De teller van het leven staat op honderdzeven Timmeren aan de 'BK-weg' Topdag voor John en Joan Line-up Swanpop rond Oogstfeest Zevenhuizen PVC I laminaat vloeren HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN I 15 AUGUSTUS 2012 21 Mevrouw Van der Wilk viert 107e verjaardag Indieners petitie met toezegging wethouder naar huis Duivensport Oude tijden herleven.. Zaterdag 1 september www.enkast.nl 0180-634866 Zevenhuizen - Om honderdzeven kaarsjes uit te blazen zijn olifantenlongen nodig. Bij de 107e verjaardag van Lies Van der Wilk-Rijnsburger werd het niet geprobeerd. Het feest was er niet minder om in De Zevenster, waar de jarige genoot van een glaasje room likeur, een gebakje en de aandacht. Door Pepijn de Groot Een verzorgster rijdt mevrouw Van der Wilk de Hertenkuil binnen, waar naast allerlei bewoners van de Ze venster ook veel pers aanwezig is. De jarige lijkt de journalisten te her kennen en ze wuift naar hen. Geze ten in een versierde stoel glimlacht ze naar de flitsende camera's en neemt ze met dezelfde glimlach de felicitaties in ontvangst. Een doch ter drukt haar een kus op de wang en zegt: "Wat zie je er mooi uit." De jarige geniet. "We hebben haar verjaardag altijd groots gevierd. Met haar broers en haar kinderen toen ze nog in de Rotterdamse wijk Charlois woonde", vertelt zoon Herman. Ook vandaag wordt de verjaardag van Zuidpias' oudste inwoner groots gevierd. Lo co-burgemeester Jan Verbeek komt Van der Wilk feliciteren en neemt maar liefst twee cadeaus voor haar mee. "Een fles roomlikeur en, omdat gezondheid een van mijn portefeuil les is, een fruitmand." Wim Ansen, directeur van de Zevenster, hangt de jarige een medaille om haar nek voor het behalen van de hoge leeftijd. "Het is een traditie om uw verjaar dag te vieren en gelukkig ziet u er nog steeds goed uit", aldus Ansen. Internetoma Van der Wilk krijgt niet alleen hand drukken en zoenen, ze krijgt vast ook krabbels op Hyves. Vier jaar geleden haalde Van der Wilk de nationale pers als oudste Hyves- gebruiker van Nederland. Samen met haar kleindochter surfde ze op internet in de computerruimte van De Zevenster. "Inmiddels is ze 'niet meer actief op internet, haar klein dochter heeft daar geen tijd meer voor", vertelt schoondochter Drie- neke. De internetfelicitaties ziet de jarige niet maar er staat iets bijzon ders tegenover: koninklijke post. Per brief heeft Van der Wilk felicitaties gekregen van Koningin Beatrix. Het feest houdt niet op als de loco-bur gemeester en de journalisten zijn vertrokken, 's Middags komen de kleinkinderen op bezoek. Omdat de zon schijnt kan het gezelschap mis schien wel buiten gaan zitten. De tuin achter de seniorencentrum is de favoriete plek van Van der Wilk. Schoondochter Drieneke: "Die tuin vindt ze prachtig, daar zit ze graag als het mooi weer is." Mevrouw van der Wilk geniet van haar verjaardag. Loco-burgemeester Jan Verbeek komt haar feliciteren. Zevenhuizen - Wethouder Hazele- bach laat onderzoeken of er op het kruispunt Burgemeester Klinkha- merweg/Zuidplasweg/Noordelijke Dwarsweg zebrapaden kunnen wor den aangebracht. Dit zegde hij toe nadat hij maandag van omwonen den een petitie en 150 handtekenin gen in ontvangst had genomen. Door Judith Rikken Volgens omwonenden Gerda Besse- link, Wil de Heer en Tineke en Je roen de Jong is de situatie op het kruispunt er na de herinrichting van de Burgemeester Klinkhamerweg (oftewel 'BK-weg') niet beter op ge worden. Vooral het verkeer vanaf de Zuidplasweg zou onvoldoende snel heid minderen en niet altijd voor rang verlenen. Jeroen de Jong: "Als ik op een zaterdagochtend in vakan- tietijd al twee keer vanuit de voor tuin moet opkijken of het wel goed is gegaan op de kruising, dan kun je nagaan hoe vaak het daar met een sisser afloopt." De indieners van de petitie, Wil de Heer en Gerda Besselink, vragen de wethouder het kruispunt te voorzien van zebrapaden. Ook willen ze op de Zuidplasweg een drempel of een an dere maatregel om de snelheid van de automobilisten afkomstig van deze weg, af te remmen. De handtekeningen onder de petitie