Wolkbreuk Puzzelen voor barbecue Aantal autodiefstallen stijgt Potloodventer gezien? Doe aangifte! Herdenking Indië-monument Dieren- centrale Nederlands beste junioren in actie CULTUUR AGENDA .1 i jffi bv^Kl HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 8 AUGUSTUS 2012 Tennis T~^HR ewoners aan de Parallelweg-Zuid zien hun straat blank staan. Over eventueleschade is niets bekend omdat er nog mensen op vakantie zijn. (foto: Wendy Hoad) Geen weer om met open dak te rijden in een cabrio, maar wel binnen een kwartiertje een zwembad op het dak. (foto: Wendy Hoad] Zuidpias - De langste dag beleefden we zo'n anderhalve maand geleden. Dat is 's avonds alweer duidelijk te merken, de dagen korten. Zondag 5 augustus trad de duisternis wel erg vroeg in. Het was de aankondiging van een wolkbreuk. "Tja, de mooie zomer moet nog beginnen...." verzucht lezer Wendy Hoad, die ons de foto's van de regenval in Nieuwerkerk stuurde. Bij honderden vallen ze weer in de mail- en brievenbus: oplos singen van de puzzel waarbij een Weber barbecue te winnen is. Het overgrote deel van de inzenders kwam er zonder problemen uit, maar een klein aantal wees ons op de nummering van de oplos- singsbalk van puzzel 1. Die staat niet genummerd van 1 tot en met 14. Dat klopt: foutje bedankt! Om geen héél onlogische oplossing te krijgen, moet de balk dus van nummer 1 tot en met nummer 14 lopen: dan is de oplossing 'een eitje'. Oplossingen kunnen nog tot en met zondag 12 augustus worden ingeleverd. Fiets De puzzel naar aanleiding van de 1500ste krant is nog steeds te vinden op www.hartvanholland- online.nl. Oplossingen van deze puzzel - waarbij een fiets ter waarde van 850 euro te winnen is - kunnen nog ingestuurd wor den tot en met donderdag 30 au gustus. De trekking is op vrijdag 31 augustus en de prijsuitreiking vindt plaats bij Bike Totaal Boode in Zevenhuizen tijdens het Oogst feest op zaterdag 1 september Nederland is bevrijd op 5 mei 1945. Op die datum was er in voormalig Nederlands-lndië echter nog geen bevrijding. De Japanse overheersing van het voormalig Nederlands-lndië drukte in de hierop volgende maan den nog zwaar op alle inwoners van dat land en ver daarbuiten. Pas op 15 augustus 1945 kwam er een einde aan de oorlog in dit gebied door de capitulatie van Japan. Hier mee kwam nog geen einde aan de ingrijpende gebeurtenissen die uit eindelijk een grote impact hadden op de inwoners van Nederlands- lndië. De aandacht van de (Nationale) Herdenking op 4 mei gaat vooral uit naar de gevolgen van de oorlog tegen nazi-Duitsland. De dag erna is gereserveerd voor. de feestelijke viering van de bevrijding van de Nazi bezetter. De geschiedenis van de nnensen met een Indische oor logsachtergrond is echter zó anders verlopen dat de activiteiten op 4 en Zuidpias - De politie van het team Zuidpias vraagt inwoners alert te zijn op autodiefstallen. Het team ziet in de afgelopen maand een lichte stijging van het aantal autodiefstallen en pogingen daartoe en vraagt burgers te helpen bij het terugdringen daarvan. Als er bijvoorbeeld een onbekend persoon grote interesse heeft in geparkeerde auto's of zich op een Nieuwerkerk pan den IJssel - De jaarlijkse herdenking bij het Indië-monu- ment aan de Kerklaan vindt plaats op dinsdag 14 augustus. Aanvang 20.00 uur. Herdacht worden de militairen en burgers, die in de periode 1941-1951 zijn omgekomen in voormalig Nederlands-lndië. Regio-Als de temperaturen oplopen, ziet de politie het aantal meldingen van openbare schennis der eerbaar heid - het zogeheten potloodventen - weer toenemen. Dit is een jaarlijks terugkerend verschijnsel. Zo ook