i VEDJ veilige thuishaven voor Nieuwerkerkse jeugd Sigmond en Head stranden in halve finales Extra opening Dagcentrum Korenaer en Molen Windlust Biker en BOA achterhalen insluiper Met PCOB naar Floriade Eerste krantenwijk voor bijna tachtigjarige 14 HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL I 8 AUGUSTUS 2012 Roeien Werkwijze 79 jaar, 25 graden, 425 kranten: dat verdient een bloemetje Nieuwerkerk aan den IJssel - Puur idealisme en bewogenheid met de jeugd brachten Ed en Jaqueline van Gelderen er op 28 mei 2004 toe de Stichting VEDJ (Voor En Door Jongeren) op te richten. Sindsdien is er van alles voor de jeugd georganiseerd en is de Stichting een begrip geworden in Nieuwerkerk en omgeving. Het echtpaar ging ervan uit dat de jeugd recht heeft op een totaalpakket aan begeleiding, zowel geestelijk als lichamelijk, en heeft deze visie door de jaren heen in praktijk gebracht. Hart van Holland in gesprek met Jaqueline van Gelderen. Door Cees Visser Van Gelderen had zelf een allesbe halve rooskleurige jeugd en daarom beseft zij als geen ander hoe moei lijk jongeren het soms kunnen heb- ben.Sehertsend noemt zij zichzelf 'een moederkloek'. Over hoogte-en dieptepunten in de jaren vanaf 2004 is Van Gelderen heel duidelijk: "De busreizen naar Bergen-Belsen, Auschwitz, Norman- dië en het oorlogsmuseum in Over- loon hebben een onbeschrijfelijke indruk gemaakt op alle deelnemers, jong en oud, vanaf twaalf tot 87 jaar. Het is goed dat ruim aandacht aan de geschiedenis wordt besteed en ik zou graag zien dat hierover ook op scholen wordt verteld. Ik heb onderwijzend personeel hierop gewezen, omdat ik vaststel dat de interesse afneemt." Op 25 november wordt weer een reis naar Bergen-Belsen georgani seerd en er zijn op dit moment nog vijf zitplaatsen beschikbaar. "Ook op deze reis zal Willem Bezemer op zijn eigen, voortreffelijke manier, weer als verteller fungeren en er zal ook geestelijke begeleiding zijn. Toen wij destijds deze reizen startten, kre gen wij een eenmalige gift van de gemeente Nieuwerkerk, nu betalen deelnemers zelf voor de reis, die we zo goedkoop mogelijk houden. Wel wil ik Herman van Wensveen van de Plus-supermarkt noemen, die voor broodjes en drank op de langere reizen zorgt." Jung, die mede-or ganisator van de reizen is, vult aan: "Deze reizen zijn moeilijk te orga niseren en worden al een jaar van tevoren voorbereid." Van Gelderen hoeft niet lang na te denken over een dieptepunt: "Wij hadden vroeger een goed contact met de politici van de gemeente Nieuwerkerk. In oktober 2007 heb ben we zelfs een politiek debat met deze politici gevoerd. Nu spreken we nog wel regelmatig met ambte naren bijvoorbeeld over vergunnin- Jaqueline van Gelderen voor de SP in actie op het politiek tafeltennistoernooi. gen, maar een direct contact met de Zuid piaspolitici is er niet, een enkele uitzondering, zoals Jan Hordijk en André Muller, daargelaten. Daarom besloten wij ook niet aanwezig te zijn bij de uitreiking van de vrijwil- ligersprijzen. Wel hebben wij, om de patstelling te doorbreken, de ge meenteraadsleden uitgenodigd mee te gaan naar Bergen-Belsen in no vember. Programma Voor de zomer staan de Horrortocht op 25 augustus, Sterrenslag voor volwassenen op 2 september, de Danceparade op 8 september en be Themadag op 22 september op het programma. Aan de sterrenslag nemen groepen van zes personen met coaching deel. De groepen bestaan onder andere uit medewerkers van de media, de winkeliers, de politiek en VEDJ. Uit Zevenhuizen heeft zich zelfs een 'bierteam' aangemeld. De danceparade gaf in het verleden nog wel eens aanleiding tot op- en aanmerkingen. Van Gelderen: "We krijgen geen enkele klacht meer en dit jaar is de politiek volop aanwe zig en geven de SP, de PvdA, D'66 en TON acte de présence. Wij kunnen ook weer rekenen op de wagens van Van der Eist." De themadag op 22 september in het Essepark staat in het teken van de Tweede Wereldoorlog met voer tuigen, vuurwerk en medewerking van historicus Adri den Boer. Alle winteractiviteiten, zoals street- dance, paranormale avonden, knut selen en koekjes bakken (cupcake- club) vinden, zoals gebruikelijk, in het gebouw Con Musica plaats. Droomwens Gebouw Con Musica is al jaren te klein voor alle door VEDJ georgani seerde activiteiten. Een grote wens is dan ook een groter gebouw, waarbij men denkt aan de Kleine Vink. Daar is braakliggende, onteigende grond, die voorlopig, wegens gebrek aan financiën, niet bebouwd gaat wor den. Wanneer de gemeente Zuidpias aan VEDJ een stukje van die grond geeft, zullen zij zelf voor bebouwing zorgen. Een andere droomwens is uitbrei ding van de activiteiten tot de an dere Zuidplaskernen. "De wil is er, maar de financiën om dat te reali seren ontbreken. Een verhoging van de toegekende subsidie zou daarom meer dan welkom zijn." De Stichting met ruim vijftig leden werkt met diverse werkgroepen die Ed en Jaqueline van Gelderen inmid dels heel wat werk besparen. Deze werkgroepen hebben in de praktijk hun nut meer dan bewezen. Voor -Jaqueline, die vorig jaar werd ge troffen door een hartinfarct, is het dé manier om het wat rustiger aan te doen. Dat is voor deze 'moeder kloek' die blaakt van enthousiasme echter nog steeds een moeilijke op gave. Nieuwerkerk aan den IJssel - Roei- sters Maaike Head en de van oor sprong Nieuwerkerkse Rianne Sig mond wisten zich donderdag 2 augustus op de Olympische Spelen niet te plaatsen voor finales van de lichte dubbeltwee. Het duo eindigde als vijfde. