V wmpmetm&e* www.edplaizier.nl Drie uur slaap na stappen met The Partysquad Baron Pierre de Coubertin Tuin-en terreininrichting WERKEN IN VAKANTIETI7D deHaij van derWende I advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 1 AUGUSTUS 2012 3 Matthijs reisleider bij het GoGo-team op Mallorea °ndeZ" 0Ud"n Meedoen is belangrijker dan winnen... Thuis in de regio. Door Annemieke de Nijs Waddinxveen- "Het reisleiderschap is een verslaving, het geeft een enorme kick als je je gasten een top- vakantie kan laten beleven met zon, zee, strand en de beste feesten!" Ne gentien jaar is hij en nu al bevlogen als een professional met jarenlange ervaring. Waddinxvener Matthijs Haagsman bleef niet dichtbij huis voor extra vakantiezakgeld. In juli en augustus verblijft hij op Mallorca voor jongerenorganisatie GOGO. Menig jongeman zal ervan dromen: werken met de zon op je bol op een prachtig eiland, terwijl je het aan spreekpunt bent voor uitgelaten groepen vakantievierende meiden. Matthijs beleeft deze droom deze zomer op Mallorea. Als reisleider kent hij de proppers, hoteliers, bar mannen en stranden van het Spaan se eiland inmiddels als zijn broekzak en begeleidt hij elke avond kroegen tochten, jeepsafari's en bezoeken aan een van de grootste discotheken ter wereld. Bovendien maakt hij door Het Gogoteam op Mallorca, met Matthijs als tweede van links. de grote feesten die hij in goede ba nen leidt kennis met artiesten als La Fuente, Yello Claw, Lady Bee en DJ Ziggy Stardust. Het klinkt zo uitbun dig als het maar zijn kan, toch heeft ook deze baan volgens Matthijs een keerzijde: verantwoordelijkheidsge voel en hard moeten werken. Om reisleider te worden voor GOGO moetje volgens de student aan het Öpfjf 1 y houHa* er> vaknr,bedenkpr. Grafisch Lyceum sociaal, spontaan, commercieel ingesteld, servieege- richt en onvermoeibaar zijn. Alleen met deze eigenschappen kom je door de strenge selectieprocedure die moederorganisatie Sundio Group hanteert. Van de 1500 sollicitanten werden er dit jaar slechts zeventig aangenomen. Vooral 'het onvermoeibaar zijn' blijkt op de plaats van bestemming aangekomen wel eens een beproe ving. Ondanks zijn onuitputtelijk lijkende enthousiasme en energie noemt Matthijs vermoeidheid als nadeel van zijn job. "Ook na een avond stappen moet je 's ochtends weer nieuwe gasten ophalen van de luchthaven en je administratie bij houden. Drie uur slaap is geen onge wone situatie. Als reisleider werkje zeven dagen per week en de druk is hoog, dus ondanks zon, zee en feest mis je soms het vakantiegevoel." Toch is er volgens Matthijs 'geen mooier merk dan GOGO' en ver wacht hij dat het, nadat hij inmid dels drie weken heeft kunnen wen nen, vanaf nu 'een groot feest zal zijn'. Hij maakt in een zomer tijd ontzettend veel mee en geniet daar duidelijk van. "Na de eerste Totally Summer, het bekende feestcon- cept van GOGO in samenwerking met SLAMFM, van het seizoen nam Ruben van The Partysquad tijdelijk mijn werk over en begeleidde hij mijn gasten vanuit Club 10 in Palma terug naar El Arenal. Dit zorgde voor hilarische taferelen, de Spaanse buschauffeur wist niet wat hij meemaakte. Hierna heb ben we nog doorgefeest met Ruben en Jerry in El Arenal. Ja dat zijn de mooie dingen!" Je weet dat de klok komkommertijd belende pianomuziek Je weet dat de klok komkommertijd slaat als... - de Volkskrant een showbizzrubriek be gint; - Brabantse graancirkels een prominent onderwerp is in een talkshow van de pu blieke omroep die op prime time wordt uitgezonden; - Lingo herhalingen uitzendt; - ondergetekende een halve pagina mag vullen met zijn column. De kranten die nu uitkomen zijn eigenlijk te dun om te functioneren als kattenbakbo dem. De