a donderdag en vrijdag www.edplaizier.nl ICNAAP1 Van broodafdeling naar basisschool I Tuin-en terreininrichting WERKEN IN VAKANTfETIJD SchoanmakeA, bZijfa h-Lj ja ZaoAt Intratuin Zuidpias HART VAN HOLLAND I REGIO I 15 AUGUSTUS 2012 Fleur werkt op de broodafdeling van PLUS A/,eower^e^ee/ 6 (s'ot> /r. KOOPAVOND tot 21 oo uur. maandag- dinsdag- woensdagavond gesloten Bredeweg 86c, 2761 KA Zevenhuizen intratuin tn voor I "r i t WSlBÊSmÊ i J88§is? Fleur Jongekrijg. sta je altijd even te praten." "Het is leuk werk, ik heb leuke collega's en er hangt een goede sfeer op de werkvloer." Fleur is overwegend positief. Toch is er een minpunt aan haar werk: haar werkkleding. "Ik ben best jaloers op de vakkenvullers want die dragen polo's. Mijn outfit, dat bestaat uit een schort en een hoedje, vind ik niet zo geweldig. Het zijn voorschriften voor hy giëne dus het hoort er helaas bij." Leuke kleding koopt ze wel van haar salaris, al houdt Fleur het meeste achter de hand. "Van jongs af aan ben ik spaarzaam. Het geld zet ik opzij voor gro tere dingen, zoals een rijbewijs. Maar, als ik iets leuks zie (kleren of sieraden) heb ik altijd geld om het te kunnen kopen." Als de zomervakantie achter de rug is hoopt Fleur nog te kun nen werken op de broodafde ling. Haar beroepsleven ziet ze toch in een ander vakgebied. "Zo gepassioneerd ben ik ook weer niet voor de broodafdeling. Het liefst sta ik voor de klas op de basisschool. Na mijn examen, dat ik dit schooljaar ga doen, wil ik naar de academische PABO." In de toekomst zou ze als zo- merbaan in een recreatieteam willen werken. "Dat fascineerde me al toen ik een kind was. Het lijkt me leuk omdat je er je cre ativiteit in kwijt kan en je bent altijd met kinderen bezig. Dat sluit perfect aan op mijn oplei ding." Door Pepijn de Groot Nieuwerkerk - Deze zomer ver dient Fleur Jongekrijg (17) haar brood met brood. Sinds een maand werkt de Nieuwerkerkse op de broodafdeling van super markt PLUS. Het werk bevalt haar, al heeft ze het rond lunchtijd soms moeilijk. Glimlachend: "Als je maag rammelt en je snijdt een stokbrood is de verleiding groot om een hap te nemen. Maar, ik weet me altijd in te houden!" Vroeg in de ochtend, om halfze ven, begint Fleurs werkdag. Op de broodafdeling maakt ze alles in orde en bakt ze het brood af. "Veel wordt afgebakken. Het is niet zo dat ik in de winkel een appeltaart sta te bakken zoals je dat thuis doet. Ik werk niet al tijd 's ochtends, ook wel eens 's avonds. Dan ben je vooral bezig met schoonmaken." Het werk be valt Fleur omdat ze veel contact heeft met mensen. "De broodaf deling is voorin de winkel dus je ziet alle klanten binnen komen. Als mensen een vraag hebben De tijd van onbezorgdheid is voorbij. De bouwvak is voorbij en over de zomerva kantie kunnen we overeen week hetzelfde zeggen. Met de sluitingsceremonie van de Olympische Spelen afgelopen zondag werd er ook een punt gezet achter de sportzo- mer. In de naweeën van die sportzomer wil ik nog even de aandacht vestigen op een sport die deze zomer ernstig onderbelicht is gebleven: het schrijven van columns. Columns schrijven is eigenlijk net als jeu de boules: in geen seizoen wordt deze sport meer beoefend dan in de zomer maar er is nooit een heel circus omheen met analyses, roddel en achterklap. Elke sterveling waagt zich wel eens aan een .potje jeu de boules en hetzelfde lijkt te gelden voor het schrijven van columns. Zo is Richard Kraijcek tegenwoordig co lumnist, René van der Gijp en Pierre van Hooijdonk idem dito. Voor columnisten geldt dezelfde vuistregel die geldt voor coaches: de grootste sporters worden nooit goede coaches. Van Gaal, Beenhak ker, Hiddink: allemaal zijn ze waardevol ler voor het voetbal nu ze buiten de lijnen staan dan toen ze erbinnen stonden. Misschien is het schrijven van columns beter te vergelijken met badminton, of tafeltennis: op de camping doet iedereen het maar die wedstrijdjes verbleken bij het niveau dat gehaald wordt door profs. Frits en Maartje van camping de Water juffer in Harfsen kunnen ongetwijfeld een aardig shuttletje slaan maar worden door het Chinese badmintonkoppel Lin Dan en Xie Xingfang in de pan gehakt. Als het op badminton aankomt zal het voetbal duo Van Hooijdonk - Van der Gijp nog wel winnen van een columnistenduo dat be staat uit, laten we zeggen, Carmiggelt en H.J.A. Hofland. Eerstgenoemde leeft na melijk niet meer en als oude, verstokte ro ker zal Hofland zich na een intensief potje badminton bij zijn teamgenoot voegen. Het kaf dient van het koren gescheiden te worden. Bert Wagendorp kan geen vrije trappen nemen als Pi-Air maar zijn schrijf sels zijn beter te nassen. Sylvia Witteman heeft vermoedelijk minder bedpartners gehad dan Kim Holland, maar Witteman kan vast geestiger over seks schrijven. Schoenmaker, blijf bij je leest. Al twijfel ik niet aan de schrijfcapaciteiten van de kersverse columnist van de Nieuwe Revu, Willem Holleeder. Laat dat even duidelijk zijn. Al is het alleen maar omdat ik niet met een blok beton aan mijn voeten wil eindigen in de Hennipsloot. Even ter nuancering: ook ik twijfel over mijn column-capaciteiten. Ik krijg zelden negatief commentaar. Een Holleederiaans imago kan mij toch niet toegedicht wor den. Mijn enige commentaar krijg ik van naas ten. Mijn moeder, bijvoorbeeld, is altijd positief maar die is allang blij dat ik mij heb toegelegd op schrijven en niet meer elk weekend scheldend op de tennisbaan sta. Dus, voor ik in oktober weer zal schrij ven voor de jongerenpagina, meld gerust kritiek- en verbeterpunten. Per mail bij voorbeeld: pepijn. hartvanholland @gmail. com. Voel u vrij om te bekritiseren, ik zal het niet tegen u gebruiken. Alleen mezelf. Intratuin Kijk ook op intratuin.nl i, ik zal fi BOUWBEDRIJF BOUW (oio) 222 io io www.knaapbouwbedrijf.nl garmtt

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3