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dag centrum Korenaer en Korenmolen Windlust aan het Kortenoord zijn zaterdag 11 augustus geopend van 10.00 tot 16.00 uur. In het Dagcen trum zijn producten te koop die in de werkplaats door de cliënten zijn gemaakt, onder andere houten pro ducten, keramiek en schilderijtjes. Het Dagcentrum met theeschenkerij is van maandag tot en met vrijdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur, zaterdag 11 augustus en de tweede zaterdag in september en oktober. De molen is iedere woensdag ge opend van 13.00 tot 16.00 uur en iedere zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 35- jarige man uit Gouda is dinsdag 31 juli aangehouden na een insluiping in een zorginstelling aan de Franse- zoom. Een medewerker van de zorgin stelling kon een signalement van de insluiper geven en vertellen dat hij er op de fiets vandoor was ge gaan in de richting van Capelle aan den IJssel. Een biker van de politie en een buitengewoon opsporings ambtenaar (BOA) van de gemeente Zuidpias, die samen surveilleerden, zijn op hun mountainbikes op zoek gegaan naar de insluiper. Bij winkelcentrum De Scholver in Capelle zagen ze een man die vol deed aan het opgegeven signale ment. Toen een medewerkster van een winkel de politie en de BOA zag, vertelde zij dat de man zojuist iets had weggestopt in de winkel. Dat bleek een portemonnee te zijn die uit de zorginstelling was gestolen. De 35-jarige Gouwenaar is daarop aangehouden. Het gaat om een be kende veelpleger. Nieuwerkerk aan den IJssel - De plaatselijke afdeling van de P.C.O.B. biedt leden en niet-le- den de mogelijkheid om de tuin bouwtentoonstelling Floriade in Venlo te bezoeken. Woensdag 29 augustus vertrekt om 8.45 uur een bus bij de bushalte voor het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat. Op de Floriade aangekomen heb ben de deelnemers ruim de tijd om rond te kijken. Naast de uit gebreide flora zijn er veel nieuwe technieken te bekijken in de ver schillende paviljoens. Over het uitgestrekte terrein worden de vijf werelddelen gepresenteerd. Daarnaast is er elke dag een uitgebreid programma met we reldmuziek. Het park kan vanuit de hoogte bekeken worden door een ritje in de grootste kabelbaan van Nederland (inbegrepen). Om 17.00 uur vertrekt de bus vanaf de Floriade om na een gezamenlijk diner (inbegrepen) rond 21.00 uur weer in Nieuwer kerk aan te komen. De kosten bedragen 75 euro. Op geven kan via 0180-312228 en 0180-316725. Het is mogelijk om vooraf een rolstoel te reserveren. Nieuwerkerk - Langs de zonkant van de Burgemeester van Heugten- laan heen, in de schaduw terug. Zo pakte Cobie van Kleef (79) het vo rige week woensdag aan, toen ze bij ruim vierhonderd huishoudens in de wijk Esse Laag het Hart van Holland bezorgde. In haar appartement op de derde etage in diezelfde wijk legt de be- zorgster-voor-één-dag uit, waarom ze reageerde op de advertentie voor deze vakantieklus. "Mijn kleindoch ter heeft plat gelegen van het lachen toen ze hoorde dat ik dit wilde doen. Maar ik vind het gezellig om iets om handen te hebben; het kan me niet schelen wat. Mijn kinderen vinden dat ik lang genoeg heb gewerkt om de ramen te komen zemen; bij hun mag ik niks doen. Maar ik móet er iedere dag uit. Anders zit ik hier maar te zitten en naar het vogeltje te kijken." Rood hoofd Volgens verspreider Max van Rijk was er niet direct een wijk be schikbaar. Hij zorgde ervoor dat de werkwillige toch een keer langs de brievenbussen kon. Woensdag 1 au gustus was het zover. Bij 25 graden Cobie van Kleef krijgt een bloemetje van Max van Rijk, die de bezorging van Hart van Holland coördineert nam mevrouw haar boodschappen- karretje en trok erop uit. "Ik ben drie keer teruggegaan om bij te vullen en heb ook nog een stukje op de fiets gedaan. Met een rood hoofd van de warmte, dat wel. Helaas was het nu maar voor één keer, ik zou graag een eigen wijk willen, al snap ik dat het tijdens een hoosbui weer een heel ander verhaal is. Voorlopig sta ik op de wachtlijst."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 16