Sport nu de rest van de maand augustus onbeperkt op proef BEI O) Onduidelijkheid over de erfbelasting? Voor iedereen een passende sloep wMN&H>eme.eu GRATIS De proefperiode in augustus is geheel vrijblijvend en verplicht u tot niets www.fitfirst.nl I zevenhuizen [0180] 634465 HART VAN HOLLAND ZUIDPLA5 8 AUGUSTUS 2012 9 augustus Wij helpen u graag op weg: - Intake gesprek - Persoonlijk programma - Uitleg van oefeninge - Koffie en thee gratis SPORTEN Minimale leeftijd voor deze aanbieding is 16 jaar beweegcentrum FitFirst beweegcentrum Nijverheidscentrum 42 2761JP Zevenhuizen Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID ntLt (V1AAND I Fttfirst ef) wofdt i Op zoek naar een leuke IN DE REGIO Recent heeft de rechtbank in Bre da uitspraak gedaan over de hef fing van erfbelasting. Kern van het geschil was dat de belastingplichtige stelde dat bij de heffing ondernemingsvermo gen anders werd behandeld dan particulier vermogen. Zo bestaan er voor ondernemingsvermogen grote vrijstellingen van erf- en schenkbelasting als een actieve onderneming een bepaalde peri ode wordt voortgezet. Op grond van de huidige wetgeving kan on dernemingsvermogen onder voor waarden tot ongeveer 1 miljoen euro zelfs geheel zijn vrijgesteld van belasting en is onder voor waarden het bedrag daarboven ook voor een groot gedeelte vrij gesteld. Voor particulier vermo gen gelden deze faciliteiten niet. De rechtbank in Breda heeft aan den hand van een situatie in 2007 gemeend dat dit onaanvaardbaar discriminerend is. Hoewel de fa ciliteiten in 2007 anders zijn dan nu zou die uitspraak toch ook van groot belang kunnen zijn voor de huidige erfbelasting. De ver wachting is dat de Staat, gelet op de enorme gevolgen die dit kan hebben voor de belastinghef fing, hiertegen in beroep of cas satie zal gaan. Hierdoor ontstaat nu een onzekere situatie. Daarom is het verstandig zekerheidshalve bezwaar te maken tegen de hef fing van erfbelasting als uw aan slag nog niet onherroepelijk is (zie hiervoor bijvoorbeeld de bezwaar termijn onder de aanslag). Notaris Jaap van der Hammen: "Voor onze cliënten zullen wij een gereduceerd tarief voor de kosten in rekening brengen. Aan gezien veel wetsbepalingen voor de erfbelasting ook gelden voor de schenkbelasting geven wij u in overweging om ook tegen niet onherroepelijke aanslagen van de schenkbelasting bezwaar te ma ken bij de Belastingdienst." Voor meer informatie: Notariskantoor Van der Hammen, Dorpsstraat 100, Zevenhuizen, 0180-631611 of www.notariszevenhuizen.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor iedereen is er een passende sloep, is de overtuiging van L Batenburg. Sinds 2009 ontwerpt, maakt, ver koopt en repareert hij boten met zijn bedrijf Sloepie. Vanuit zijn passie voor watersport startte Batenburg driejaar geleden met de firma Sloepie.in Nieuwer kerk. Zijn ambitie is meer en meer eigen ontwerpen te gaan produce ren en meer vestingen in Neder land te openen. Het nieuwste eigen ontwerp van Sloepie is de Tender, een snellere sloep, van tien bij drie meter met een 350 pk diesel motor. De boot is uniek in Nederland. Ook heeft Sloepie een eigen zeil makerij, waar alle soorten dekzei len en buiskappen op de boten op maat worden gemaakt. Elektrisch varen Batenburg is als eigenaar een dui zendpoot in de zaak. "Ikzelf doe van alles: van bestellingen, tot bespre kingen en reparaties. Binnen ons "Mijn ambitie is meer eigen ontwerpen te gaan produceren." bedrijf hebben we een werknemer die gezien wordt als een van de beste botenbouwers en -ontwer pers van Nederland. Hij is al veertig jaar in de botenbouwersbranche werkzaam." Op dit moment tim mert Sloepie volgens Batenburg goed aan de weg op het gebied van elektrisch varen. "Je vaart al een elektrische sloep vanaf 2750 euro. Maar vanaf 1650 euro hebben we voor iedereen een passende sloep."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11