KLIKKEN Lotgenotengroep voor mensen met angst- en/of dwangklachten Leer Spaans Slachtofferhulp zoekt vrijwilligers Extra reistijd op metrolijnen Workshops tijdens CuliNESSE 20 HART VAN HOLLAND NESSELANDE 8 AUGUSTUS 2012 dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Tekenen en schilderen voor mensen met een verstandelijke beperking Na de verkiezingen in september krijgt Nederland veel nieuwe volks vertegenwoordigers. Dat geldt ook voor de jeugd in Nesselande, maar op een andere manier. Op 14 september wordt de kinderburgemeester van Nesselande gekozen. Van de zes kandidaten wint er maar één; de andere vijf nemen plaats in de kinderraad. Hart van Holland sprak met alle kandidaten. Deze keer maken we kennis met Arun Harnam (10), leerling van basisschool Het Spectrum. >- Welke plek in Nesselande is jouw favoriet? De boulevard met het winkelcentrum. Met mijn vrienden ga ik daar graag naartoe. We kopen snoep bij de supermarkt en vanaf een bankje aan het strand kijken we naar de zon. Wat wil je bereiken als kinderburgemeester? Ik wil het veilig en leuk maken voor jeugd en ouders. Voor ouders wil ik sport mogelijk maken, in de hoop dat kinderen het voor beeld gaan volgen. Gezond leven is erg belangrijk. Het verkeer naar scholen kan veiliger worden met klaarovers of een 30 kilo meterzone. Nesselande leuker maken kan op verschillende ma nieren, zoals het samenstellen van sportteams op scholen, met hockey bijvoorbeeld. Wat lijkt jou de leukste taak als kinderburgemeester? Het lijkt me leuk om een plek op te richten waar de jeugd kan ontspannen. Even weg van school, weg van huiswerk. Voor goede ideeën ga ik mijn klas raadplegen. Als kinderburgemeester ben je er voor de kinderen en dan moet je ook naar hun luisteren. >- Ken je je concurrenten goed? We hebben elkaar nog maar een paar keer gezien en ik weet nog niet precies waar de andere vijf kandidaten voor staan. Het zal wel een spannende strijd worden om het burgemeesterschap. Hoe ga je campagne voeren? Ik heb een campagneteam met vijf of zes klasgenoten die me helpen. Het team houdt nieuwtjes uit de wijk in de gaten en denkt na over dingen die verbeterd kunnen worden in de wijk. Zelf ben ik bezig met het maken van een poster voor de verkiezing en een speech. Wil je, als je ouder bent, ook de politiek in? Daar ben ik nog niet uit. Vroeger wilde ik bakker worden, later zanger en daarna acteur: dat wil ik allemaal niet meer. Politiek is erg interessant, misschien ga ik er later mee door. Eerst de verkiezing van kinderburgemeester afwachten. Nesselande - In de Kristal beginnen woensdag 19 september cursussen Spaans voor beginners en gevorder den. Het accent ligt in de lessen op spreekvaardigheid in alledaagse si- Zuidplas - Slachtofferhulp Neder land biedt praktische, juridische en emotionele begeleiding na een misdrijf of een verkeersongeluk. De medewerkers werken vanuit bureaus die gehuisvest zijn in een politiebureau. Er zijn vacatures voor de bureaus Alphen aan den Rijn en Gouda. Aan het vrijwilligerswerk bij Slacht offerhulp worden geen opleidings eisen gesteld. Vrijwilligers worden Nesselande - Tijdens het driedaagse culinaire culturele muziekfestival CuliNesse op donderdag 16, vrij dag 17 en zaterdag 18 augustus zijn er ook tal van activiteiten waar bezoekers aan kunnen deelnemen. Zo is er een kookworkshop waarbij onder begeleiding van kok Roelof Caré tapas gemaakt worden. Deel nemen aan de nieuwste trend op watersportgebied is gratis. Verken de omgeving staand op een grote surfplank bij Stand Up Paddling met de SUP experience. Creatievelingen maken graffiti art, een creatieve tuaties. Docente Carmen Rodriguez stemt het niveau van de lessen af op het niveau van de groep. Inschrijven via 010-2518988 of www.curzusenzo.nl. begeleid