Zuidpias A Werken aan de weg Ontwerp bestemmingsplannen ter inzage Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht gemeente Werkzaamheden aan de N219 Veranderingen voor gezinnen. in de bijstand Hoe zit dat? WEEK Herdenking frij Indië-monument Nieuwerkerk aan den IJssel HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 8 AUGUSTUS 2012 Nieuwerkerk aan den IJssel/Zevenhuizen VOORKOM PROBLEMEN WEET HOE HETZIT.NL. Onderstaande ontwerp bestem mingsplannen liggen van donderdag 5 juli tot en met woensdag 15 augus tus 2012 tijdens kantooruren ter inzage in het gemeentehuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. De stukken zijn ook te vinden op www. ruimtelijkeplannen.nl (vul bij ID het bijbehorende nummer in), http zuidplas.gemeentedocumenten.nl of via www.zuidplas.nl. Reageren Gedurende de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling zienswijzen op de ontwerp bestemmingsplannen indienen. U kunt uw zienswijze(n) sturen aan de gemeenteraad van de gemeente Zuidpias (Postbus 100, 2910 Nieuwerkerk aan den IJssel, onder vermelding van de naam van het betreffende ontwerp bestem mingsplan) of een afspraak maken met het secretariaat van de afdeling VROM (telefoonnummer 0180 637 711). Dorp Ontwerp bestemmingsplan Nummer Nieuwerkerk aan den IJssel Oude Dorp NL.IMR0.1892.BpOudeDorpNWK-Ow01 Nieuwerkerk aan den IJssel Groene Zoom NL.IMR0.1892.Bp GroeneZoom-ÓW01 Nieuwerkerk aan den IJssel Esse Kleinpolder NL.IMRO.1892.BpEsseKleinpolder-Ow01 Zevenhuizen Zevenhulzen Dorp NL.IMR0.1892. BpZevenhuizen Dorp-Ow01 Zevenhuizen - Moerkapelle Tweemanspolder en polder de Wilde Veenen (herziening) NL.IMRO.1892.BpTweemansWVMKP-Ow01 Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulieren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Sportlaan 104 1-kamer etagewoning (Galerijflat zonder lift, 2e verdieping). Beschikbaar per: 27 augustus 2012 Bruto huur: 276,37 Voorwaarden: Maximaal 1 persoon Leeftijd tot 23 jaar Maximaal bruto verzameljaarinkomen 22.025,- Prinses Beatrixstraat 38a 2-kamer etagewoning (Portiekflat zonder lift, leverdieping) (4e publicatie) Beschikbaar per direct Bruto huur: 355,70 per maand (inclusief verwarming) Voorwaarden: Vanaf 30 jaar Max. 2 personen Max. bruto verzamel jaarinkomen 1 persoon 22.025 Max. bruto verzameljaarinkomen 2 personen 29.900 Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Leliestraat 24 2-kamerseniorenwoning, begane grond Beschikbaar per direct Bruto huur: 497,03 per maand (inclusief verwarming) Voorwaarden: Leeftijd vanaf 50 jaar Maximaal bruto verzameljaarinkomen 34.085,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Schielandstraat 22 4-kamer etagewoningen (Portiekflat zonder lift, 1e verdieping) Beschikbaar per direct Bruto huur: 424,60 Voorwaarden: Maximaal 4 personen Maximaal bruto verzameljaarinkomen 34.085,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Klutendreef 58 5-kamer etagewoning (Portiekflat zonder lift, leverdieping) Beschikbaar per: 4 september 2012 Bruto huur 536,75 Voorwaarden: Minimaal 4 personen Maximaal bruto verzameljaarinkomen 34.085,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huur woning of woonwagenstandplaats bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 13 augustus 2012 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formu lieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier 2011 en een jaaropgaaf over 2011 (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behande ling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afde ling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Aan de N219 vinden momen teel diverse werkzaamheden plaats. De werkzaamheden aan de N219a vallen in twee delen uiteen: Groot onderhoud aan de wegvakken tussen de A20 en de grens met Capelle aan den IJssel. Onder andere het asfalteren van weg en pechhavens en herstellen van de bermen vallen onder dit project. Dit zijn reguliere werkzaamheden waar de provincie geen vergunning voor hoeft aan te vragen bij de gemeente. Deze werk zaamheden starten direct na de zomervakantie