde niet en de vis had er weinig zin in. Er werd gevist met de vaste stok en met de feeder. Met de vaste stok werd af en toe een klein visje ge vangen en met de feeder werd met moeite een maatvis gevangen. Met veel geduld en volharding kreeg Ron Hofland het voor elkaar om een tweetal brasems en wat maat- vissen te vangen, dat was genoeg voor de dagoverwinning. In totaal werd er door zes man 18,98 kilo gevangen. In de A-groep won Sjaak Vonk met 2.105 gram, tweede werd Willem de Zwart met 2.009 gram en derde Cees van de Heuvel met 1.9411 gram. In de B-groep werd Ron Hofland eerste met 3.213 gram, Peter van de Roek tweede met 1.500 gram en derde Kees Dekwaadsteniet met 1.079 gram. De C-groep werd gewonnen door Michel van Bergen met 1.677 gram. Moordrecht - Bibliotheek De Groene Venen en Stichting Senia houden maandag 10 september een informatiebijeenkomst voor mensen die belangstelling hebben voor een leesgroep Nederlandse literatuur en/of een leesgroep ge schiedenis. De informatiebijeen komst vindt plaats in de bibliotheek aan de Sportlaan 3b en begint om 10.00 uur. Veel mensen die graag lezen hebben te weinig mogelijkheid om over de gelezen boeken te praten. Zij zou den graag deel uitmaken van een leesgroep. Maar in de praktijk blijkt het lastig om zich aan te sluiten bij bestaande groepen of om een ei gen groep op te richten. Stichting Senia richt in heel Ne derland leesgroepen op, waaron der ook specifiek voor mensen die graag romans lezen met een histo rische achtergrond. Ondersteuning wordt geboden bij het opstarten middels de zogenoemde leeswij zers. Door mee te doen aan een leesgroep komen mensen vaker tot lezen en tot gesprekken met ande ren over uiteenlopende thema's. Eigentijdse literatuur Een Senia leesgroep bestaat uit zes tot acht personen. Elk seizoen kunnen zij zeven titels kiezen uit een uitgebreide Nederlandse li teratuurlijst en een geschiedenis literatuurlijst. Daarin staat veel eigentijdse literatuur die goed toe gankelijk is voor een breed publiek. De leesgroepen krijgen bij ieder gekozen boek informatie aange reikt over het boek en de auteur, met vragen en discussiepunten. Daardoor kunnen de leesgroepen na de oprichting op eigen kracht, zonder dat er een externe deskun dige bij aanwezig is, tot zinvolle besprekingen komen. De kosten voor deelname aan een leesgroep zijn 28,50 euro per jaar. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de bibliotheek of bij Stichting Senia: info@senia.nl of door te bellen met 0570-562656. Ook zonder aanmelding is iedereen van harte welkom. Voor meer informatie: www.senia.nl Moordrecht - In de week van 6 tot en met 10 augustus vinden in Centrum Moerdregt de volgende activiteiten plaats: Maandag 6 augustus, 10.30 uur Koersbal, een leuk spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30-16.30 uur biljarten, van 14.15-16.00 uur sjoelen. Dinsdag 7 augustus, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. Van 18-30-19.30 uur Zingen bij de piano, u hoeft geen zangta lent te zijn, plezier in het zingen staat voorop. m Woensdag 8 augustus, 14.30 uur Bingo, het populaire cijfer- spel met voor elke deelnemer een prijsje. Donderdag 9 augustus, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw geheugen vitaal en actief met spelletjes, quizzen en oefenin gen. Van 14.15-16.00 uur Spel- middag: onder andere rummikub, scrabble, sjoelen en Wii. Vrijdag 10 augustus, 14.30 uur 'n Glaasje in de Kroon, een ge zellige middag met een hapje en een drankje. Informatie over deelname en ta rieven is op te vragen bij de re ceptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of telefo nisch via 0182-373844.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19