dit jaar. In de maand juni werd er tien keer melding van gemaakt in de po litieregio Hollands Midden. In juli kwamen er achttien meldingen bin nen. Een schennispleger wil gezien wor den en veroorzaakt daarmee angst gevoelens en onrust bij de mensen 5 mei niet genoeg bij de behoeften van deze groep aansluiten. De 15e augustus is elk jaar lande lijk de dag waarop al die ingrijpen de gebeurtenissen kunnen worden herdacht in gezelschap van per sonen met een gedeelde 'Indische' achtergrond. Uiteraard zijn ook niet-lndische inwoners van Zuid- plas van harte welkom de herden king bij te wonen. Stichting Evenement is op verzoek van het gemeentebestuur belast met de organisatie. Een deputatie van oud-militairen en de Indische naoorlogse generaties verleent hun medewerking. De herdenking begint bij het ge meentehuis. Belangstellenden kun nen meelopen vanaf het gemeen tehuis naar het monument. Vertrek vanaf het raadhuis om 19.45 uur. Na afloop van de herdenking reikt burgemeester Gert-Jan Kats een Draaginsigne Gewonden uit. De deelnemers zijn de toekomstige vertegenwoordigers van het Neder landse tennis. Op de lijst van win naars van voorgaande jaren staan namen van spelers die veel bereikt hebben in het tennis als Richard Krajicek, Sjeng Schalken, Raemon Sluiter en Brenda Schultz McCar thy. Maar ook talenten van nu zoals Arantxa Rus en Robin Haase horen bij de winnaars van dit evenement. De officiële opening vindt plaats op maandag 6 augustus om 9.00 uur, de wedstrijden beginnen alle dagen rond 9.30 uur. Bij de jongens tot en met veertien jaar komen Nieuwer- kerker Tom Moonen en Moordrech tenaar Wietze Janssen dinsdag 7 augustus in actie. Bij de meisjes tot en met veertien jaar begint de Nieu- werkerkse Arianne de Winter ook op dinsdag aan het toernooi. De halve finales worden vrijdag 10 augustus gespeeld, de finalewed strijden op zaterdag 11 augustus. Voor meer informatie: knltb.nl. andere manier verdacht ophoudt in de buurt, dan wordt bewoners gevraagd direct te bellen naar 112. Het noteren van het signalement en eventueel een kenteken kan de poli tie verder helpen in het onderzoek. aan wie hij zich toont. Uit onderzoek is gebleken dat sommige schennis plegers ook in staat zijn tot het ple gen van zwaardere zedendelicten, zoals aanranding of verkrachting. De politie maakt daarom werk van het opsporen van deze mensen. Mocht u geconfronteerd worden met een schennispleger, bel dan di rect 112 en probeer een goed sig nalement van de persoon te geven. Doe ook altijd aangifte. Daardoor is de kans aanzienlijk groter dat de politie de dader kan aanhouden. Hillegom/Regio - Op de banen van de Hillegomse tennisclub in het district Leiden strijden bij de NJK de beste 64 jongens en meisjes in de leeftijdscate gorie tot en met twaalf en veertien jaar om de nationale titel. Vermist Poes, schildpad, witte bef, flinke kat, is gechipt, Kroonkruid Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Kat, rood, met witte aftekeningen, kitten, de Beuk, Nieuwerkerk aan den IJssel. Poes, cypers, met rood door de vacht, witte snuit, kitten, J.A. Bey- erinkstraat, Nieuwerkerk aan den IJssel. Konijn, beige-zwart, hangoor, Hit- landsebaan Nieuwerkerk aan den IJssel. Rat, grijs, 's-Gravenweg Nieuwer kerk aan den IJssel. Bokken, drie kleuren dwerg, twee stuks, N 245 Moordrecht. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Beeldende Kunst Tot 4 september Expositie Joke van der Vlist Bibliotheek, Sportlaan 3b, Moordrecht Tot 4 september Expositie schilderijen leerlingen Kunstles Bibliotheek, Sportlaan 3b, Moordrecht

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9