Speeltuin Usseikids wil vooral prachtig blijven Gastvrij onthaal bij Molen Windlust Jaarprogramma Vrouwen van Nu Hoge opkomst Tienerweek Boulers gaan door HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 15 AUGUSTUS 2012 19 Jeu de boules Net na de opening moet de drukte bij Usseikids nog op gang komen. De kids op de foto hebben nog even het rijk alleen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Van heinde en verre komen ouders met kinderen naar speeltuin Usseikids. De kindvriendelijke speel locatie aan de Kleinpol- derlaan kan met mooi weer, zoals afgelopen zaterdag het geval was, op een aardige toestroom van ouders met kleine kinderen rekenen. Tot nu toekan de huidige locatie de toestroom nog aan, maar toch wordt er gedacht aan een uitbreiding. Afgelopen zaterdag werd er dan ook voor extra speelplezier ge zorgd, met als doel het ophalen van geld voor een toekomstige uitbreiding. Door Bart Jansen Om toegang te krijgen tot de voor de veiligheid van de kinderen om heinde speeltuin, moet er een en treeprijs van vijftig cent per persoon betaald worden. Met dit geld wordt de speeltuin, door vrijwilligers, on derhouden. Geld voor een eventuele uitbreiding is er niet. Ineke Stam, één van de vrijwilligers, ziet de speeltuin het liefst nog wat groter worden, maar daar is geld voor nodig. "De gemeente heeft ons de grond al wel toegezegd, dus een uitbreiding zit er in, maar de financiële middelen hebben we nog niet. En die moeten we, nu de subsidie stop is gezet, zelf bij elkaar sprokkelen", aldus Stam. Al geruime tijd is de speeltuin bezig met het binnen halen van extra in komsten. "We hebben een fooienpot staan en alles wat daar in belandt wordt gebruikt voor de uitbreiding. Soms krijgen we met kinderfeestjes een extra gift. Dat is natuurlijk mooi, want op die manier kunnen we onze speeltuin prachtig houden en in de toekomst hopelijk nog prachtiger maken", aldus een trotse Stam. De speeltuin stond zaterdag 11 au gustus in het teken van de toekom stige uitbreiding en daarom werden er activiteiten georganiseerd waar voor een kleine bijdrage werd ge vraagd. Zo konden de kinderen ge schminkt worden, mochten zij hun eigen tattoo maken en konden ze envelopje trekken. Nieuwerkerk aan den IJssel- Het was de tweede zaterdag van de maand en dus was weer iedereen welkom om molen Windlust te bezoeken en in het restaurant producten van de cliënten van Dagcentrum Korenaer te bewon deren ofte kopen. Daarna lokte een zonovergoten terras met riant uitzicht op de Hollandsche IJssel tot een aangenaam verpozen onder het genot van een drankje en een hapje. Verslaggever Cees Visser was één van de bezoekers. Door Cees Visser Jannie Slingerland, sinds zes jaar cli ënt van Dagcentrum Korenaer, was al vroeg in de weer om de bezoekers de werkstukken van de 25 mensen met een verstandelijke beperking van het dagcentrum te tonen. Haar gebreide beer en geborduurde kaart waren daarbij blikvangers. Ze nam bestellingen van bezoekers op en bracht consumpties naar het terras. Geschiedenis Genietend van het uitzicht over de Hollandsche IJssel en een voortref felijke kop koffie, denk ik onwille keurig terug aan de toch wel bewo gen geschiedenis van de molen. Je ziet in gedachten een oude houten Jannie Slingerland. molen staan die in 1741 werd ver vangen door een korenmolen. De wieken draaiden tot 1930 en na de tweede wereldoorlog werd de molen gebruikt voor het verwerken en ver handelen van meel. De molen raakte echter steeds meer in verval en in 1953 werden wieken, kap en stel ling gesloopt. Wat daarna gebeurde klinkt als een sprookje, maar is pure werkelijkheid. Het voortbestaan van de molen hing aan een zijden draadje doordat een projectontwik kelaar eerst de hele zaak wilde slo pen, maar toen de stomp een Rijks monument was geworden, er een kantoor van wilde maken. Maarten Molenaar, met in zijn kiel zog meerdere particulieren, kwam in het geweer en en werd een Comité Behoud Molen opgericht. De stomp werd voor 512.500 gulden gekocht. Dankzij