AN BO zoekt voorzitter Dierencentrale Rianne Sigmond en Maaike Head naar halve finale Parkeerschade Terug of niet Groen licht voor aanleg Moordrechtboog HART VAN HOLLAND I ZUIDPtAS I 1 AUGUSTUS 2012 Beeldende kunst tïïsj Cultureel erfgoed www.scnz.nl info@scnz.nl rn»r Gemeente moet opnieuw kijken naar bestemming varkenshouderij AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK Verkoop en reparatie van alle merken De ANBO (Algemene Bond Voor Ou deren) zoekt voor het dagelijks be stuur van de afdeling Nieuwerkerk/ Moordrecht een voorzitter. De doelstelling van ANBO is gericht op het verbeteren van de rechten en belangen van de leden en hun ma teriële, sociale en culturele positie. Daarnaast streeft de lokale ANBO ook naar maatschappelijke integra tie en participatie van senioren van alle gezindten. Daarvoor worden diverse activiteiten zoals bridge, yoga, fitness, klaverjassen en reisjes georganiseerd. In de nabije toekomst worden ook de belangen van de plaatselijke ouderen behartigd door via ANBO opgeleide vrijwilligers. In samen werking met de gemeente zullen zij de toenemende druk op de oude- Vermist Reu, Jack Rusell terrier, bruin-wit, Wagenmaker Zevenhuizen. Kater, zwart, gevlekt met wit, Dieze Nieuwerkerk ad IJssel Poes, schildpad, witte bef, flinke kat, is gechipt, Kroonkruid Nieuwerkerk ad IJssel Gevonden Poes, zwart, witte voeten en stip naast neus, Oosteinde Moordrecht. Kat, zwart, met witte aftekeningen, Nicolaas Beetslaan Moordrecht. Poes, schildpad, zonder wit, lichte streep tussen ogen en punt naast renzorg gaan begeleiden. De vorige voorzitter heeft wegens ziekte zijn ambt moeten neerleg gen. Vandaar dat er nu gezocht wordt naar een vrijwilliger die deze functie op zich wil nemen. Hij of zij heeft het talent om nieuwe ideeën naar voren te brengen, en maakt gebruik van zijn/haar netwerk om deze ideeën te ontwikkelen en uit te werkerr. Uiteraard zal hij/zij de vergaderingen leiden en de verte genwoordiger naar het gewestbe- stuur zijn. Voor wie zich aangesproken voelt en zich wil inzetten voor de groeiende groep senioren is dit de uitdaging. Info en aanmelden bij de secreta ris van ANBO Nieuwerkerk/Moor- drecht; telefoonnummer 0180 321633 of e-mail gerardkempen@ planet.nl oor, Speenkruid Nieuwerkerk aan den IJssel. Kater, rood, met witte aftekeningen, Corellipad Nieuwerkerk aan den IJs sel. Poes, cypers, met rood door de vacht, witte snuit, kitten, J.A. Bey- erinkstraat Nieuwerkerk aan den IJssel. Konijn, beige-zwart, hangoor, Hit- landsebaan Nieuwerkerk aan den IJssel. Kanarie, geel/wildkleur, Oosteinde Moordrecht. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Nieuwerkerk/Londen - Roeisters Maaike Head en de van oorsprong Nieuwerkerkse Rianne Sigmond hebben zich dinsdagochtend op de Olympische Spelen geplaatst voor de halve finales van de lichte dub- beltwee. Het duo eindigde als eer ste in de herkansingen. De roeisters van het Rotterdamse Degene die op maandag 30 juli op het Raadhuisplein (Nieuwerkerk aan den IJssel) mijn zwarte auto ernstig beschadigd heeft kan zich alsnog melden via 06-51479510. Skadi wisten zich zondag op Lake Eton Dorney niet direct te plaatsen voor de halve finales van de lichte dubbeltwee. Tijdens de herkansing op dinsdagochtend lukte dat wel. Het duo komt donderdag opnieuw in actie in de halve finale. De finale vindt zaterdag plaats. Tot begin oktober Expositie Zwart Wit met kunste naars uit Zuidpias van leerlingen van Kunstles Bibliotheek Moordrecht De Meander, Boslaan 1, Nieuwer- Zaterdag '11 augustus - 10.00- kerk aan den IJssel Tot eind van de zomer Expositie met keramisch werk van Joke van der Vlist en tekeneingen 16.00 uur Dagcentrum Korenaer en Molen Windlust geopend Kortenoord Nieuwerkerk aan den IJssel. Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Het is eindelijk volop zomer in Nederland, tenminste dat is het op het moment dat ik deze co lumn schrijf. U leest 'm enkele dagen later en ik hoop dat het dan nog steeds mooi weer is en dat u in de gelegenheid bent deze krant in de zon op een 'rustig plekje te lezen. In poli tiek Den Haag wordt het reces waarschijnlijk (wederom met de kennis van dit moment) voor de tweede keer onderbroken. Het zomerreces is altijd het langste reces. Dat de Kamer niet verga dert maar dat de leden van die kamer wel druk aan de slag zijn met werkbezoeken en de nade rende campagne, heb ik al vaker geschreven. Al is het natuurlijk ook zo dat er in de zomer