Oogstfeest is regionaal evenement Dierencentrale Bijeenkomst ontwerp-peilbesluit Zuidplaspolder Gastgezinnen voor studenten gezocht 'De Goudse Generale' 10 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 15 AUGUSTUS 2012 Zevenhuizen - Met een jaarlijks bezoekersaantal van meer dan dertigduizend mensen is het Oogstfeest na ruim 25 jaar uitgegroeid tot een evenement dat staat als een huis. De eerste zaterdag van september, dit jaar 1 september, staat standaard bij veel mensen in de agenda, omdat men het Oogstfeest met al zijn gezelligheid, attracties, sfeer en het weerzien met oude bekenden niet wil missen. Het feest begint traditiegetrouw ai op de vrijdagavond met de 'Night of ■Harmony'; een openlucht muziek- en zangspektakel op het dorpsplein. Locale en regionale muzikanten, zangers en zangeressen brengen dan klassieke en moderne nummers ten gehore. Op zaterdag is de Dorpsstraat, met alle aangrenzende straten en plei nen, vanaf 10.00 uur omgetoverd tot een lint van ruim één kilometer met 'voor elk wat wils'. Naast de gezellige rommelmarkt zijn er voor de kinde ren leuke attracties en kan men voor een hapje en een drankje terecht op het terras op het dorpsplein. Het feest wordt gecompleteerd met een aantal spetterende showelementen. Klompenloop 'Oude tijden herleven' is al jaren het thema voor het Oogstfeest. Illustra tief hiervoor is de jaarlijkse klom penloop. Deze wandeltocht van circa tien kilometer op .de authentieke Hollandse klompen gaat om 10.00 uur van start. Aanmelden kan via de site of per brief naar Postbus 80, 2760 AB te Zevenhuizen o.v.v. Klom penloop. Aaiplein Naast de Gereformeerde Kerk be vindt zich het 'aaiplein' waar jonge Vorig jaar was het gezellig druk op het terras op het dorpsplein, (archieffoto) show van oude tractoren, voertuigen en stationaire motoren bezichtigen. Vanaf 15.00 uur verzorgt de band 't Luchtruim een spetterend optreden op het grote podium. Mede dankzij heel veel sponsors en vrijwilligers en met de medewer king van diverse instanties is het het Oogstfeestcomité wederom gelukt een uitgebreid programma samen te stellen. De toegang is vrij. Bij de brug aan de Noordelijke Dwarsweg is een speciale gratis fietsenstalling. Wie met de auto komt kan deze parkeren op de duidelijk aangegeven parkeer terreinen. Oogstfeestkrant De laatste nieuwtjes over het Oogstfeest zijn te lezen in de speciale Oogstfeestkrant die op woensdag 29 augustus via het Hart van Holland verspreid wordt. Voor meer informatie: www.oogst- feestzevenhuizen.nl. kinderen kunnen knuffelen met ko nijntjes en andere aaibare dieren. Op dit plein is tevens een tentoonstel ling van een aantal soorten van het Nederlandse hoenderras en geeft een imker uitleg over zijn werk. De pleinen naast de C1000 zijn gevuld met kraampjes, oude ambachten en een bar waar allerhande hapjes ver krijgbaar zijn. Ganzenparade Al slenterend langs alle kraampjes in de Dorpsstraat kan men niet alleen de ganzenparade tegenkomen, maar ook de ballonnenman die razendsnel allerlei creaties van ballonnen voor de kinderen maakt. Met de Time Cruiser, een apparaat van bijna drie meter hoog dat een aantal rondjes door de Dorpsstraat rijdt, waant men zich terug in de tijd van Jules Verne. Voorts kan men zich verbazen over de roofvogels van Marina Bliek, is er een aantal kermisattracties voor Slenteren langs de vele kraampjes; het ruime assortiment biedt voor elk wat wils. (archieffoto) de jeugd en kan men de traditionele Zuidpias - Het ontwerp-peilbesluit van de Zuidplaspolder ligt tot en met vrijdag 24 augustus ter inzage. Het gaat hier om een gebied in de regio Zuidpias, Waddinxveen, Rot terdam en Gouda. Het ontwerp- peilbesluit is tijdens kantooruren onder andere in te zien bij het hoog heemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard aan de Maasbou levard 123 te Rotterdam en in het gemeente huis in Nieuwerkerk aan den IJssel aan het Raadhuisplein 1. Inloopbijeenkomst Voor donderdag 16 augustus wordt van 19.00 tot 21.00 uur in restau rant de Viergang aan de Dorpsstraat 111 een bijeenkomst georganiseerd voor belanghebbenden. Ter plaatse kan men de stukken in zien en vragen stellen aan medewer kers van het hoogheemraadschap. Vermist Poes, zwart, met veel wit, zwarte vlekken op achterrug, vlek op schou der en zwart op kop, zwarte staart met witte baan, is gechipt, halsband blauw, Perkstraat Zevenhuizen. Gevonden Poes, rood, halflangharig, zwanger, Oosteinde Moordrecht. Bokken, driekleur dwerg, 2 stuks, N245 Moordrecht. Kat, rood met witte aftekeningen, kitten, de Beuk Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, cypers, witte bef, buik, sokken voor en poten achter, scheurtje in oor, Parallelweg N., Nieuwerkerk aan den IJssel. Rat, grijs, 's-Gravenweg Nieuwer kerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Rotterdam - Travel Active, Neder lands grootste uitwisselingsorga nisatie voor studenten, is op zoek naar gastgezinnen die studenten uit het buitenland een warm thuis willen bieden. Tientallen studenten in de leef tijd van vijftien tot achttien jaar, afkomstig uit alle delen van de wereld, komen rond deze tijd als uitwisselingsstudent naar Neder land in het kader van het High School Holland-programma van Travel Active. Travel Active gaat bij de selectie zorgvuldig te werk en tijdens het verblijf in Nederland blijven de studenten onder begeleiding van Travel Active. De gastgezinnen kunnen altijd de hulp inroepen van een persoonlijke, professio nele begeleider uit de regio. Gast ouders geven de buitenlandse student een tweede thuis, een veilige haven en de mogelijkheid om in Nederland op ontdekkings reis te gaan. Contactpersoon voor Travel Active is Cisca Thijssen. Zij is te bereiken via 06-13585166 of franciscathijssen@gmail.com. Voor meer informatie: www.tra- velactive.nl/high-school-holland. Gouda - Honderden hardlopers uit Gouda, de gemeente Zuidpias en andere dorpen uit het Groene Hart doen vrijdag 14 september mee aan de jaarlijkse Goudse Singelloop. Wie goed voorbereid aan de start wil verschijnen kan op vrijdag 31 augustus deelnemen aan een proef- loop die georganiseerd wordt door Fit £t Fun Sports onder het motto 'De Goudse Generale'. Tijdens deze proefloop wordt onder meer gelet op plots opdoemende stoepranden en paaltjes, hoe alle bochten het beste kunnen worden aangesneden en waar pittige klimmetjes zitten. De proefloop start *om 19.30 uur vanaf de winkel van Aktiesport op de Markt 46. Voor aanmelden of meer informatie: info@fitenfunsports.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 10