Europese subsidie en inbreng van particulieren en bedrijven kon in 2002 met de wederopbouw worden gestart. Op 20 mei 2005 werd de molen officieel in bedrijf gesteld. Dagcentrum Korenaer In het dagcentrum wordt voortdu rend gezocht naar nieuwe mogelijk heden om de cliënten plezier in hun werk te bezorgen. In het dagcentrum is ook een bakkerij gevestigd, waar in brood en 'verrukkelijke koekjes' worden gebakken. Die producten vinden dan weer gretig aftrek in de molenwinkel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ontstaan uit de Bond voor Plattelandsvrou wen is organisatie Vrouwen van Nu uitgegroeid tot de grootste algemene vrouwenorganisatie van Nederland, met ruim 46.000 leden verdeeld over 530 plaatselijke afdelingen. Vrouwen van Nu Nieuwerkerk is zo'n afdeling. Naast de koffieochtenden en de thema-avonden zijn er diverse andere ac tiviteiten zoals de culturele club, de tuinclub, een leeskring, een quiltclub en een schildersclub. Het nieuwe jaarprogramma biedt tal van interessante onderwerpen, waaronder een bezoek van de bur gemeester van de gemeente Zuid- plas die uitleg komt geven over zijn werkzaamheden. Het hele pro gramma is te vinden via de lande lijke site'www.nbvp.nl of via www. plattelandsvrouwen.net. Seizoensopening De cabaretvoorstelling 'Vorst aan tafel', op donderdag 6 september van 10.00 tot 12.00 uur, luidt het nieuwe seizoen bij Vrouwen van Nu in. Voor meer informatie: 010-4205529 ofjeanne.hohenstein@freeler.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De grote blauw-wit gestreepte tent stond vo rige week weer in het Essepark. 's Ochtends was het één van de drie locaties van de Witte Tentweek en 's avonds het domein van de tieners die deelnamen aan de Tienerweek. Elke avond konden zij zich hiervan half vijf tot half negen vermaken door mee te doen aan allerlei activiteiten. Door Bart Jansen Donderdag staat er aan het begin van de avond balspellen op het pro gramma. In het zonnige Essepark rennen groepen kinderen rond. Ie dere groep heeft zijn eigen balsport: basketbal, trefbal en het - vooral bij de jongens - altijd populaire voetbal. De meisjes lijken meer geïnteres seerd in trefbal. Twee meiden laten begeleider Evert-Jan Jansen we ten geen zin in voetbal te hebben. "Geen probleem, jullie kunnen ook meedoen met trefbal hoor." Het tweetal begeeft zich enthousiast naar het veldje rondom de kabel baan en mengt zich in het spel. Jansen is erg te spreken over de opkomst. "We hebben iedere avond zo'n zestig a zeventig tieners mogen verwelkomen." Hij kan constateren dat gezelligheid troef was, ondanks de soms fanatieke strijd om wie zich de beste mocht noemen. Het competitie-element zit er goed in. "Op woensdag hadden we een soort fotowedstrijd, maar er niet bij nage dacht om punten toe te kennen. Bij terugkomst wilde iedereen weten wie de beste foto had en dus ook de meeste punten behaald had." Als er gegeten wordt, want ook dat gebeurt gezamenlijk tijdens de Tie nerweek, vormen alle tieners weer een grote hechte groep en is er van competitie niets meer te merken, le dereen zit lekker in de tent of in de zon te eten en te genieten. Dat vooral. Het gaat er fanatiek aan toe op de balspel-avond van de Tienerweek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Geen zomerstop voor de jeu de boulers van JBC Nieuwerkerk. Dinsdag 7 augustus speelden ze een serie van drie partijen in de clubcompetitie. Hoewel de avond snel gespeeld leek met twee ron des binnen anderhalf uur bleek het venijn in de staart te zitten. De laatste ronde duurde ruim een uur waardoor het toch een later- tje werd. Vijf spelers deden goede zaken voor hun klassement met drie gewonnen partijen. Het podi um was voor Peter Troost met drie winstpartijen en een saldo van 33 punten. Op de tweede plek ein digde Cees Hoogendoorn met drie winst en een saldo van 28. Frank Hoek werd derde met drie winst en een saldo van 26 punten. Rob Brökling werd verrassend laatste.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19