onZT""C* b'dc»S nu zeer snel bereikbaar via de nieuwe N207 donderdag en vrijdag YJ ru "Dit werk is zo leuk dat de dagen voorbij vliegen" Hooien met het IVN WERKEN IN VAKANTIETI7D V Intratuin Zuidpias de Haij van derWende "°°K advocaten HART VAN HOLLAND I REGIO I 8 AUGUSTUS 2012 3 Romano en Carlo werken bij Intratuin Zuidpias KOOPAVOND tot 21.00 uur Kijk ook op intratuin.nl Bredeweg 86c, 2761 KA Zevenhuizen intratuin Thuis in de regio. 'lu9eseAj Zevenhuizen/Waddinxveen Spreekwoordelijk hebben Romano (18) en Carlo Scheele (20) groene vingers, al zijn ze bij het handen schudden zwart van de potgrond. De broers uit Waddinxveen werken deze zomer fulltime bij tuincentrum Intratuin in Zevenhuizen. "Veel jon geren vinden werken niet leuk, zeker niet in het groen. Als voor ons de dag begint, denken we: yes, we mogen weer!" Aan arbeidsethos ontbreekt het de broers niet. Op hun dertiende be gonnen ze al met werken in een kas. "Onze ouders hebben ons ertoe aangezet om zelf geld te verdienen", vertelt Romano. Vanuit de kas waar ze werkten, keken ze uit op hun huidige werkplek. "We hebben de eerste paal de grond in zien gaan. Sindsdien zijn we gebiologeerd door Intratuin", zegt Carlo glimlachend. Hij werkt op de afdeling met bomen en struiken, Romano bij de eenja rige planten. Ze helpen klanten, maken een praatje en zijn druk in de weer met groen. De sfeer op de Door Pepijn de Groot Romano en Carlo zijn niet vies van hard werken. werkvloer is goed in het kolossale tuincentrum. Carlo: "Dit werk is zo leuk dat de dagen voorbij vliegen." Gamen Met een 40-urige werkweek komt er het nodige geld binnen. De voor naamste bestemming van het sala ris is de bankrekening. Carlo heeft al een auto: meer grote uitgaven hoeft hij niet te doen. "Mijn geld spaar ik op zodat ik het kan gebrui ken als ik een huis wil kopen." Ook Romano is spaarzaam. "Ik heb geen gat in mijn hand." Toch kopen de broers sneller ietsdan een paar jaar geleden, toen ze nog veel nadach ten over aankopen. Gamen is een grote hobby van zowel Romano als Carlo en daar wordt niet gekeken op een paar euro. Romano: "Een tientje extra betalen voor een limited edi tion van een spel, daar doe ik niet moeilijk over." Geldwolf De broers zouden hun werkleven kunnen slijten bij Intratuin. "Als we hogerop kunnen komen in het be drijf met een daarbij passend uur loon. Het plezier is belangrijk maar ik blijf een geldwolf", grijnst Carlo. Romano volgt een ICT-opleiding waar hij toekomst in ziet. "Al leer ik hier ook veel. Op de eerste werkdag weet je niks. Door je leergierig op te stellen word je gaandeweg een expert." Het komende schooljaar blijft Carlo bij Intratuin werken; zijn opleiding begint pas in september 2013. Komend jaar kan ik oriënte ren of ik verder wil met groen. Of de heren over tien jaar nog in het tuincentrum lopen, kunnen ze nog niet zeggen. Misschien om planten te kopen voor hun tuin. Op het moment van schrijven is het een zeldzaam zonnige woensdag. Voor een bleekscheet als ik een uitgelezen kans om bij te kleursn. Dat mag ook wel, ik zie een beetje pips van nature. Met een bruin bak- laagje op de huid kom je toch gezonder over. Echter ben ik zonneschuw vandaag, op voorspraak van de kaakchirurg. Mijn verstandskies is vanochtend getrok ken. Linksachter, het was voor mij de eer ste keer. Open voor een nieuwe ervaring stapte ik de ziekenhuiswitte kamer bin nen. Een vriendelijk welkom, mijn klamme hand schudde die van de kaakchirurg wier hele houding zei dat deze ingreep een routineklus was. Door de assistente werd ik ingestopt onder een blauw kleed dat mij geheel bedekte, behalve mijn openge sperde mond. "Op je buik leg ik het ste riele gereedschap neer", zei ze op gerust stellende toon. Ik voelde niet dat ze het neerlegde. Misschien heeft ze het ook niet gedaan omdat mijn opgevoerde hartslag het blauwe kleed op en neer deed gaan als waren het golven. Bezoeken aan de tandarts en verwanten zijn geen gebeurtenissen waar ik me op verheug. Dat is iets van de laatste jaren. Als kind vond ik een knipbeurt angstwek kender dan een tandartsbezoek omdat een kapper me eens in mijn oorlel had getrimd. Mensen die mij en mijn kapsel kennen zouden zeggen dat ik nog steeds kappervrees heb maar dat is niet zo. Enfin, voor de tandarts was ik nooit bang. Elk half jaar liet ik de tandendokter met zijn mond spiegel xylofoon spelen op mijn boven- en ondertanden om vervolgens te smullen van de fluor die ik kreeg toegediend. De tan- dentrammelant begon toen de fluorbehan- deiing werd gestaakt. Ik kreeg te maken met gaatjes en alle gevolgen van dien. Het is overdreven om te zeggen dat de rotting massaal is toe geslagen maar toch komt bijna elke half jaarlijkse samen met slecht nieuws. De zwakste schakel in mijn gebit bleek de ver standskies linksachter. Na legio vullingen in die ene en dezelfde kies viel het besluit tot extractie. Van de extractie zelf voelde ik niks maar het geluid kende ik van het buitenspelen in de wijk waar ik ben opge groeid. Het gekraak dat klonk in de zieken huiskamer deed me denken aan de pallets die wij - mijn buurjongens en ik - kapot trapten om te gebruiken als timmerhout. Ik werd er een beetje eng van, dat geluid. Bij het afscheid, zei ik verward 'tot ziens' te gen de chirurg. Lulkoek natuurlijk, hopelijk vindt een wederzien in deze setting nooit meer plaats. Volgens de assistente mocht ik niet in de volle zon gaan zitten omdat 'dat de heling niet ten goede zou komen'. Dus stapte ik het ziekenhuis uit, lijkbleek van de schrik en met een zonverbod. Dat gezonde brui ne huidje kan ik ook dit jaar op mijn buik schrijven. Reeuwijk/Regio - De werkgroep Vrijwillig Landschapsbeheer van het IVN IJssel en Gouwe organiseert een hooiavond op de woensdagen 8 en 15 augustus. Net zoals onze voor ouders eeuwen lang gedaan heb ben wordt er gewerkt met reifen en hooivorken, ledereen die wil weten hoe tijdens het hooien een zwad en een wier gemaakt worden, is van harte welkom om mee te varen naar een hooilandje op een eiland in de Reeuwijkse plassen. Verzamelen op de hoek 's Gravenbroekseweg/Zoe- tendijk in Reeuwijk. De boot ver trekt om 19.00 uur. Intratuin Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5