Gemeente Zuidpias en WN bekijken verkeerssituaties Moordrecht Dressuurwedstrijd en kür op muziek Moordrechtenaren op klompen gezocht HART VAN HOLLAND MOORDRECHT\ 15 AUGUSTUS 2012 27 Paardensport Moordrecht- Wethouder Arjen Ha- zelebach van Verkeer en Vervoer toonde zich enthousiast over het initiatief verkeerssituaties in de di verse Zuidplasgemeenten per fiets onder de loep te nemen. Samen met vertegen woordigers van de ge meente en Veilig Verkeer Nederland (WN) klom hij donderdagavond 8 augustus in Nieuwerkerk op de fiets op weg naar Moordrecht. Daar werd het IJsseldorp doorkruist en werden wegen, straten en kruisin gen intensief bekeken. Door Cees Visser Voorzitter Rudolf Oldenburger van WN en Zvonko Milosevic, uitvoer der verkeersbeleid, gaven uitleg over wat verbeterd zou moeten worden en hoe dat zou kunnen worden gerealiseerd. Naast het sig naleren van verwarrende verkeers borden zijn er drie punten die als eerste aandacht verdienen. Een van de situaties is dat brom fietsers op de Middelweg verplicht worden het fietspad te verlaten. Dat is op zijn minst een 'merk waardige en gevaarlijke situatie' te noemen. De kruising van de Boerderijlaan met de Middelweg wordt door Oldenburger 'een rommeltje' ge noemd door zijn onoverzichtelijk heid. Zijn woorden worden beaamd door de toevallig voorbijkomende Moordrechtenaar Kees Vrijlandt die met zijn fiets op de kruising nog niet zo lang geleden door een auto werd gegrepen. "Een fietser is hier vogelvrij." Een derde belangrijk aandachtspunt vormt de gevaarlij ke kruising Koningin Julianastraat/ Kerklaan. Piet Molenaar, die als 'man met een beperking' de tocht gemotoriseerd heeft meegemaakt, vraagt aan dacht voor specifieke problemen die mensen met een lichamelijke beperking op diverse plaatsen on- De fit dervinden. Zijn taak binnen WN is gericht op deze groep, waarvan hij de belangen behartigt. Molenaar is zich ervan bewust dat door gebrek aan financiën verbeteringen niet direct te realiseren zijn. Maar wan neer bijvoorbeeld herbestratingen plaatsvinden, kunnen aanpassin gen voor mensen met een lichame- sdelegatie doorkruist Moordrecht. lijk handicap gemakkelijk worden meegenomen. Wethouder Hazelebach benadrukte na afloop dat ruime aandacht aan alle geconstateerde zaken zal wor den besteed. "Ik hoor graag welk volgende dorp onder de loep wordt genomen en kijk uit naar een uit nodiging." Jacques Steenhoven heeft al heel wat kilometers door Zevenhuizen op klompen gelopen. Moordrecht/Zevenhuizen - Jacques Steenhoven is al weer in training voor de klompenloop, een vast on derdeel van het Oogstfeest in Ze venhuizen dat dit jaar op zaterdag 1 september plaatsvindt. Steenhoven heeft aan alle vijf voor gaande edities van de klompenloop meegedaan en dit jaar zou hij het leuk vinden om met een zo groot mogelijke delegatie uit Moordrecht mee te doen. De acht kilometer lan ge wandeltocht start om 10.00 uur en is speciaal bedoeld voor mensen die op de originele oud-Hollandse klompen lopen. In deze regio wordt het houten schoeisel nog veelvul dig als dagelijks schoeisel gebruikt. Belangstellenen kunnen contact opnemen met Steenhoven via 06- 53831004. Voor meer informatie: www.oogst- feestzevenhuizen.nl. Moordrecht - Paardensportvereniging De Zuidplasruiters houdt op zaterdag 8 september een dressuurwedstrijd op haar terrein aan de Oost Ringdijk 3a. Dit is een 'onderlinge wedstrijd', wat betekent dat niet-wedstrijdruiters kun nen deelnemen én wedstrijdruiters die een klasse hoger willen starten. Ook de dressuurwedstrijd staat open voor leden en niet-leden en er kan op deze dag een kür op muziek of een Pas de Deux gereden worden. Jaarlijks wordt er gestreden om de Van den Dool-dressuur trofee. Dit jaar kunnen ook niet-leden mee doen. In de tussenstand na twee wedstrijden gaat Songül Post uit Moordrecht aan kop gevolgd door Isis Slinger uit Nieuwerkerk aan den IJssel. De wedstrijd van 8 september is de laatste in een reeks van drie. Ruiters kunnen zich opgeven voor beginnersproeven zonder galop (po- kemon/smurfenproef). Ruiters tot zestien jaar kunnen zich met een pony inschrijven voor de klassen A/B pony en B tot en met M1. Bij de paarden kan iedereen zich opgeven in de categorieën B, L1, L2 en M1. Inschrijven kan via kortland@het- net.nl tot zaterdag 1 september. Le den betalen 7,50 euro, niet-leden 10,- euro De kür op muziek of Pas de Deux kost 3,50 voor leden en 5,- voor niet-leden. Een wedstrijdte nue en veiligheidscap zijn verplicht evenals de jaarlijkse inentingen voor paard of pony. Songül Post uit Moordrecht met haar pony Bandit gaat aan kop om de Van den Dool trofee.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27