Uniek fietsgebied Eendragtspolder nadert voltooiing Troost Natuurwandelingen door en om het Koornmolegat HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 1 AUGUSTUS 2012 7 Een rondje Rotte met verslaggever Cees Visser - Tuinvlindertelling Hooien met het IVN Stond in Venetie op een brug Wilde daar voor altijd blijven Moest toch naar Holland terug Eet ik als troost alleen olijven Harry de Jong iv - - «T3SK De skyline van Nesselande. Vanaf het nieuwe fietspad is de weg naar de roei baan nog afgesloten. Een stukje Middelweg op weg naar Oud Verlaat. Zevenhuizen - Met de opening van het twee kilometer lange fietspad is de herinrichting van de Eendragtspolder weer een stapje dichterbij gekomen. Het moet uitkomen op fietspaden rond de twee kilometer lange Olympische roei baan. Daarnaast gaat het pad aansluiten op fietsgebieden rond de Rotte. Het is nu nog even behelpen, maar de contouren van een uniek recreatiege bied worden steeds duidelijker. Door Cees Visser Het pontje vaart naar het Blijswijkse Verlaat. Op bescheiden schaal wordt al ge bruik gemaakt van het kersverse fietspad. Het Moerkapelse echt paar Duursma bijvoorbeeld is via de nieuwe route onderweg naar Rotterdam en Bleiswijk. Gevraagd naar hun mening over het nieuwe pad, stellen beiden: "Het is een gro te verbetering ten opzichte van de drukke Middelweg en, wanneer de omgeving volgroeid is, zal het een prachtige route zijn. Gezien vanaf het kanaal kan je echter beter naar het landelijk gebied rechts kijken dan naar de skyline van Nesselande aan de linkerzijde. Wij zijn regel matige fietsers en zullen dus veel van de nieuwe route gebruik ma ken. Overigens is het landschap wel veranderd; wij hebben nog meege maakt dat Ommoord niet bestond." Ophef Ook Ina en Wim van der Hoek uit Zevenhuizen zijn lovend over de nieuwe weg. "Dit wordt allemaal vast heel mooi, zeker wanneer alles begroeid is. Zo'n landelijk fietspad is een verademing vergeleken met de drukke Middelweg. Het gebied wordt heel leuk ontwikkeld en zal veel meer mogelijkheden voor re creatie bieden. Verder sluit het prachtig aan op het gebied rond de Rottemeren." Voor Hetty uit Nieuwerkerk aan den IJssel was het even zoeken voordat ze het nieuwe fietspad had gevon den. Gevraagd naar haar mening, is zij ietwat sceptisch: "Er is nogal wat ophef over gemaakt en dan vind ik het toch een beetje tegenvallen, zeker omdat de ontsluiting naar de route rond de nieuwe roeibaan nog niet gereed is. Wellicht had men beter met al die ophef kunnen wachten tot de hele zaak rond was. Maar ik vind het een goede ontwik keling en het zal vast leuk worden. Ik fiets regelmatig en doe dit, uiter aard, het liefst op een autovrije weg zoals deze." Rondje Rotte Nu de nieuwe fietspaden rond de roeibaan nog niet zijn opengesteld, is een 'rondje Rotte' via Oud Ver laat de aangewezen weg voor op timaal fietsplezier. Je rijdt dan via bootverhuur Van Vliet naar café de Roerdomp voor een verfrissing om daarna, over het fietspad van het Korenmolengat, koers te zetten naar veerpont 't Verlaat. Grote kans datje daar veerman Hans Rens (78) treft, die als vrijwilliger twee tot drie dagen per week voetgangers en fietsers overzet naar het Bleiswijkse Verlaat. Hans heeft als hofmeester op de grote vaart gewerkt en is nu hobbymatig al elf jaar op de kleine vaart werkzaam. Wanneer je dorstig bent, kun je bij restaurant Meer en Bos een drankje nuttigen, om vervolgens richting Rotterdam te koersen. Je ziet dan na een tijdje aan je linkerzijde een fietsbrug, steekt die over en vervolgt je weg richting Oud Verlaat om, via een stukje Middelweg, linksaf te slaan en over het nieuwe fietspad naar huis te rijden. In elk geval zijn er, nu al, volop mogelijkheden voor wandel- en/of fietsplezier en dat worden er in de nabije toekomst alleen maar meer. Regio - De Vlinderstichting houdt zaterdag 4 en zondag 5 augustus voor de vierde keer de landelijke tuinvlindertelling. In dat weekend wordt overal in Nederland gespeurd naar vlinders in de tuin. ledereen ziet wel eens vlinders in de tuin. Maar waarom zou je ze tellen? Door de vlinders in je tuin te tellen, kan je meten hoe het met de natuur in je omgeving gaat. En die cijfers zijn belangrijk, want dagvlinders reage ren snel op het milieu en klimaat verandering. Vlinders zeggen iets over de toe stand van hun omgeving. Daar waar veel vlinders voorkomen, gaat het goed met de natuur. De Vlinder stichting verzamelt al jarenlang ge gevens over vlinders, zodat ze nog beter beschermd kunnen worden. Ook gegevens uit de bebouwde kom horen daarbij. Met de tuinvlinder telling probeert de stichting zoveel mogelijk gegevens te verzamelen. Wie mee wil doen aan de tuinvlin dertelling vindt meer informatie op www.vlinderstichting.nl Reeuwijk/Regio - De werkgroep Vrijwillig Landschapsbeheer van het IVN IJssel en Gouwe organiseert een hooiavond op de woensdagen 8 en 15 augustus. Net zoals onze voorouders eeu wen lang gedaan hebben wordt er gewerkt met reifen en hooivorken ledereen die wil weten hoe tij dens het hooien een zwad en een wier gemaakt worden,- is van har te welkom om mee te varen naar een hooilandje op een eiland in de Reeuwijkse plassen. De IVN- hooi- avonden zijn een goede gelegen heid om op een zomeravond kennis te maken met de unieke natuur in het plassengebied. Verzamelen op de hoek 's Gravenbroekseweg/Zoe- tendijk in Reeuwijk. De boot ver trekt om 19.00 uur. Zevenhuizen - De zomerwandelin- gen door en om het natuurreser- vaatje Koornmolengat zijn weer van start gegaan. Het Koornmolengat is een oud veengebied bestaande uit waterpartijen, bomen, struiken en planten. Er broeden meerdere vo gelsoorten. Gidsen van Natuur- en Vogelwacht Rotta leiden de bezoekers rond rondleiden en geven uitleg geven over de geschiedenis van het na tuurgebied en over de flora en fauna in het gebied. De wandeling start om 19.00 uur nabij de brug over de Hennipsloot, vlakbij De Roerdomp. De wande ling duurt ongeveer twee uur. Het startpunt is bereikbaar met de fiets vanaf meerdere kanten, met de auto alleen vanaf de weg tussen Zeven huizen en Moerkapelle richting Roerdomp en camping. De wandeling is elke vrijdagavond, met als laatste avond vrijdag 31 au gustus. Aanmelden is alleen nodig voor groepen. Voor meer informatie en aanmelden van groepsbezoeken: 06-41043562.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 7