en duren enkele weken. De verwach ting is dat ervier weekend afsluitingen voor telkens verschillende delen van de weg noodzakelijk zijn. Op de website van de Provincie www.zuid-holland. nl/n219 vindt u de laatste informatie over het groot onderhoud en data waarop de weg is afgesloten. Reconstructie van de kruising Kerk laan met de N219 en de rotonde Scheve Overweg I's Gravenweg-N219j. Bij deze reconstructie doet de gemeente Zuidpias voor 50% van de kosten mee, omdat er ook gemeentelijke wegen op aansluiten. Voor deze recon structie moet de gemeente wel een vergunning afge ven aan de provincie. Deze procedure loopt nog. Voor de reconstructie kunnen bewo ners zienswijzen indienen voordat een verklaring van geen bedenkingen afgege ven wordt. Het werk staat bij vergunningverlening gepland voor 2013. Over de aanpak van de N219b (Zuidelijke Dwarsweg- Nesselande), ten noorden van de A20, zijn de Provincie, de gemeente Rotterdam en Zuidpias in gesprek. Er is daar nu regelmatig sprake van forse opstoppingen. Er zijn mensen die recht hebben op een bijstandsuitkering, maar deze niet hebben aangevraagd. Misschien bent u dat wel. Hoe zit dat? U heeft na 1 januari 2012 geen uitkering aangevraagd, omdat u dacht dat u door de huis- houdinkomentoets geen uitkering zou krijgen. U kunt zich tot en met 17 september 2012 melden bij het UWV WERKbedrijf of bij de Sociale verzekeringsbank (SVB) als u 65 jaar of ouder bent. Op 1 januari 2012 zijn de regels van de Wet werk en bijstand ver anderd. Als iemand na 1 januari een bijstandsuitkering aan wilde vragen moest hij of zij voldoen aan de huishoudinkomenstoets. Een gezin kon maar één gezins uitkering krijgen. Inkomsten en vermogen van alle inwonende gezinsleden werden meegeteld voor de uitkering. De regels zijn weer veranderd: de huishoudinkomenstoets is nu weer afgeschaft. Daarom kunt u, als u denkt toch recht te heb ben op bijstand, een uitkering aanvragen. Als u recht krijgt op de uitkering, kunt u de uitkering met terugwerkende kracht ontvangen. Dat betekent dat u ook over de maanden vanaf 1 januari 2012 een uitkering kunt krijgen. Denkt u in aanmerking te komen vooreen bijstandsuitkering? Dan kunt u zich melden bij het UWV WERKbedrijf. Het UWV WERKbedrijf bekijkt of u wel of geen uitkering krijgt en stuurt de aanvraag door naar de gemeente. De gemeente beoordeelt dan of u met terugwerkende kracht recht heeft op een uitkering. Bent u 65 jaar of ouder, dan kunt u een aanvullende inkomensvoorziening ouderen (AIO) met terugwerkende kracht aanvragen bij de SVB. Dit kan tot en met 17 september 2012. Als u na deze datum een uitke ring met terugwerkende kracht aanvraagt, wordt de aanvraag afgewezen. Denkt u dat u alsnog recht hebt op een bijstandsuitkering? Meldt u zich dan snel bij het UWV WERKbedrijf in uw regio of bij de SVB als u 65 jaar of ouder bent. U moet verschillende bewijsstukken meenemen. Informeer dus vooraf welke bewijsstukken u moet meenemen. Dit kan via telefoon nummer 0900-9294. Op dinsdag 14 augustus 2012 is de jaarlijkse Indiëherdenking bij het Indië-monument aan de Kerklaan ter hoogte van nummer 42. De herdenking begint om 20.00 uur. We gedenken de militairen en burgers, die in de periode 1941-1951 zijn omgekomen in voormalig Nederlands-lndië. Stichting Evenement organiseert de herdenking op verzoek van het gemeentebestuur. Een deputatie van oud-militairen en de Indische naoorlogse generaties verlenen hun medewerking. Net als voorgaande jaren zal de herdenking beginnen bij het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Een ieder die aan de herdenking wil deelnemen, kan meelopen vanaf het gemeentehuis naar het monument. Vertrek vanaf het raadhuis is gepland om 19.45 uur. Vlaggen Zoals gebruikelijk vindt de Indiëherdenking in Zuidpias een dag eerder plaats dan de landelijke herdenking. Daardoor wijkt de gemeente af van de landelijke norm voor het vlaggen. Op dinsdagavond 14 augustus wordt de vlag halfstok gehesen. Op woensdag 15 augustus hangt de vlag in top.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 7