en ondersteund door een beroepskracht en krijgen een basis training en diverse vervolgmodules. Wel is het nodig dat men beschikt over de nodige levenservaring en sociale vaardigheden en dat men met een computer kan werken. Verder is het is een voorwaarde dat men geen strafblad heeft. Voor meer informatie en een solli citatieformulier: www.slachtoffer- hulp.nl. workshop gegeven door een ervaren graffiti kunstenaar. Ook voor kinderen is er genoeg te doen. Zo is er een groot Kids Pavil joen waar kinderen poffertjes bak ken, leren goochelen, een placemat maken en zandkastelen bouwen. Kinderen tussen tien en veertien jaar kunnen deelnemen aan de work shop televisie commercial maken, camera's, presenteren, geluid, alles komt aan bod tijdens deze unieke workshop. Voor meer informatie en inschrijven: www.culinesserotterdam.nl. Regio - De Angst, Dwang en Fo biestichting houdt in Rotterdam gespreksgroepen voor mensen die last hebben van angsten en/ of dwang. Denk daarbij aan soci ale angst en straatvrees, paniek- gevoelens en ziektevrees en aan dwangklachten als smetvrees, controledwang of dwanggedach ten. De groepen starten in sep- Nesselande - Van maandag 30 juli tot en met vrijdag 17 augus tus wordt metrostation Kralingse Zoom gesplitst in twee delen; een westelijk en oostelijk deel. Reizi gers van metrolijnen A, B en C die reizen via station Kralingse Zoom moeten overstappen via een loop route, om vervolgens op het ande re deel van het station hun reis te kunnen vervolgen. Deze overstap zorgt voor een extra reistijd van tien tot vijftien minuten. Oorzaak van deze splitsing zijn de werk zaamheden die de gemeente Rot terdam uitvoert met betrekking tot de bouw van de parkeerga rage over metrostation Kralingse Zoom. De metro's rijden dus niet door op de hele lijn maar rijden tot Kra lingse Zoom en gaan dan weer te rug. Lijnen A, B en C komende van Binnenhof, Nesselande en De Terp keren onder de A16. Hier wordt een tijdelijk perron ingericht (Kra- tember bij voldoende deelnemers. De groep wordt begeleid door twee ervaringsdeskundigen. Het uitwisselen van ervaringen en de steun en herkenning staan cen traal in de groep. Een serie be staat uit vijf bijeenkomsten, elke maand één. Kosten bedragen voor leden van de ADF stichting 25 euro, niet- lingse Zoom Oost). De lijnen A en B komende vanuit Schiedam-Cen trum keren op het huidige station Kralingse Zoom (West). Metrolijn C vanaf De Akkers is ingekort en rijdt tot Blaak. Op de stations Kralingse Zoom en Blaak is extra personeel aanwezig om te helpen. Actuele reisinformatie is te vinden op de website van de RET www. ret.nl. De bouw van de nieuwe parkeer garage bij de P+R Kralingse Zoom is alweer enkele maanden hervat en inmiddels zijn de eerste con touren zichtbaar. Van maandag 30 juli tot en met vrijdag 17 au gustus wordt er zwaar materiaal over de metrobaan gehesen om de parkeergarage te ontwikkelen. Deze specifieke bouwactiviteiten zijn niet te combineren met het reguliere metroverkeer. De garage wordt volgens planning eind 2013 in gebruik genomen. leden betalen 65 euro. Met een lidmaatschap kan ook gebruik ge maakt worden van de faciliteiten van de ADF stichting. Deze kosten worden soms door de ziektekos tenverzekeraar vergoed. Voor meer informatie of aanmel den: www.adfstichting.nl, lotge- notencontact@adfstichting.nl en 0900-2008711. MAG! Nesselande - In de Kristal start dinsdag 18 september van 19.00 tot 21.00 uur de cursus Tekenen en schilderen voor mensen met een verstandelijke beperking. Alles kan, abstract, dieren, mensen of herken bare dingen. Docent Aad leert de technieken aan. "Zo komen fanta sieën nog mooier op papier." Inschrijven kan via 010-251 89 88 of www.curzusenzo.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 22