minicourantjes zijn niet bij machte om het plasje van de poes te absorberen. Als lezer van de krant voel ik me nu een verstekeling in eigen land. Televisie biedt geensoelaas. Op het eerste gezicht tenminste, want als ik de televisie gids achterin het dunne krantje bestudeer zie ik genoeg programma's die de moeite waard zijn om te kijken. Ruwe diamanten van het laagseizoen, komkommers van pa relmoer zijn het. Het probleem is dat de programmering is afgestemd op de kijkers met lange adem en nachtbrakers. Neem het programma 'Afscheid van studio Plantage', waarin presentatoren en televisiemakers praten over de inmiddels opgedoekte stu dioruimte naast Artis. Leuk, om hoofdrol spelers decor te zien worden en vice versa. Maar door het programma vol talking heads te programmeren rond middernacht, houd ik mijn aandacht er niet .bij. Zelfs niet als de heren van Jiskefet aan het woord komen. Na tien minuten dut ik in met de voortkab belende pianomuziek op de achtergrond. De luiken gaan toch toe als de nacht valt, hoe spannend een programma soms ook is. Als liefhebber van misdaadseries lik ik bij voorbeeld mijn vingers af bij The Killing, de Deense crimi die elke werkdag wordt uitge zonden door de KRO. Zes weken lang crimi op doordeweekse dagen, daar kan je mij voor wakker maken. Daar moet je me ook voor wakker maken want halverwege val ik in slaap. Omdat kinderen wakker zouden liggen van het bij vlagen angstaanjagende programma, wordt het om kwart voor elf 's avonds uitgezonden. Als liefhebber lig ik er al niet meer wakker van, met als gevolg dat ik de volgende ochtend - gewekt door zonne stralen die zich langs mijn Veluxen wurmen - aangewezen ben op UitzendingGemist om de tweede helft van de crimi te bekijken. Pareltjes genoeg maar ze missen de vaart. Zomergasten bijvoorbeeld, speciaal ont worpen voor het laagseizoen. Drie uur lang praten met op de achtergrond alleen het rustgevende gezoem van een airconditio ning. Onhollywoodse arthousefilms, die het tempo van de hedendaagse cinematografie ontberen, worden dagelijks uitgezonden op tijdstippen dat de televisie verder alleen hijg- en kreunreclames toont. De media- kanalen lijken de zomer aan te grijpen als een moment om te onthaasten. Ik heb het al gehad met die komkommertijd. Geef de slinger van het uurwerk maar een slinger, op naar de tijd dat kranten op de mat ploffen in plaats van neerfladderen. De uitspraak 'meedoen is belangrij ker dan winnen' wordt nogal eens toegedicht aan de oprichter van de moderne Olympische Spelen, Pierre de Fredy, baron van Coubertin, ook wel bekend als Baron Pierre de Cou bertin. De uitspraak is echter niet van hem, het is volgens Wikipedia waarschijnlijk een samenvatting van een citaat van deze tweede voorzit ter van het IOC. 'Baron Pierre de Coubertin', dat is de oplossing van de puzzel van vo rige week. We kregen op de redactie nogal wat oplossingen binnen van deze puzzel. Fijn om te weten dat u weer zo prettig bent bezig geweest. We verzamelen de oplossingen ech ter niet, want er viel niets te win nen. De inzenders hebben ongetwij feld de uitspraak van Coubertin in gedachten gehad. Puzzelen voor een fiets Twee weken geleden werd er wel een prijspuzzel gepubliceerd. Er is een spiksplinternieuwe fiets mee te winnen. Om ook de vakantiegangers de kans te geven mee te dingen naar deze mooie prijs, is de puzzel nog steeds te downloaden: www. hartvanholland-online.nl. Oplossin gen zijn welkom tot en met donder dag 30 augustus. Barbecuen Ook deze week verrassen wij u weer met een prijspuzzel. Blader snel door naar pagina 17 en ontdek hoe u aan een prachtige Weber barbecue kunt komen. Barbizonlaon 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3