Wie doet er mee met de klompenloop? Wedstrijden om snel te vergeten Van Wensem wint Ruffec Rosanne wint eerste zeilrace Rottemeren Mooie dieren in Wereldwinkel 12 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 8 AUGUSTUS 2012 Oogstfeest Hengelsport Line-up Swanpop krijgt vorm Duivensport Zevenhuizen - Tijdens het Oogstfeest op zaterdag 7 september wordt voor het vijfde achtereenvolgende jaar de Klompenloop' gehouden. De acht kilometer lange wandel tocht start om 10.00 uur en is spe ciaal bedoeld voor mensen die op de originele oud-Hollandse klom pen lopen. In deze regio wordt het houten schoeisel nog veelvuldig als dagelijks schoeisel gebruikt. Bent u één van deze mensen of lijkt het u leuk om eens acht kilometer op klompen te lopen, dan kunt u zich aanmelden via www.oogstfeest- zevenhuizen.nl of stuur een briefje onder vermelding klompenloop, uw naam en adres naar: Oogstfeest Zevenhuizen, Postbus 80, 2760 AB Zevenhuizen. Na afloop ontvangen de deelnemers een herinnering. Zevenhuizen/Moerkapelle - De tiende wedstrijd voor het club kampioenschap werd gevist in de Oude Rijn bij Bodegraven. Ook dit keer was het heel moeilijk om een visje te vangen. Er waren elf deelnemers die pro beerden een visje te verschalken, ze vingen 1.705 gram. Eerste werd Jacques Visser met 1.080 gram, tweede Sander Dreijer met 445 gram en derde werd Jan van Dongen met 180 gram. Bij de ouderencompetitie was het van hetzelfde laken een pak, maar zij hadden iets meer vis op de weegschaal. Er werd gevist in het Lage Bergsche Bos met d zeven deelnemers die in totaal 5.040 gram vis vingen. Eerste werd Jan de Zwart met 3.260 gram en tweede Jaap van Zeist met 1.780 gram. De rest had geen vis. Zevenhuizen - Na het succes van Swanpop in 2011 krijgt de nieuwe editie, die plaatsvindt op zaterdag 6 oktober, steeds meer vorm. Eerder werd Keflar aangekondigd. Inmid dels zijn ook de frisse popcovers van Café Late, de energieke no-non- sensrock van The Surfs, de vuige classic- en hardrock van South Lake en de ambitieuze poprockers van The Legacy een zekerheidje voor Swanpop. Swanpop wordt sinds kort overkoepeld door de Vereniging Hotel Vos. De opbrengst van Swan pop gaat naar Stichting KiKa. Zevenhuizen - Bij postduivenver eniging De Stormvliegers werden woensdagavond 140 duiven inge- korfd voor de verste afstand van het programma, Ruffec op 738 kilome ter. Zaterdagmorgen om 7.75 uur gingen daar 4.945 duiven van start voor de verre vlucht naar huis. De wind in de rug maakte het niet zwaar voor de duiven en om 15.09 uur klokte Leen van Wensem de eer ste duif van de vereniging. Zijn duif was met een gemiddelde snelheid van 93 kilometer naar huis gevlo gen. Nog geen drie kwartier later waren alle prijsduiven thuis. Uitslag: 1-4-5-20-21 Leen van Wensem, 2-3-8-13-14-19-22-24 Ron van de Made, 6-9-18 Johan Wiltenburg, 7-15-17-23 Maarten Strijdhorst, 10-16 John Stofberg en Joan, 11 Cor Zweere, 12 Nico Kop penaal, 25 Ben Koole. Donderdagavond werden er 685 jonge duiven ingekorfd voor een concours vanuit Morlincourt/Noyon op een afstand van 289 kilometer. Deze duiven werden om 8.30 uur los gelaten. Om 11.21 uur klokte John Stofberg en Joan de eerste duif, die met 101 kilometer per uur naar huis was gevlogen. Na amper dertien mi nuten waren alle prijsduiven weer thuis. Uitslag: 1-10-20-21-24 John Stof berg en Joan, 2 Nico Koppenaal, 3-7 Ton Looyen, 4-6-8-14 Ron van de Made, 5-22 Dick den Hertog, 9 Ri- nus Jongenelen, 11 Daan v.d. Spek, 12 Gerrit Jongenelen, 13 Ben Koole, 14-25 Nona Koppenaal, 16-17-19- 23 Marco Flier, 18 Cor Zweere. Rosanne (met grijze cap) won de eerste wedstrijd. Zevenhuizen - Het is lang geleden dat er op de Rottemeren een zeil wedstrijd werd gehouden. Een oude traditie werd zondag 5 augustus nieuw leven ingeblazen door de zeilschool van Remon Tas. De deelnemende boten kwamen uit verschillende klassen. Door per klas se een SW(handicap toe te kennen kunnen verschillende type boten toch in de zelfde zeilrace meedoen. De winnaar van deze eerste wed strijd is Rosanne. Zeilschool Zuid- plas is van plan meedere keren per jaar een dergelijke zeilrace te gaan houden. De wedstrijd vond plaats op de locatie van botenverhuur Van Vliet. Zevenhuizen - De Indonesische producenten hebben weer prach tige staaltjes van hun kunnen ge toond. Van afvalijzer maakten ze al artistieke vogels, vogelhuisjes en lantaarntjes, nu is het assortiment uitgebreid met een sprinkhaan, die cello speelt. Een leuk cadeau voor een muzikaal familielid of vriend. En de schildpad met een meerkleurig schild is ook nieuw. Heel apart zijn de gevleugelde paar den. Er is nog veel meer nieuws in het as sortiment. Voor zonnige dagen zijn er badmatten van biezen of badstof, handige meeneem-sapflesjes en leuke manden. Het aantal kinderboekjes is uitge breid en nieuw zijn de leuke hou ten en stenen boekensteunen in de vorm van een letter. Het foodvak is uitgebreid met bio- fair snoep in twee smaken: zoet en zoetzuur. Wereldwinkel Z-M is te vinden aan de Dorpsstraat 202D en is open van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. >erstra#.t

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 14