Hoogheemraadschap controleert het slootonderhoud www.hhsk.nl 32 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS 15 AUGUSTUS 2012 Vanaf 15 oktober controleert het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard het onderhoud van de watergangen in zijn beheersgebied. Goed onderhouden sloten zijn belangrijk voor de waterkwaliteit en de aan- en afvoer van het water. Bent u onderhoudsplichtig? De onderhoudsplicht is geregeld in de Keur van Schieland en de Krimpenerwaard. Als eigenaar van een stuk grond dat grenst aan een sloot, bent u verantwoordelijk voor het onderhoud van de halve breedte van die sloot. Ook al is die sloot zelf niet van u. Dat geldt ook wanneer u een beperkt recht heeft op de grond langs een sloot, zoals erfpacht. De hoofdwatergangen zijn in onderhoud bij het hoogheemraadschap. Wat moet u doen? Het dagelijks onderhoud bestaat uit het verwijderen van voorwerpen en materialen, maaien en verwijderen van overmatige begroeiing, opsnoeien van overhangende houtgewassen, in stand houden van de oevers en taluds en onderhouden van beschoeiing. Bekendmakingen Beleidsregels'Waterberging bij ruimtelijke ontwikkelingen' en 'Alternatieve vormen van water vasthouden en bergen'vastgesteld Informatieavond dijk Capelle aan den IJssel Vergunningen In bredere sloten mag een deel van de begroeiing blijven staan. Voor de mate waarin begroeiing uit de watergang moet worden verwijderd, hanteert HHSK het beleid voor ecologisch maaien en schouwen van de watergangen, de Ecokleuren- koers. Het onderhoud vindt plaats na het broed- seizoen. Vanuit de Flora- en faunawet bent u verplicht nadelige gevolgen van onderhouds werkzaamheden voor planten en dieren te voorkomen. De schouwperiode duurt ongeveer vier weken. Als blijkt dat u niet aan de onderhoudsplicht heeft voldaan, kan het hoogheemraadschap besluiten bestuursdwang toe te passen. Dit houdt uiteindelijk in dat het hoogheemraadschap het onderhoud uitvoert op uw kosten. Meer weten? Kijk voor informatie op - www.hhsk.nl/loket/onderhoud/schouw - www.hhsk.nl/loket/vergunningen -www.hhsk.nl/wat_doet_hhsk/flora-_en_faunawet Vragen Voor vragen en opmerkingen kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving van het hoogheemraadschap via telefoonnummer 010 45 37 335 of via e-mail postvh@hhsk.nl. Op 15 augustus 2012 zijn de beleidsregels 'Waterberging bij ruimtelijke ontwikkelingen' en 'Alternatieve vormen van water vasthouden en bergen' in werking getreden. De beleidsregel'Waterberging bij ruimtelijke ontwikke lingen' beschrijft onder welke voorwaarden een vergunning wordt verleend voor het aanbrengen van verhardingen. De beleidsregel is van toepassing op alle verhardings toenamen binnen het beheergebied van HHSK. De beleidsregel 'Alternatieve vormen van water vasthouden en bergen'geeft de mogelijkheden aan om een vergunning Onderhoud aan watergangen is belangrijk. te verlenen voor alternatieve vormen van water bergen en water vasthouden. Deze beleidsregel geldt voor het gebied dat is gelegen binnen de grenzen van de bebouw de kom in het beheergebied van HHSK. Beide beleidsregels liggen met ingang van 15 augustus 2012 gedurende een periode van 12 weken ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap, Maasboulevard 123 in Rotterdam. U kunt de beleidsregels ook downloaden vanaf onze website onder de knoppen 'Loket' en vervol gens'Regelgeving'. Tegen de vaststelling van beleidsregels is op grond van de Algemene wet bestuursrecht geen bezwaar of beroep mogelijk. Iedere zes jaar worden de dijken in het gebied van Schie land en de Krimpenerwaard getoetst op veiligheid. Uit een recente toets is gebleken dat de dijk in de Dorpsstraat vanaf de Mient (hectometerpaal 15.45) tot aan de IJssel- zoom (hectometerpaal 15.84) in Capelle aan den IJssel niet voldoet aan de veiligheidsnormen en daarom moet worden versterkt. Om betrokkenen al in een heel vroeg stadium te betrekken, vindt op woensdag 29 augustus een informatieavond plaats in het gemeentehuis van Capelle aan den IJssel. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. U bent van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap watervergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW) en stelt maatwerkvoorschriften op. Capelle aan den IJssel - (K.12.389, 30 juli 2012) Gemeente Capelle aan den IJssel, vervangen van een duiker, Goudenregenstraat 12a. Gouda - (K.12.416, 27 juli 2012) N.V. Stedin Midden-Holland, aanleggen van een laagspanningskabel, Zuider IJsseldijk. Moordrecht - (K.12.380, 7 augustus 2012), Stichting van Drost-IJserman, vervangen van een liftput, Westeinde 1. Zevenhuizen - (K.12.365,7 augustus 2012) D. Sol V.O.F., gedeeltelijk dempen en verbreden van een watergang ter hoogte van Noordeinde 75. Definitieve Watervergunning - (L.11.148.V01GMB Civiel, voor het lozen van met ijzer chloride gedefosfateerd water in het oppervlaktewater, via de defosfateringsinstallatie aan de Slingerkade, op de Eendragtspolder in Zevenhuizen. Belanghebbenden die een zienswijze hebben ingediend tegen het ontwerpbesluit of degene die niet kan worden verweten geen zienswijze te hebben ingediend tegen het ontwerpbesluit kunnen vanaf 15 augustus 2012 t/m 26 september 2012 schriftelijk beroep instellen bij de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen via telefoonnummer 010 45 37 335.Tegen de vergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk tot zes weken na de bij de vergunningen genoemde besluitdatum bezwaar indienen bij het hoog heemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 200 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard week 33, nr. 118

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 32