FOOL HOU5E DOET HET VOORAL VOOR HET PLEZIER Ken "of ben jij een muzikant die in aanmerking komt voor Hart van Hollands Muzikale Canon? HART VAN HOLLAND I REGIO I 8 AUGUSTUS 2012 5: Fool House Acda en De Munnik komen uit respectievelijk De Rijp en Dronten. De bekende dj en producer Junkie XL kwam in Lichtenvoorde ter wereld, volkszanger Wolter Kroes in Wormerveer. De punkband Heideroosjes is ontstaan in het Limburgse Horst. Om in de canon van de Nederlandse muziek te komen, hoefje niet afkomstig te zijn uit de grote steden. Hart van Holland stelt haar eigen muzikale canon samen, met daarin plaats voor allerlei muzikanten uit het verspreidingsgebied. Meld je aan via: pepiipJTartvanholland@gmail.com tober treden we op in de Utrechtse EKKO, dat is een redelijk groot podi um waar bekende bands hebben ge staan", vertelt gitarist Bastiaan Me ijer (22). Het werkt motiverend om je afzetmarkt groter te zien worden, merken de bandleden. "Toch," zegt Tim, "al staan er maar vier mensen, je moet altijd je best doen. We tra den eens op in Brabant voor vier man. Voor ons speelde echter een band die ons benaderd heeft voor dat optreden in de EKKO." Fooi House internationaal? Het is overleven in de culturele sector, dat weet Bastiaan als geen ander. Zijn studie cultuurweten schappen heeft hij net afgerond en hij zoekt een baan in zijn vakgebied. "Het liefst wil ik werken als pro grammeur bij een poppodium, maar dat is niet makkelijk in deze tijd." Brood verdienen met Fooi House is dan ook onwaarschijnlijk. De andere bandleden volgen nog een opleiding of werken inmiddels. "Als we écht geld kunnen verdienen met de band, stop ik direct met mijn opleiding", zegt Sandra resoluut. De rest zou, na een uitgebreid afwegen van plussen en minnen, met haar meedoen. De kans lijkt echter klein en water bij de wijn doen om de hitlijsten te halen is geen optie. Aan dro- Zevenhuizen Zwaar gehavende bekkens sieren de muur als relikwieën in de oefenruimte van Fooi House, een rockband met leden uit Moerkapelle, Wad- dinxveen en Zevenhuizen. In de bandruimte aan de Bierhoogtweg kan volop herrie gemaakt worden: er zijn geen naaste buren. Naast het oefenhok is een ruimte waar de sigarettenrook tegen het plafond hangt en waar de mannen en vrouwen van Fooi House hun verhaal doen. De gemengde samenstelling was oorspronkelijk niet de bedoeling. "Eigenlijk wilde ik een meidenband beginnen", vertelt gitarist Sandra Laaij (24). Al snel werd drummer Pascal Hoogendoorn (24) bij de band gehaald en verdween het ideaal van de meidenband. Inmiddels bestaat Fooi House uit drie heren en twee dames. "Drie om twee in het kaart spel en je hebt full house", verduide lijkt Pascal. Voeg wat gekkigheid toe en dan heb je Fooi House, hardrock uit de polder. Fool House is vrij uniek met zijn gemengde bezetting en wordt daar vaak op aangesproken. Over de in vloed van de samenstelling op de muziek kunnen de bandleden lang filosoferen. Sandra: "Onze muziek is hard maar door de vrouwelijke zang klinken we zachter. Toch denk ik dat de invloed op de muziek niet wordt bepaald door geslacht maar door muzikale inspiraties. Die zijn bij ons heel divers." De heren grappen dat het bandhok meer wordt schoonge maakt door de vrouwelijke aanwe zigheid. "Schrijf er maar bij dat ze wel altijd meehelpen", zegt zange res Tamar Vermeij (22). Bierbandje De band is in voor een geintje, ple zier staat voorop. Toch gaat het spe len er serieuzer aan toe dan een paar jaar geleden. "Toen was het meer chillen dan spelen", zegt Tamar. "Dat kan je opmaken uit onze bandnaam van toen, Red Star", vervolgt bassist Tim Versluis (24). "Vernoemd naar de rode ster op het bierflesje." Meer een bierbandje dus. Het wil niet zeggen 'dat de band nu is overgestapt op frisdrank. Soms een biertje voor het optreden, alleen niet voor Tamar. "Anders moet ik boeren tijdens het zingen." Als band wil Fooi House zich profes sioneel opstellen. Die motivatie is toegenomen omdat de bandleden in steeds grotere zalen spelen. "In ok- Tim en Bastiaan. (foto: Arie-Jan Lam) Spontaan ontstaat het idee om met een minibus door Duitsland te toe ren. Wie er in ieder geval meegaat is Sandra's vader Peter, een vaste sup porter die geen optreden heeft ge mist. "Hij heeft een van onze num mers zelfs als ringtone", aldus Tim. Peter is maar één van de vele vaste supporters die Fooi House mentaal en soms vocaal bijstaan bij op tredens. De Stones achterna Met die vaste achterban zal het Fooi House een worst zijn of er een doorbraak volgt: ze blijven gewoon rocken. Zit er een houdbaarheids datum op de band? Bastiaan: "Hoe oud zijn de Rolling Stones?" Pascal haakt in: "Zo lang houden wij het ook uit." Volgens Tim groeit muziek mee met de tijd en het plezier in spelen ziet hij niet snel verdampen. "Spelen werkt bijna therapeutisch. Als je een rotdag hebt, beurt het je op. Daar doe ik het voor, en voor de lol." De bandleden hangen hun instrumenten niet aan de wilgen. Mocht er onverhoopt een instru ment sneuvelen door enthousiast bespelen, wordt het hooguit aan de muur van het oefenhok gehangen. Tussen de andere relikwieën van Fooi House. Tim en Bastiaan. (foto: Arie-Jan Lam) Sandra, (archieffoto) Fooi House. men ontbreekt het de twintigers niet. Tim: "Ik zou graag een keer een plaat opnemen. Dan heb je iets tastbaars, ook voor later."Meer op tredens door het hele land, ook daar zou de band voor tekenen. Er staat zelfs al een internationaal optreden gepland. Pascal: "Mijn neefje speelt in een band in Finland. We heb ben het idee om een uitwisseling te doen: zij komen hier spelen en wij in Finland. Dat lijkt me wel kicken." Tamar. (foto: Arie-Jan Lam)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 18