geluk kig ook wei tijd is om er even tussenuit te gaan. In mijn geval ben ik heerlijk een week naar Zeeland geweest met ons gezin. Helemaal niet aan politiek den ken lukt me toch niet, daarvoor vind ik het ook gewoon te inte ressant allemaal. En de gebeurtenissen in de we reld staan ook niet stil. Maar kijken naar kinderen die met visnetjes krabbetje vangen en 's avonds op tweepitsfornuis een lekker gerechtje in elkaar flansen, creëert de broodnodige ruimte in mijn hoofd dat wel heel vol zat na een heftig po litiek seizoen. Als er dan in de krant staat dat de Kamer terug komt van reces, krijg ik vaak de vraag hoe dat precies zit. Als er een brandende kwestie is, kan een partij daartoe verzoeken. Bij een meerderheid daarvoor, wordt er een vergadering uit geschreven. De Kamer komt dan officieel terug van reces, maar vaak zijn het alleen de woord voerders die over het aange vraagde onderwerp gaan, die in eerste instantie het gebouw weer ingaan. De vergadering die dan wordt gehouden heet een Algemeen Overleg (AO). In zo'n debat kun je geen moties indienen. Wil een partij dat wel, dan wordt er een afron dend debat in de plenaire zaal aangevraagd. Dit heet een VAO (Verslag Algemeen Overleg). Als over die moties gestemd moet worden, dan worden alle Ka merleden teruggeroepen. Het maakt niet uit waar je bent, je moet terug wantje kunt alleen stemmen als je aanwezig bent. Meestal zit er dus wel wat tijd tussen want sommige mensen moeten echt van ver komen. In tussen zitten we niet stil want er wordt veelal hard doorge werkt. Maar als ik dit schrijf en naar de krabbenvangende kin deren kijk is de wetenschap van een weekje helemaal niets (nou ok, bijna niets) ook wel heel erg verrukkelijk. Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl of via twitter tamara_venrooy Zuidpias - De Raad van State heeft woensdag 18 juli uitspraak gedaan over het beroep tegen het bestem mingsplan Gouweknoop. In dit be stemmingsplan is de aanleg van de Moordrechtboog en het Boogpark mogelijk gemaakt. De Raad van State heeft in haar uitspraak de beroepsgronden te gen de Moordrechtboog en het Boogpark ongegrond verklaard. Met de uitspraak van 18 juli is de planologische regeling voor de Moordrechtboog en het Boogpark onherroepelijk geworden. Moordrechtboog De Moordrechtboog is een nieuwe provinciale wegverbinding tussen de A20 en de A12 en krijgt twee rijstroken per richting met een maximale snelheid van 80 km/u. De nieuwe weg draagt bij aan de veiligheid en doorstroming op de A12, ontlast de Zuidplasweg/N219, biedt een betere ontsluiting van Gouda-West, geeft Waddinxveen een betere aansluiting op de A12 en A20 en biedt extra mogelijkhe den om de ontwikkelingen in de Zuidplaspolder te ontsluiten. Het Boogpark is een groene verbin- ding tussen de Vredenburghzone in Waddinxveen en de Groenblau we Zone langs de nieuwe Goudse woonwijk Westergouwe. Gouweknoop Het bestemmingsplan Gouweknoop betreft alleen het grondgebied van de gemeente Zuidpias. Het zuide lijke deel van de Moordrechtboog en het Boogpark liggen binnen de grenzen van de gemeente Wad dinxveen. Voor dit laatste deel heeft de provincie het inpassings plan Gouweknoop vastgesteld. Over dit plan heeft de Raad van State begin dit jaar al uitspraak gedaan, waarbij de meeste bezwa ren van buurtbewoners ongegrond werden verklaard. De Raad van State heeft in haar uitspraak van 18 juli de gemeente wel opgedragen opnieuw naar de bestemming van de in het plan gebied gelegen varkenshouderij te kijken. De nu in het bestemmings plan opgenomen agrarische be stemming is volgens de Raad van State niet voldoende zorgvuldig tot stand gekomen. De gemeente moet hierover in de gegeven ter mijn van zestien weken een nieuw besluit nemen. Het bestemmingsplan Gouweknoop omvat meer dan de Moor drechtboog het Boogpark. Het betreft ruwweg het gebied gelegen tussen het lint aan de Middelweg, de Zuidelijke Dwarsweg, de Noordringdijk en de Provincialeweg. Buiten de nieuwe wegverbinding en het Boogpark is er in het nieuwe bestemmingsplan nauwelijks iets veranderd. Op som mige punten is nieuw beleid ver werkt en op andere punten is de bestemming mogelijk aangepast naar aanleiding van de feitelijke situatie. Ook dit deel van het be stemmingsplan is met de uitspraak van 18 juli onherroepelijk gewor den. Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 F (0180)320776 E info@autovanreeuwijk.nl www.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9