Alles over persoonlijke groei Drukke seizoenstart bij Jitae Schilderen op locatie met picknick Kevin Oxter op CuliNESSE HART VAN HOLLAND NESSELANDE 15 AUGUSTUS 2012 33 Nova vain, deiA, B>o0ero( Taekwondo No de verkiezingen in september krijgt Nederland veel nieuwe volks vertegenwoordigers. Dat geldt ook voor de jeugd in Nesselande, maar op een andere manier. Op 14 september wordt de kinderburgemeester van Nesselande gekozen. Van de zes kandidaten wint er maar één; de andere vijf nemen plaats in de kinderraad. Hart van Holland sprak met alle kandidaten. Deze week maken we kennis met Nova van den Bo- gerd 10), leerling van basisschool Het Spectrum. Mg ^7#^ >- Welke plek in Nesselande is jouw favoriet? Een favoriete plek heb ik niet. Wel vind ik het fijn dat er een winkelcentrum is en dat er een strandje is waar je lekker uit kan waaien. Wat wil je bereiken als kinderburgemeester? Als het aan mij ligt komen er meer plekken waar kinderen zich kunnen vermaken. Het strand kan bijvoorbeeld meer gebruikt worden. Als defjzon schijnt - dat is niet vaak - is het er druk maar anders niet. Iemand uit mijn straat heeft een keer strandhockey georganiseerd, dat vond ik leuk. Daarnaast mag er meer kleur komen in de wijk, het is best wel grijs. Door zaadjes te planten komen er allerlei kleuren bloemen en wordt dewmge- ving fleuriger. Wat lijkt jou de leukste taak als kinderburgemeester? Om een aanspreekpunt te zijn voor de kinderen. Daar dient het burgemees terschap natuurlijk voor. Kinderen mogen ook hun ideeën aandragen. Ik heb alvast een e-mailadres (kinderburgemeester.nesselande@gmail.com) aangemaakt waar kinderen naartoe kunnen mailen wat zij belangrijk vin den. Ken je je concurrenten goed? Alleen Arun ken ik van school. Het is moeilijk om te zeggen wie er gaat winnerr. Ik ga gewoon mijn best doen. De vijf kandidaten die geen kinderburgemeester worden komen in de kinderraad en dat lijkt me ook al heel gaaf om te doen. De verkiezing is op mijn verjaardag dus het is dubbel feest als ik word gekozen. >- Hoe ga je campagne voeren? Campagne voeren heb ik niet gedaan en dat ga ik ook niet doen. Ik wilde bij de Avondvierdaagse toen we moesten helpen bij de intocht, briefjes uitdelen met het e-mailadres erop zodat kinderen ideeën konden mailen. Jammer genoeg was de printer kapot dus dat is niet gelukt. Wil je, als je ouder bent, ook de politiek in? Politiek vind ik niet heel interessant. Ik ben nog helemaal niet bezig met wat ik in de toekomst wil doen, dat zie ik later wel. Rotterdam - In Cultureel Centrum Orion aan de Wollefoppenweg 91 wordt voor donderdag 4 oktober van 15.00 tot 21.30 uur de tweede editie van de informatiemarkt 'Per soonlijke groei en ontwikkeling' ge organiseerd. Mensen die op dit terrein werkzaam zijn kunnen zich als deelnemer aan melden om bijvoorbeeld een korte workshop te verzorgen. Gedacht kan worden aan coaching, loop baanbegeleiding, meditatiecursus sen, yogalessen, creatieve therapie, energetische therapie en dergelijke. Er is plaats voor een twintigtal deel nemers die zich aan de inwoners van Zuidpias kunnen presenteren. De kosten bedragen circa 25 tot 30 euro per deelnemer. Voor meer informatie en aanmel den: www.komjeontwikkelen.nl. Voor deze leden van Jitae zit de eerste training van het seizoen er al weer op. Waddinxveen/Nesselande - Op de sluitingsdag van de Olympische Spe len, zondag 12 augustus, kwamen de taekwondaka's van Jitae bijeen voor de eerste training. Een twintigtal sporters in de leeftijd van vijf tot vijf tig jaar vond de weg naar de Dachser sportzaal. Hoewel de inspannende eerste training de meesten zwaar viel kwam langzaam het geloof in eigen kunnen weer terug. Jitae start vanaf 22 augustus met de reguliere trainingen in Waddinx- veen, Nesselande en Gouda. Eerst nog buiten en vanaf september weer in de zaal. Nieuw is jeugdtaekwondo in Reeuwijk en in september star ten de boksconditietraining zonder sparren voor dames en heren. Voor meer informatie: www.jitae.nj. Nesselande - Buurtwerk.nl, voorheen SBA, organiseert voor donderdag 23 augustus om 10.30 uur de workshop 'Schil deren op locatie' plaats. De workshop is zowel geschikt voor beginners als voor gevorderden. Verf, penselen, schildersdoek, het gebruik van een ezel en de uitgebreide warme lunch zijn bij de prijs inbegrepen. De kosten bedragen 25,- euro. Na aanmel ding wordt de locatie bekend gemaakt. Voor meer informatie en aanmel den: 010-4553799, aan de balie van de Kristal aan de Cypruslaan 404 of via 010-2862760. Nesselande - Ook dit jaar treedt de Nieuwerkerkse singer/songwriter Kevin Oxter op tijdens het culinaire evenement CuliNESSE dat wordt gehouden op 16, 17 en 18 augus tus. Direct na Glennis Grace speelt hij vrijdag 17 augustus van 21.30 tot 22.15 uur met zijn begeleidings band. Oxter: "Het is te gek weer op het CuliNESSE festival te mogen spelen. Vorig jaar speelde ik op de laatste avond en ik stond er echt versteld van hoe gezellig en sfeervol het festival was." Kevin Oxter, zijn echte naam is Ke vin Okkema, schrijft Engelstalige melancholische popmuziek. In 2010 bracht hij zijn eerste EP genaamd 'Two Nights and a Song' uit en was hij te gast bij verschillende radio uitzendingen waaronder 'Evers staat op'. Oxter is te vinden op facebook: www.facebook.com/KevinOxter. Voor meer informatie over CuliNES SE: www.culinesserotterdam.nl. Kevin Oxter,

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 33