zijn vooral afkomstig van bewoners van de Bloemenbuurt, die niet di rect aan de weg wonen, maar deze wel moeten oversteken om naar het dorp te gaan. Een veelgehoorde op merking is dat ouders hun kinderen het kruispunt laten mijden en ze naar de oversteekplaats halverwege de Burgemeester Klinkhamerweg sturen. Deze is volgens de indieners Wil de Heer, Gerda Besselink, Tineke en Jeroen de Jong aan tafel bij wethou der Hazelebach en ambtenaren Annet Oosterlaan en Zvonko Milosevic. ook niet veilig, evenmin als de krui sing bij de brandweerkazerne. Rotondes Wethouder Hazelebach noemde het 'BK-dossier' nog net niet de na gel aan zijn doodskist, maar sprak wel over een 'zorgwekkend dos sier'. "In het ontwerp was voorzien in een plateau op de kruising met de Noordelijke Dwarsweg, maar de aanleg daarvan had schade kunnen toebrengen aan omliggende huizen die niet onderheid zijn. Daarom zijn andere maatregelen genomen die moeten voorkomen dat automo bilisten het dorp binnenjakkeren." Hij doelt met name op de wegver smalling op de Zuidplasweg rich ting N219. Volgens de omwonen den schiet deze maatregel zijn doel voorbij. Jeroen de Jong: "Sommige automobilisten geven extra gas om eerder dan de tegenligger bij de ver smalling te zijn." Volgens de wethouder en zijn ad viseurs zal de situatie op de Burge meester Klinkhamerweg verbeteren als op beide grenzen van de be bouwde kom de voorgenomen ro tondes zijn aangelegd. "Ter hoogte van Swanla beginnen we eind dit jaar met de aanleg. De rotonde aan de andere kant, bij het Nijverheids centrum, laat waarschijnlijk wat langer op zich wachten. De realisa tie is mede afhankelijk van de ont wikkeling van Zevenhuizen Zuid." Volgens de vier vertegenwoordigers van de omwonenden heeft de ge meente deze plannen nooit duide lijk gecommuniceerd. "Blijkbaar zijn de bewoners van de Burgemeester Klinkhamerweg wel geïnformeerd, maar de hele grote groep indirect betrokkenen in de wijk daarachter niet. Daardoor is veel onvrede ont staan." De wethouder laat nu onderzoeken of zebrapaden als tussenmaatregel kunnen fungeren en verwacht over twee maanden een beslissing te kunnen nemen. Ook wordt bekeken of - in afwachting van de nieuwe rotonde - een drempel in de ver smalling op de Zuidplasweg nodig is. Zevenhuizen/Waddinxveen - Bij de postduivenvereniging de Stormvlie- gers werden donderdagavond 9 au gustus 647 jonge duiven ingekorfd voor een concours vanuit Nanteuil op een afstand van 339 kilometer. Zaterdagmorgen om 7.45 uur wer den de duiven gelost. Om 12.21 uur klokten John Stofberg en kleindochter Joan de snelste duif van de vereniging, goed voor een derde plaats in het district Leiden e.o. Hun duif vloog naar huis met een snelheid van 73 kilometer per uur. De laatste prijsduif was een half uur later thuis. Uitslag: 1-9-10-12-19-20-23-24 John Stofberg en Joan, 2 Ton Looy- en, 3-16 Maarten Strijdhorst, 4-13 Johan Heykoop, 5-8 Dick den Her tog, 6-7 Richard van Ommeren, 11 Ron van der Made, 14-15-25 Marco Flier, 17 Leen van Wensem, 18 Joop Hoevelaken, 21 Cor Zweere, 22 llona Koppenaal. Op vrijdagavond werden 728 jonge en oude duiven ingekorfd voor een concours uit Duffel op een afstand van 98 kilometer. Om 9.15 uur klonk het startschot en om 10.24 uur klokten wederom John en Joan de eerste duif. Deze duif was ook eerste in district Leiden e.o. oost. De duif had 84 kilometer per uur gevlogen. Een kwartier later waren alle prijs- duiven thuis. Uitslag: 1-2-9-10-24 John Stofberg en Joan, 3-4-5-6-7 Maarten Strijd horst, 8-20 Nico Koppenaal, 11-25 Joop Hoevelaken, 12 Cor Zweere, 13-15-16-17-19-22-23 Ron van de Made. Zevenhuizen - De line-up van Swanpop is na toevoeging van de Waddinxveense rockformatie Fooi- house rond. Naast Foolhouse pas seren ook The Surfs, Le Café Laté, The Legacy, South Lake en Keflar de revue op zaterdag 6 oktober in Dorpshuis Swanla. De opbrengst van Swanpop komt ten goede aan KiKa. De kaartverkoop is inmiddels van start gegaan. Voor meer informatie: Swanpop op Facebook of swanpop.happening@ gmail.com.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21